جستجو

شهردار گرگان خبر داد:
 
اجرای 110 برنامه در هفته فرهنگی
 
 
 

عبدالرضا دادبود در تشریح برنامه‌های هفته فرهنگی گرگان که مصادف با تشرف امام حسن عسکری (ع) به این شهر است، اظهارکرد: برنامه‌های متنوع و مختلفی برای گرامیداشت این هفته پیش‌بینی شده که با حمایت شورای اسلامی شهر گرگان و همراهی برخی دستگاه‌های فرهنگی سطح شهر توسط سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان اجرا می‌شود.
وی با اشاره به روزشمار هفته فرهنگی گرگان اعلام کرد: دوشنبه « گرگان‌، سرزمین چهره‌های ماندگار»، روز سه‌شنبه « گرگان، شهر دارالمومنین»، روز چهارشنبه « گرگان، شهر جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی و گردشگری»، روز پنج‎شنبه 14 آذرماه «گرگان، شهری که دوستش دارم»، روز جمعه 15 آذرماه نیز «گرگان، شهر نشاط، سلامتی و پویایی» و روز شنبه 16 آذرماه نیز «گرگان، شهر مفاخر و فرهیختگان» نامگذاری شده است.
شهردار گرگان با بیان اینکه بیش از 110 برنامه در هفته فرهنگی در سطح محله‌های مختلف شهر برگزار می‌شود، افزود: در این هفته برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی، قرآنی، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و غیره در گرگان اجرا می‌شود.
وی با اشاره به برخی برنامه‌های شاخص در هفته فرهنگی گرگان گفت: محفل انس با قرآن کریم به مدت 7 روز در سالن ورزشی امام خمینی (ره) شهر گرگان برگزار خواهد شد، این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم و قاریان برتر و ممتاز گرگان ساعت 14 تا 17 در هفته فرهنگی برنامه‌ریزی شده است.
جشن بزرگ ولادت «خورشید یازدهم» نیز یکی دیگر از برنامه‌های هفته فرهنگی گرگان است که شهردار گرگان زمان برگزاری آن افزود: این برنامه به صورت متمرکز در روز پنج شنبه 14 آذرماه در پارک شهر گرگان برگزار می‌شود.
دادبود ادامه داد: برگزاری تور گرگان‌گردی در بافت تاریخی شهر، اجرای برنامه‌های هفت شب، هفت مسجد، مسابقات کتابخوانی مجازی، برپایی نمایشگاه سوغات و صنایع دستی و برگزاری شب شعر از دیگر برنامه‌ها برای گرامیداشت هفته فرهنگی گرگان است.
وی گفت: با همکاری آموزش و پرورش گرگان و خانه‌های فرهنگی مسابقه روزنامه‌دیواری، انشاء و نقاشی در مدارس شهر برگزار خواهد شد و جشنواره‌ کودکانه ویژه معلولان و بیماران خاص و جشنواره غذا همراه با کارگاه آموزشی نیز در این هفته برگزار می‌شود.
شهردار گرگان با بیان اینکه برنامه‌های ورزشی متنوعی برای این هفته پیش‌‎بینی شده است، اظهارداشت: برگزاری المپیاد ویژه معلولان و بیماران خاص، همایش دوچرخه‌سواری، مسابقات والیبال محلات، جشنواره بازی‌های بومی و محلی، مراسم شبی با پهلوانان در زورخانه پوریای ولی و مسابقات تکواندو از برنامه‌های این بخش خواهد بود.
در هفته فرهنگی گرگان برنامه‌های دیگری همچون ورکشاپ خوشنویسی و تذهیب، کارگاه سلامت مادران و کودکان، کارگاه‌های پیشگیری از دیابت و تغذیه کودک نیز در این ایام برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی