جستجو

نامه «خبرشمال» به شهردار ساری:
 
آقای رجبی؛
شورای شهر سهمش را می‌خواهد!
 
 
 

/سرویس سیاسی
اینترنت دیگر قطع نیست. این یعنی هر کسی که نانش از ایجاد اختلاف و تعارض درمی‌آید، فرصت خوبی دارد که در مرکز استان مازندران، شروع کند به پخش شب‌نامه مجازی و توهین و افترا و... . دم همه‌تان هم گرم که جز به خودتان به هیچ چیز و هیچ کسی فکر نمی‌کنید و منافع مردم شهر برایتان کمترین ارزشی هم ندارد. فضای مکتوب اما خوشبختانه یا متاسفانه نمی‌تواند و نباید در این حد کثیف باشد پس در همین زمانه اینترنت هم می‌شود به مسوول و مدیر، نامه نوشت؛ باشد که بخواند و بخوانند!
«جناب آقای عباس رجبی؛ شهردار محترم ساری، سلام.
متاسفیم که هنوز نیامده و بر مسند امور شهرداری ساری قرار نگرفته، دچار حمله و افترا و هجمه شده‌اید. می‌دانیم که خودتان با این فضاها آشنا هستید چون سال‌ها در همین شهر کار مدیرتی کرده‌اید ولی حتما موافقید که شهردار شدن در این شهر، جنس دیگری‌ست.
آقای رجبی، ساری قبل از شما در ابتدای مدیریت شهری گروه قبلی، به نظر می‌رسید که دارد پوست می‌اندازد. چند کار مهم هم تا یک‌جاهایی خوب پیش رفت اما در ادامه، نشد که بشود. یعنی نگذاشتند که بشود. بخشی از «نگذاشتند»ها مربوط به همین‌هایی‌ست که الان دارند شما را مورد لطف قرار می‌دهند چون این‌جوری اموراتشان بهتر می‌گذرد و بخش دیگری مربوط به خود همان‌هایی‌ست که بر مسند امور قرار داشتند. تعارف که نداریم، شهرداری در چند سال گذشته، توانست منابع مالی خوبی را به دست بیاورد اما نتوانست بر هوس و عطش خودش غلبه کند.
آقای شهردار، شما با علم بر اینکه وارث چه چیزها و چه اتفاقاتی هستید، شهردار شده‌اید. با اینکه در بدهی وحشتناک شهرداری و کلی نیروی شرکتی که خودتان هم در آوردنشان به شهرداری نقشی نداشتید و انواع و اقسام مسایل دیگر دخیل نبودید اما این یکی را دیگر حتما پیش‌بینی نکرده بودید که خیلی از آنهایی که به شما رأی داده بودند و اصرار داشتند که شما شهردار بشوی، هنوز چیزی نگذشته، به رأی خودشان و به حیثیت شهرشان و به مردمی که به آنها اعتماد کرده بودند، پشت پا بزنند.
آقای رجبی، تقصیر شماست که بعد از فساد شکل گرفته در گذشته، شهردار شده‌اید و باید این را بپذیرید! شما مقصرید حتی اگر قبول نکنید ولی با اینکه نقشی در ایجاد بدهی 1100 میلیاردی و کلی بیمه پرداخت نشده کارکنان شهرداری و غیره نداشته‌اید، در معرفی یک سری مفسدان اقتصادی این نهاد به مراجع قضایی، قطعا مقصرید!
شما مقصرید آقای رجبی و باید هنوز از راه نرسیده با طرح سوال مواجه شوید، به خاطر اینکه اغلب اعضای شورای اسلامی شهر ما، اصل اولشان، سهم‌خواهی‌ست و تهاتر و امشب با این یکی شام خوردن و فرداشب با دیگری لابی کردن. شما مقصرید که دلتان نمی‌خواهد با فشار و تهدید فلان عضو شورا، فلان مدیر یا معاون را عزل کنید یا منصوب کنید. شما مقصرید چون گفته‌اید اجازه نمی‌دهید که از منابع شهرداری ساری در انتخابات مجلس بعدی، به نفع یا علیه کسی یا کسانی استفاده شود.
آقای رجبی، حتما بهتر از ما می‌دانید که ساری، شهری‌ست که در حرف و شعار، بیشتر از عمل، پیشرفت کرده. اگر نمی‌دانید فقط کافی‌ست به عملگرایی‌ها با جیب مردم و ویلاسازی‌ها و سفرهای خارجی با سوء‌استفاده از اعتماد عمومی ... رجوع کنید تا متوجه بشوید چقدر از قافله تخصص‌گرایان عقب افتاده‌اید!
آقای شهردار، ما البته با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم و اگر در ادامه شما هم دچار ایراد شوید، حتما انتقاد خواهیم کرد اما متاسفانه معتقدیم که باید به مدیری که تازه انتخاب یا انتصاب شده، فرصت کافی داد. اینکه حالا چرا در این شهر، بعضی‌ها از درک چنین مسأله ساده‌ای عاجزند، شاید از کرامات شیخ ما بوده است که...؛ بگذریم.
آقای عباس رجبی، شما باید طاقت بیاوری و اجازه ندهی که سهم‌گرایان، باز هم بر سر این شهر و مردمان مظلومش چنبره بزنند. شما مسوولیت مهمی را در برهه مهمی پذیرفته‌ای و انتظار داریم ساری را روسفید کنی؛ با اینکه مقصری!». 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی