جستجو

در سه استان «مازندران»، «گیلان» و «گلستان» آغاز شد؛ 
 
ثبت‌نام از نامزدان رقابت برای 32 کرسی مجلس
 
 
 

فرایند ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه استان مازندران، گیلان و گلستان آغاز شد.
حسین حسن‌نژاد رییس ستاد انتخابات و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ۹ حوزه انتخابیه اصلی استان انجام می‌شود گفت: این حوزه ها شامل تنکابن، نوشهر، نور، بابلسر، آمل، بابل، قایم‌شهر، ساری و بهشهر است.
وی افزود: داوطلبان و ثبت‌نام کنندگان که خود را منطبق با شرایط و و مفاد مندرج در قانون انتخابات می‌دانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند زیرا مرجع تطبیق و تشخیص متفاوت است.
حسن‌نژاد ادامه داد: افرادی که خود را منطبق بر مجموعه قوانین می‌دانند نسبت به ثبت نام، اقدام  کنند تا در مراحل رسیدگی به صلاحیت دچار مشکل نشوند.
گفتنی است استان مازندران ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.
عبدالرضا چراغعلی رییس ستاد انتخابات گلستان نیز در همین زمینه گفت: ثبت نام از کاندیدای مجلس شورای اسلامی  در این استان نیز همانند سراسر کشور  آغاز و تا ۱۶ آذر ادامه دارد.
وی  افزود: داوطلبان برای ثبت‌نام باید با مدارک کامل به فرمانداری‌های مرکزی ۶ حوزه انتخابیه استان در شهرهای گرگان، گنبدکاووس، کردکوی، علی آبادکتول، رامیان و مینودشت، مراجعه کنند.
چراغعلی بیان کرد: همزمان با ثبت نام از داوطلبان، استعلام از مراجع چهارگانه و فعالیت هیأت‌های اجرایی هم آغاز می‌شود. گفتنی است از ۶ حوزه انتخابیه در گلستان، هفت نماینده به مجلس راه می‌یابند.
استاندار گیلان نیز در همین زمینه  با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در قالب انتخابات خود را به نمایش می‌گذارد، گفت: اسفند ماه امسال نیز بار دیگر عرصه برای نمایش این مشارکت حداکثری با حضور در پای صندوق‌های رأی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فراهم می‌شود.
وی به آمادگی استان گیلان برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت حداکثری مردم است، تصریح کرد: تمامی امکانات سخت‌افزاری و نیروی انسانی متخصص برای انجام فرآیند صحیح ثبت نام از داوطلبان پیش‌بینی شده است.
زارع با اشاره به استقبال خوب داوطلبان در نخستین روز ثبت نام در تمام حوزه‌های انتخابی استان گیلان، ادامه داد: استان گیلان دارای ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه است که ۱۳ نماینده از گیلان وارد مجلس شورای اسلامی می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی