جستجو

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:
 
ساختمان ۲۰ اداره اوقاف در مازندران استیجاری است
 
 
 

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در جلسه مدیران اوقاف با معاون سیاسی امنیتی استانداری با بیان اینکه اوقاف در سطح استان ۲۰ اداره و دفتر نمایندگی دارد، اظهار کرد که تمامی ساختمان ادارات اوقاف در مازندران استیجاری است.
وی با بیان اینکه اوقاف نیاز به حمایت بیشتر دولت در تجهیز ساختمان اداری دارد، افزود: اوقاف یکی از سازمان‌هایی است که بیشترین خدمات را به مردم و جامعه می‌دهد که در سال جاری ۵۳۲ میلیون تومان تجهیزات درمانی از محل موقوفه محمدباقر تاجرساروی خریداری و به بیمارستان امام (ره) ساری تحویل داده شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به کسب عنوان برتر اوقاف مازندران در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: طی سال گذشته اوقاف مازندران نمره ۹۹ را در ارزیابی استانداری مازندران کسب کرده است.
حسین حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران نیز با بیان اینکه وقف اثرات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد و اگر می‌خواهیم اثرگذاری آن را شاهد باشیم باید فرهنگ وقف را ترویج دهیم، افزود: نگاه جامعه به مسأله وقف باید تغییر کند و در این زمینه نقش عملکرد اوقاف پررنگ است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه با تعالیم دینی و اجرای امینانه نیت واقف می‌توان فرهنگ وقف را ترویج دهیم، خاطرنشان کرد: وقف‌های جدید باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد. حسن‌نژاد تصریح کرد: اوقاف باید تلاش کند تا نیات موقوفات جدید انحصاری نباشد تا بتوان در دیگر شاخصه‌های مورد نیاز جامعه از آن بهره‌گیری کرد. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه وقف می تواند پیامدهای اثرگذار دینی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی در جامعه داشته باشد، گفت: امروز جهت گیری جامعه ما باید به سمت آموزش باشد و رعایت کردن احکام وقف توسط همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی ضروری است. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی