جستجو

معاون آموزش و پرورش مازندران: 
 
دانش‌آموزان مبتلا به آنفلوانزا نگران غیبت
در مدرسه نباشند
 
 
 

معاون آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه دانش‌آموزانی که مشکوک به ابتلا به بیماری آنفلوانزا هستند می‌توانند بدون محدودیت و تا زمان بهبود و کسب سلامت در منزل بمانند، از آنان خواست تا نگران عقب‌ماندگی از تحصیل یا غیبت نباشند.
اسفندیار نظری با اشاره به اینکه آنفلوانزا یکی از  شایع‌ترین بیماری‌های فصلی استان مازندران است، افزود: دانش‌آموزان به دلیل ضعف جسمانی بیش از بزرگسالان در معرض خطر هستند.
وی با بیان اینکه سلامتی دانش‌آموزان بر هر چیزی اولویت و ارجحیت دارد، گفت: در صورت ابتلا به این بیماری محدودیتی برای غیبت دانش‌آموزان وجود ندارد.
معاون آموزش و پرورش مازندران شرط غیبت را هماهنگی والدین با مدیر مدرسه و با تشخیص پزشک معتمد عنوان کرد و گفت: در صورت ارائه گواهی پزشکی و هماهنگی با مدیر مدرسه هیچ مشکلی برای غیبت دانش‌آموز وجود ندارد.
نظری با بیان اینکه دانش‌آموزان نگران عقب ماندگی تحصیلی نباشند، افزود: با هماهنگی مدیران مدارس امکان برگزاری کلاس‌های جبرانی و فوق برنامه فراهم شده است تا دانش‌آموزان دروس زمان غیبت را جبران کنند.
وی همچنین از دانش‌آموزان خواست تا حتما در صورت کوچک‌ترین نشانه بیماری به مراقبان سلامت مدارس که تقریبا در تمامی مدارس حاضر هستند، مراجعه کنند و یا به مدیر و والدین خود اطلاع دهند تا از وقوع هر خطری پیشگیری شود.
به گفته معاون اداره کل آموزش و پرورش تاکنون مورد خطرناکی از شیوع آنفلوانزا در مدارس مازندران مشاهده نشده است و همکاری خوبی بین شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش برای پیشگیری و یا ورود به موقع به مساله آنفلوانزا در حوزه دانش آموزی صورت گرفته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی