جستجو

رییس ستاد انتخابات گیلان عنوان کرد؛ 
 
مشارکت ۳۰ هزار نفر در انتخاباتِ گیلان
 
 
 

رییس ستاد انتخابات گیلان با تأکید بر برخورد قاطع با هرگونه تبلیغات متعارف کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، از مشارکت ۳۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات در استان گیلان خبر داد.
محمود قاسم‌نژاد با اشاره به پیش بینی برپایی دو هزار و ۵۶۰ شعبه اخذ رأی در استان گیلان، اظهار کرد: ۳۰ هزار نفر نیز در قالب اعضای شعبه اخذ رأی، بازرسی، نیروی انتظامی، نماینده فرماندار و نماینده بخشدار در استان گیلان وظیفه برگزاری انتخابات مجلس یازدهم برعهده دارند. وی با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۶ شهرستان و ۲۷ بخش گیلان برگزار خواهد شد، افزود: بر اساس تصمیمات وزارت کشور امسال احراز صلاحیت رأی دهندگان به صورت الکترونیکی انجام شد و تمام تمهیدات لازم در این زمینه پیش بینی شده است.
رئیس ستاد انتخابات گیلان در ادامه با اشاره به اینکه داوطلبان بعد از تأیید صلاحیت نهایی هشت روز برای تبلیغات و معرفی خود و عملکردشان فرصت دارند، گفت: این تبلیغات یک روز قبل از انتخابات به پایان خواهد رسید.
وی با تأکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات انتخابات از سوی داوطلبان، تصریح کرد: داوطلبان باید اصول تبلیغاتی و انتخاباتی را رعایت کنند و از عدم تخریب سایر رقبا، خرید آرا، تهدید افراد جدا خودداری کنند.
قاسم‌نژاد با اشاره به اینکه کاندیدا نباید از عکس‌ها و بنرهای در اندازه‌های غیر متعارف استفاده کنند، گفت: کمیته امحای ستاد انتخابات استان گیلان این موارد را رصد و برخورد لازم را انجام می دهند.
وی در ادامه همچنین از داطلبان نهایی انتخابات مجلس خواست در تبلیغات خود در زمان مقرر از هر گونه تحرکات قومیتی، ایجاد درگیری و تنش جدا خودداری کنند، ادامه داد: هیئت‌های اجرایی فعالیت کاندیداها را کاملا رصد می‌کند.
رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه کمیته پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی نیز تشکیل و از طریق قوه قضائیه این تمام تحرکات داوطلبان را رصد می کند، افزود: ثبت نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر امروز با پیام وزیر کشور آغاز شده و تا روز ۱۶ آذر ماه نیز ادامه دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی