جستجو

 
 
کاهش ۵۰ درصدی فوت
 عابران پیاده در تصادفات
درون شهری
 
 
 

فرمانده انتظامی گیلان گفت: اقدامات پلیس برای ایمنی عابران پیاده در شهرهای استان ثمربخش بوده است به نحوی که در نیمه دوم سال شاهد کاهش ۵۰ درصدی فوت عابران پیاده در تصادفات رانندگی درون شهری هستیم.
سردار عزیزاله ملکی ایمنی ترافیک را از اولویت‌های اصلی پلیس دانست و گفت: حوادث ترافیکی یکی از چالش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور است که هر ساله خسارت‌های بسیار سنگین مادی و معنوی به جامعه تحمیل می‌کند.
این مقام ارشد انتظامی با پیچیده دانستن حل مشکلات ترافیک، رسیدگی به وضعیت آمد و شد در کلان شهر رشت را از مهمترین اقدامات و برنامه‌های پلیس دانست و افزود: رفع مشکلات ترافیکی صرفا با اقدام پلیس قابل حل نخواهد بود چراکه مقوله ترافیک در کشور زوایای پیچیده و درهم تنیده‌ای دارد که باید با همکاری سایر دستگاه‌ها برای رفع کمبودها و معایب آن اقدام شود.
وی با بیان اینکه پلیس به صورت جدی در راستای افزایش ایمنی حوزه ترافیک وارد میدان شده است، گفت: برابر آمارها در سال ۱۳۸۴ بیش از ۲۸ هزار نفر در کشور بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، اما با اقدامات موثر پلیس در بخش‌های انتظام بخشی و فرهنگ ترافیک این آمار در سال ۹۷ به حدود ۱۷ هزار نفر کاهش یافت و این درحالی است که تعداد خودرو و راننده در کشور چند برابر افزایش یافته است.
این مقام ارشد انتظامی استان کاهش آمار تصادفات و کشته‌شدگان را خوب ولی ناکافی دانست و تصریح کرد: هنوز با نقطه مورد نظر و مطلوب بسیار فاصله داریم.
سردار ملکی خاطرنشان کرد: پلیس با بررسی و تحلیل حوادث ترافیکی، اهداف راهبردی خود را در حوزه تصادفات، بر عابران پیاده و موتور سواران تمرکز کرده چراکه به علت شرایط خاص جغرافیایی و جمعیتی استان، حدود ۷۰ درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی گیلان به این دو قشر اختصاص دارد.
وی، برنامه‌های انتظام‌بخشی، فرهنگی و آموزشی در حوزه کاهش تصادفات عابران پیاده و موتور سواران را شامل طرح‌های عابریار ترافیک، کلاهی برای زندگی، تحول در گذرگاه‌های عابر پیاده (خط کشی‌های جدید و سه بعدی) و برخورد قاطع با رانندگان حادثه ساز اعلام کرد و بیان کرد: نتیجه اقدامات پلیس، کاهش مجموع تصادفات و کاهش ۵۰ درصدی کشته‌شدگان عابر پیاده در دو ماه مهر و آبان بود که بسیار قابل توجه است.

تسریع در راه‌ندازی دبیرخانه اجرایی
« روز رشت»
در نود و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت به بهره مندی از ظرفیت حسینیه هنر در برگزاری نمایشگاه های مختلف فرهنگی، هنری تاکید شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت در این جلسه با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بارها به نقش کلیدی و جایگاه بسیج تاکید داشتند.
فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه بسیج همواره در خط مقدم خدمت حضور دارد افزود: بسیج در حوزه های سازندگی، عمران، سلامت و …خدمات قابل توجهی به مردم به ویژه در نقاط محروم ارائه کرده است. وی با قدردانی از زحمات علیرضا حسنی مدیر عامل پیشین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بیان کرد: انتصاب سرپرست جدید سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت را به فال نیک گرفته و امیدوارم با توجه به رسالت مهمی که این سازمان در مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بر عهده دارد برنامه های خوب و فاخری در سطوح محلات مختلف رشت برگزار شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت به برپایی نمایشگاه کتاب در رشت اشاره کرد و گفت: مجموعه بانک شهر طی چند سال اخیر خدمات قابل توجهی در حوزه فرهنگ و هنر ارائه کرده است و همکاری در برگزاری نمایشگاه کتاب امسال یک مورد از این خدمات است.
شیرزاد با تاکید به بهره مندی از ظرفیت حسینیه هنر در برگزاری نمایشگاه های فرهنگی، هنری در رشت افزود: پیشنهاد می کنم به مناسبت روز رشت نمایشگاه عکس بصیرت در این حسینیه برگزار شود.
وی با اشاره به ضرورت ترویج ورزش همگانی در بین شهروندان تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت بر اساس دستورالعمل مصوب نسبت به تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران افتخارآفرین رشتی اقدام می کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با بیان اینکه برای روز رشت باید برنامه ریزی ها با سرعت و دقت انجام شود گفت: از اجرای برنامه های تکراری در روز رشت سال جاری پرهیز شود و تجلیل از پیشکسوتان حوزه های مختلف از جمله فعالین حوزه های قرآنی، علمی، هنری و … مورد توجه باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی