جستجو

«خبرشمال» از وقایع اتفاقیه مازندران در مراکز ثبت‌نام برای انتخابات دور یازدهم
مجلس شورای اسلامی در روز اول، گزارش می‌دهد؛
 
21 نفر در یک روز
 
 
 

/سرویس سیاسی خبرشمال
اشاره/ نام‌نویسی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه آغاز شد و تا 16 آذرماه ادامه خواهد داشت. در پایان نخستین روز نام‌نویسی، حوزه‌های ثبت نام در سه استان مازندران، گیلان و گلستان با ازدحام و ترافیک مواجه نبود.
حسین حسن‌نژاد در جمع خبرنگاران  شمار نامزدهایی که در نخستین روز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مراکز نام‌نویسی در استان مازندران و در رقابت برای 12 کرسی را ۲۱ نفر اعلام کرد.
رییس ستاد انتخابات مازندران با بیان اینکه از نظر زیرساخت در تمامی حوزه‌های اصلی و فرعی مشکلی نداریم گفت: روز پنجشنبه گذشته مانور برگزاری انتخابات در استان برگزار شد و همه فرایندهای انتخابات در حوزه‌های اصلی و فرعی تمرین شد.
وی ادامه داد: سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیز در این مانور جواب داد و امیدواریم از این امکانات در انتخابات نیز به‌خوبی بهره برداری کنیم.
حسن نژاد با اظهار اینکه مشکلی نیز از نظر فناوری در انتخابات نداریم درباره انتخابات الکترونیک برگزاری آن را منوط به نظر شورای نگهبان دانست و گفت: ممکن است در برخی از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات الکترونیک برگزار شود و اکنون تمامی فرایندهای اخذ رای منهای رای‌گیری به‌صورت تقریبا الکترونیکی است.
رییس ستاد انتخابات مازندران درباره آمار ثبت‌نام‌کنندگان در اولین روز برای داوطلبی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: در روز اول ثبت نام انتخابات مجلس دهم در استان ۱۹ نفر ثبت نام کرده بودند و این تعداد در روز جاری ۲۱ نفر در ۹ حوزه انتخابیه ثبت‌نام کردند.
وی افزود: از این تعداد 4 نفر در حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت، 2 نفر در حوزه بهشهر، گلوگاه و نکا، 2 نفر در حوزه بابل، 2 نفر در آمل، 5 نفر در حوزه قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار، ۴ نفر در حوزه ساری و میاندرود و 2 نفر در حوزه عباس آباد، تنکابن و رامسر ثبت‌نام کردند.
حسن‌نژاد یادآور شد: از مجموع ۲۱ نفر،  ۱۹ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، یک نفر دکترا و یک نفر دارای مدرک حوزوی است، ۹ نفر ایثارگر و ۱۲ نفر غیرایثارگر بودند و هیچ‌یک از آنان سابقه نمایندگی را ندارند.
وی افزود: از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان یک نفر بیکار، چهار نفر کارمند، یک نفر پزشک و سه نفر از سایر مشاغل
بوده است.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران نیز با اشاره به شمار ثبت‌کنندگان در نخستین روز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این میزان نسبت به ۹ نفر روز اول دوره قبل رشدی حدوداً  ۳ برابری داشت.
مهدی محمدی با بیان اینکه تمامی ثبت‌نام‌کنندگان در روز اول را مردان تشکیل داده‌اند خاطرنشان کرد:  مازندران ۹ حوزه انتخابیه اصلی و ۱۲ کرسی در مجلس دارد و در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۳۰۶ نفر ثبت نام کرده بودند.
• روز نخست 40 نفر در گلستان ثبت‌نام کردند
رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: در روز نخست ۴۰ نفر در گلستان برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند.
عبدالرضا چراغعلی اظهارکرد: ثبت‌نام از کاندیدای مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح  یکشنبه آغاز و تا ۱۶ آذر ادامه دارد.
وی افزود: داوطلبان برای ثبت‌نام باید با مدارک کامل به فرمانداری‌های مرکزی ۶ حوزه انتخابیه استان در شهرهای گرگان، گنبدکاووس، کردکوی، علی‌آبادکتول، رامیان و مینودشت، مراجعه کنند.
چراغعلی گفت: که در روز نخست ۴۰ نفر در گلستان برای نامزدی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.
وی توضیح داد: که در کردکوی، گمیشان، بندرگز و ترکمن ۱۲ نفر، گنبدکاووس ۱۱ نفر، گرگان و آق قلا 7 نفر، رامیان و آزادشهر 4 نفر، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه چهار نفر و در علی آبادکتول هم 2 نفر ثبت‌نام کردند.
چراغعلی با تأکید بر این که همه مدارک باید در یک نوبت تحویل داده شود، اضافه کرد: داوطلبان ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند.
وی با بیان این که در دوره قبلی ۳۰۰ نفر اعلام آمادگی کرده بودند، گفت: پیش‌بینی می‌شود آمار ثبت‌نامی‌ها امسال هم به همین تعداد برسد.
چراغعلی بیان کرد: همزمان با ثبت‌نام از داوطلبان، استعلام از مراجع چهارگانه و فعالیت هیأت‌های اجرایی هم آغاز شده است.
گفتنی است از ۶ حوزه انتخابیه در گلستان، 7 نماینده به مجلس راه می‌یابند.
• روز نخست 27 نفر در گیلان ثبت‌نام کردند
رییس ستاد انتخابات استان گیلان با اشاره به نام‌نویسی ۲۷ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در روز اول در این استان، گفت: بیشترین ثبت‌نام‌ها مربوط به شهرستان‌های رشت و انزلی است.
 محمود قاسم‌نژاد با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از صبح یکشنبه همزمان با سراسر کشور، اظهار کرد: در پایان ساعت ۱۸ عصر نخستین روز ثبت نام ۲۷ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان ثبت‌نام کردند.
وی در ادامه با بیان اینکه گیلان دارای ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه است، گفت: ۱۳ نفر به‌عنوان نماینده از حوزه‌های انتخابیه استان گیلان بر کرسی مجلس شورای اسلامی تکیه می‌زنند.
رییس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه مردان بیشترین ثبت‌نام کنندگان روز اول را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: ۲۵ نفر از داوطلبان مرد و دو نفر نیز از بانوان در روز نخست برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.
قاسم نژاد ادامه داد: جوان‌ترین داوطلب ثبت‌نام‌کننده ۳۰ و پیرترین آن نیز ۶۰ سال سن دارد.
وی با بیان اینکه در نخستین روز شهرستان‌های رشت و انزلی بیشترین میزان ثبت‌نام را داشتند، تصریح کرد: داوطلبان حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر هر روز تا ۱۶ آذر ماه امسال با مراجعه به مراکز تعیین شده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی