جستجو

 
 
استفاده 58 هزار معلول
 از خدمات بهزیستی گلستان
 
 
 

۵۸ هزار معلول در گلستان از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی گلستان ضمن اعلام مطلب فوق گفت: اطلاعات ۵۸ هزار معلول برای دریافت خدمات در سامانه بهزیستی استان ثبت شده و امکان دارد هنوز معلولانی باشند که برای ثبت اطلاعات مراجعه نکرده‌اند.
ابراهیم غفاری در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در گنبدکاووس اظهارداشت: با توجه به اینکه افراد دارای معلولیت نیاز به دریافت خدمات دارند، باید این خدمات‌دهی به روش‌های مختلف در سطح جامعه معرفی شود تا افراد معلول برای دریافت آن به سازمان بهزیستی مراجعه کنند.
وی افزود: دولت در چند سال اخیر خدمات خوبی به جامعه معلولان ارائه داده که می‌توان به اجباری شدن اختصاص سه درصد استخدامی‌های ادارات به معلولان به عنوان نمونه‌ای از این خدمات اشاره کرد، اما این اقدامات کافی نیست و بر خود وظیفه می‌دانیم بیش از پیش برای بهبود معیشت و تامین امکانات این قشر تلاش کنیم.
مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: تا قبل از هفته بهزیستی امسال پرداخت مستمری فقط مربوط به معلول سرپرست خانوار بود که در این هفته دولت موافقت کرد علاوه بر سرپرست به اعضای خانواده نیز مستمری پرداخت شود و همچنین در راستای ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان برای دهک‌های یک، دو و سه با معلولیت شدید و خیلی شدید از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال کمک هزینه معیشتی به حساب معلولان پرداخت کردیم.
غفاری با اشاره به وجود ۶۷۰ معلول ضایعه نخاعی در استان گفت: ۵۰ درصد این افراد در اثر تصادفات رانندگی دچار معلولیت شده‌اند که به جز حمایت‌های مالی شامل پرداخت مستمری و لوازم بهداشتی، برای حمایت از افراد دارای معلولیت شدید در هر ماه ۵ میلون و ۵۴۰ هزار ریال کمک هزینه پرستاری به خانواده‌های آنان پرداخت می‌شود.
وی گفت: در سال ۹۶ کل مستمری‌بگیران بهزیستی استان ۱۲ هزار نفر بودند که 8 هزار و ۵۰۰ نفر آنان معلول به حساب می‌آمدند که امسال این آمار به بیش از ۴۱ هزار نفر مستمری‌بگیر رسیده که ۳۷ هزار و ۸۰۰ نفر از آنان دارای معلولیت هستند که ۶۰ میلیارد ریال مستقیما به حساب آنان واریز می‌شود.
کانون آلوده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
در گلستان نداریم
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با اشاره به اینکه پایش مستمر کارشناسان دامپزشکی و محیط‌بانان از زیستگاه‌های آبی انجام می‌شود، از عدم وجود کانون آلوده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان خبر داد.
محمدرضا کنعانی در نشست خبری اظهار کرد: طبق مصوبه شورای سلامت و امنیت غذایی استان تا اطلاع بعدی، صدور پروانه شکار پرندگان در استان ممنوع است.
وی توضیح داد: تا بررسی‌های جامع‌تری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان صورت بگیرد این مصوبه شورای سلامت و امنیت غذایی ضمانت اجرایی دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان افزود: هر سال دستورالعمل‌ جدید برای شکار پرندگان در استان تهیه و به سازمان ارسال می‌شود. امسال هم این دستورالعمل تهیه شده اما هنوز سازمان حفاظت محیط زیست این دستورالعمل را تأیید و ابلاغ نکرده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان گلستان در مسیر مهاجرت پرندگان قرار دارد و تالاب‌های گلستان محل زمستان‌گذرانی بعضی از پرندگان مهاجر است، پایش مستمر کارشناسان دامپزشکی و محیط بانان از زیستگاه‌های آبی استان انجام می‌شود.
گلستان جزو ۵ استان اول در شیوع آنفلوانزا
گلستان جزو 5 استان اول کشور در شیوع آنفلوانزاست و تاکنون مرگ 5 بیمار مبتلا به آنفلوانزا در گلستان تایید شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن اعلام مطلب فوق گفت: گلستان جزو 5 استان اول در شیوع آنفلوانزاست اما جزو 3 استان اول در مرگ و میر مبتلایان به این ویروس نیست.
سراج الدین عارف نیا با اشاره به اینکه اپیدمی آنفلوانزا چیز عجیب و غیرطبیعی نیست، افزود: از مهرماه آنفلوانزا در گلستان شروع شده و در آبان‌ماه پیک آن بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: تاکنون ۷۲۵ بیمار مشکوک به آنفلوانزا در مراکز درمانی گلستان بستری شده اند و از ۵۷۸ نفر نمونه‌گیری انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون آزمایش ۴۷ بیمار مثبت بوده است، اضافه کرد: تا این لحظه مرگ پنج بیمار مبتلا به آنفلوانزا که بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، قلبی و عروقی، سرطان و... داشته‌اند تایید شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی