جستجو

دکتر عالیه زمانی در دومین همایش نکوداشت یاوران خیریه «همت عالی» خبر داد:
 
۴ میلیارد تومان خدمات پزشکی رایگان در ۴ سال
 
 
 

/خبرشمال
دومین همایش نکوداشت یاوران خیریه «همت عالی»  در سالن هلال‌احمر ساری با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از اعضا و دریافت‌کنندگان خدمات خیریه همت عالی مازندران، با حضور مدیران استان و شهرستان  برگزار شد. این سازمان خیریه مردم‌نهاد که در حوزه بهداشت و سلامت فعالیت خود را  از سال ۹۵ آغاز کرد در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر عضو دارد.
خیریه همت عالی به مدیریت سرکار خانم دکتر عالیه زمانی  که دو سال پیاپی به‌عنوان خیریه برتر استان و در سال ۹۸ در همایش کشوری تشکل‌های مردم‌نهاد و مؤسسات خیریه نیز  به‌عنوان یکی از خیریه‌های برتر کشور انتخاب شد و موردتقدیر قرار گرفت  همچنین در نظر دارد با تأسیس یک درمانگاه خیریه در مرکز استان مازندران،  خدمات رایگان پزشکی خود را گسترش دهد.
گفتنی است در این مراسم احکام ۳۰۰ تن از یاوران همت عالی به‌عنوان سفیر عالی این خیریه توسط دکتر عالیه زمانی صادر شد و تعدادی از این افراد به نمایندگی احکام خود را در این مراسم دریافت نمودند.
این موسسه خیریه  که توسط جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته‌های مختلف شکل‌گرفته است تاکنون با برگزاری بیش از ۱۶۰ برنامه ویزیت و ارائه خدمات پزشکی و اهدا دارو رایگان، تاکنون توانسته است بیش از ۴۰ هزار ویزیت رایگان انجام دهد که ارزش ریالی خدمات ارائه‌شده  اعم از ویزیت رایگان، خدمات دندانپزشکی، دارو، قلب و عروق، انکولوژی خون، غدد، انکولوژی زنان و زایمان، بیهوشی و مراقب‌های ویژه، کودکان، درد، ارتوپدی، جراحی عمومی، مغز و اعصاب، چشم، اعصاب و روان، تغذیه، روانشناسی، زنان و زایمان و ... بیش از ۴۰ میلیارد ریال  بوده است.
دکتر عالیه زمانی در  دومین آیین نکوداشت یاوران خیریه همت عالی با اشاره به شروع پنجمین سال فعالیت خیریه گفت:  در این مسیر فرازوفرودهای بسیاری را پشت سر گذاشتیم و از آنجایی‌که همت عالی یعنی چشم به قله دوختن؛ یعنی تلاش برای رسیدن همشهریان و هم‌وطنان به بهترین‌ها،  امروز با گفتمان مهربانی و نوع‌دوستی برای تسکین درد‌های نیازمندان و دردمندان و برای انجام مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهروندان، با دو گام بلند وارد مرحله‌ای جدید می‌شویم.
مدیر خیریه همت عالی ادامه داد: گام اول راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی خیریه در منطقه بلوار کشاورز است و گام دوم در این عرصه معرفی سفیران همت عالی در مناطق مختلف استان به‌عنوان نمایندگان این خیریه و  هدف از این کار کیفیت بیشتر و استمرار در حوزه آموزش بر مبنای سلامت‌محوری و پیگیری امور درمانی نیازمندان و مراقبت از بیماران و دردمندان است.

• سلامتی حق است نه خدمت
این فعال سیاسی - اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد:  متأسفانه اخیراً شاهدیم که فعالیت‌های خیریه‌ی همت عالی مورد قضاوت‌های غیرمسئولانه و بدونِ پشتوانه قرار می‌گیرد و برخی تلاش می‌کنند گام‌های بلند و ارزشمند خیریه همت عالی را به فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی گره بزنند و من در همین مکان  اعلام می‌کنم خیریه همت عالی با مسئولیت و مشارکت اجتماعی گره‌خورده است، همت عالی آمده است تا حقی را ادا کند چون ما باور داریم  سلامتی حق است نه خدمت،  سلامتی کالایی نیست که بفروشیم یا بخریم.
وی همچنین افزود:  همت عالی حقی است که به علت سیاست‌گذاری‌های نادرست و سیاست‌بازی عده‌ای، از مردم، نخبگان و جامعه علمی دریغ شد، همت عالی عرصه‌ای برای عمل کردن دانشگاهیان به مسئولیت اجتماعی است، چرا تلاش می‌کنید که این ارزش‌ها را سبک بشمارید؟

• «همت عالی» قداست حوزه پزشکی را به نمایش گذاشته است
در بخش‌ دیگری از این مراسم دکتر مسعود عمادیان، متخصص جراحی و پیشکسوت حوزه پزشکی پشت تریبون رفت و به تمجید از عملکرد خیریه همت عالی پرداخت.
دکتر عمادیان گفت: کسی که می‌تواند درد‌های فردی را به شادی تبدیل کند، دارای زندگی آرامی خواهد بود و ما امروز  قداست فضای حوزه پزشکی را در خیریه همت عالی مشاهده می‌کنیم  چون هیچ‌کس این دوستان را مجبور نکرده است و آن‌ها داوطلبانه به انجام این امور می‌پردازند.
این پزشک باتجربه افزود:  چیزی که پزشکان  قدیمی ازلحاظ ارتباط مؤثر و مسئولانه با بیماران و قشر دردمند جامعه مدنظر داشت،  امروز توسط خیریه همت عالی در حال رخ دادن است.
این متخصص جراحی خطاب دکتر عالیه زمانی گفت: حسادت‌ها همیشه وجود داشته و دارد و  برخی تنها به منافع خود فکر می‌کنند اما  بنده بیش از نیم‌قرن در حال فعالیت هستم و شاهدم که شما و دوستانتان چه فعالیت‌های زیبایی را انجام می‌دهید.
در پایان علی مجد دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی به نمایندگی از دانشجویان این دانشگاه با قرائت بیانیه‌ای حمایت خود را از فعالیت‌های خیریه همت عالی و دکتر عالیه زمانی در حوزه سلامت اعلام کرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی