جستجو

رییس‌کل دادگستری گلستان:
 
تاکنون تخلف انتخاباتی
ثبت نشده است
 
 
 

رییس‌کل دادگستری گلستان، از ثبت نشدن تخلف انتخاباتی در حوزه‌های انتخاباتیه  استان توسط کاندیداها خبر داد.
 هادی هاشمیان  در جلسه شورای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان اظهارکرد: خوشبختانه تاکنون پرونده قضایی برای تخلفات انتخاباتی در محاکم استان تشکیل نشده است.
هاشمیان افزود: برای ادامه این روند و پیشگیری از جرایم احتمالی، کتابچه حاوی قوانین و مقررات و تبلیغات انتخاباتی در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تدوین و در اختیار داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیأت‌های نظارت تایید شده است، قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: داوطلبانی که صلاحیت‌شان از سوی شوررای نگهبان تایید شده، فقط در مهلت قانونی برای تبلیغات مجاز هستند.
هاشمیان تاکید کرد: هر گونه تبلیغات از سوی خود داوطلبان و یا هواداران آنها در فضای مجازی و غیرمجازی، که در راستای انتخابات تصور شود، ممنوع و تخلف است.
وی از داوطلبان نمایندگی مجلس خواست: به‌عنوان کسانی که برای قانون‌گذاری در مجلس پیش‌قدم شده‌اند بیشتر از دیگران به قانون پایبند باشند و خودشان و هواداران‌شان از اقدامات غیرقانونی از جمله تخریب رقبا و توهین بپرهیزند. هاشمیان گفت: کاندیداها به معرفی خود و برنامه‌های‌شان بسنده کنند و از ایجاد هرگونه تنش و یا اخلاف افکنی برای به دست آودرن رای خودداری کنند.


گلستان یکی از ۵ استان برتر کشور
در امنیت سرمایه‌گذاری


استاندار گلستان این استان را یکی از پنج استان برتر کشور در امنیت سرمایه‌گذاری  به شمارآورد.
 هادی حق‌شناس در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با حضور زهرا اربابی، معان توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه و علیرضا نعمتی رییس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه اظهارکرد: بر اساس پژوهش  مرکز پژهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص ارزیابی امنیت سرمایه‌گذاری در استان‌های کشور بر اساس هفت شاخص اصلی، گلستان رتبه پنجم را از آن خود کرده است.
وی افزود: این پژوهش بیانگر آن است که فضای استان به لحاظ نهادی، قانونی و مقررات برای حضور سرمایه گذاران مناسب است و باید دستگاه های دولتی توانمندی خود را جهت جذب پروژه های بخش خصوصی نشان دهند.
حق‌شناس گفت: گلستان یکی از  چهار استان دارای مزیت سه مرز هوایی، دریایی و زمینی است و باید توسعه بازرگانی در دستور کار استان باشد. استاندار گلستان یادآور شد: بیش از پنج میلیون محصول کشاورزی با تنوع ۹۲ گونه در گلستان تولید می شود و باید با امتناع از خام فروشی، محصولات فراوری شده این استان را صادر کرد تا موجب رونق اقتصادی شود.
حق‌شناس با اشاره به جایگاه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به‌عنوان مغز متفکر توسعه استان گفت: در بسیاری از شاخص‌ها همچون ضریب جینی و سرانه تخت بیمارستانی وضعیت استان مناسب نیست که باید در جهت ارتقای آن تلاش کنیم.
وی خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی روی مزیت‌های نسبی استان سرعت توسعه گلستان را افزایش می‌دهد و این سازمان باید با اشراف کامل بر این ظرفیت‌ها، از منابع استان به درستی
 استفاده کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی