جستجو

 
 
رونق اقتصاد بندرامیرآباد
در گرو تقویت ارتباط راهبردی آن با دانشگاه ها
 
 
 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بندرامیرآباد، رونق اقتصاد بندرامیرآباد را در گرو تقویت ارتباط راهبردی آن با دانشگاه‌ها برشمرد و در این راستا بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ کشور و راهبردهای سازمان بنادرودریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی و بندری، از به روز کردن اجرای فعالیت‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل دریایی با استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی کشور منطبق با استانداردهای علمی روز دنیا به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های این بندر در حوزه مطالعات و پژوهش خبر داد.
حسین عظیمی با اشاره به اینکه واحدهای آموزش عالی استان در رشته‌های متنوع علمی می تواند نیاز دستگاهها را در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... مرتفع سازد بر تقویت ارتباط بندرامیرآباد و دانشگاه‌های کشور  جهت برقراری تعاملات علمی و ارائه راهکارهای نوین برای بر طرف ساختن مشکلات و چالش‌های احتمالی موجود در بخش‌های بندری و دریایی تأکید کرد.
وی شناسایی و احصاء نیازمندی‌های علمی از سوی بندرامیرآباد و ورود محافل دانشگاهی به این بندر را با هدف آشنایی بیش از پیش آن‌ها با عرصه فعالیت‌های بندری و دریایی ضروری دانست و از اجرای ۴ پروژه در زمینه‌های طراحی تجهیزات خاص دریایی، تاثیرات اقتصادی و اجتماعی بندر، ترانزیت و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری و نیازمندی‌های مشتریان با دانشگاه‌های مازندران، آزاد اسلامی واحد ساری، علم و فناوری مازندران (بهشهر) و تهران در بندرامیرآباد خبر داد.
عظیمی در پایان با اشاره به اینکه بنادر به عنوان دروازه‌های اقتصاد کشور نقش بی‌بدیلی را در مناسبات اقتصادی ایفا می کنند ابراز امیدواری کرد با رفع موانع و مشکلات پیش رو شاهد رشد و شکوفایی علمی و تجاری هم در جامعه علمی و هم در بنگاه‌های اقتصادی کشور باشیم.


تقویت فرهنگ نماز و نمازخوانی
 از دستاوردهای مهم عقیدتی - سیاسی


يکي از دستاوردهاي مهم عقيدتي سياسي، توسعه و تقويت فرهنگ نماز و نمازخواني است.
هماهنگ کننده سازمان عقيدتي سياسي آجا در استان‌هاي گلستان و مازندران و ریيس عقيدتي ساسي تيپ 230 در جمع کارکنان گفت: يکي از دستاوردهاي مهم عقيدتي سياسي، توسعه و تقويت فرهنگ نماز و نمازخواني است که الحمدالله با همکاري سامانه فرماندهي و بصيرت بالاي کارکنان پايور و وظيفه شاهد گسترده بودن اين فريضه مقدس هستيم.
حجت‌الاسلام حسن پورميرزا تشريح کرد: قبل از انقلاب به فرهنگ و فريضه نماز اهميت داده نمي‌شد وقتي با ايجاد فضاي ضد اسلامي، مردم نمازخوان در مجامع عمومي مورد تمسخر و توهين قرار مي‌گرفتند فضاي رواني به گونه‌اي بود که بعضي افراد نمازخوان خجالت مي‌کشيدند در اماکن عمومي و محيط‌هاي اجتماعي از قبيل ادارات، دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز و پادگان‌هاي نظامي و شرکت‌ها نماز بخوانند.
ستاد بازآفرینی شهرستان بابل برگزار شد
جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان بابل با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری، شهردار، رییس ستاد عمران و بهسازی و اعضای ستاد بازآفرینی تشکیل گردید.
مهندس تقی‌پور رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان بابل عنوان کرد: جلسه ستاد بازآفرینی با موضوع بحث در خصوص تعیین و اعلام یک محله هدف برای شهرهای گتاب و گلوگاه و زرگرشهر و خوشرودپی و در خصوص نحوه هزینه‌کرد دستگاه‌های عضو ستاد در حوزه کاری خودشان از محل 30 درصد اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی و همچنین آخرین وضعیت اقدامات ستاد از سوی دبیر جلسه
بوده است.


وی اظهار داشت: بازآفرینی شهری پایدار از مهم‌ترین اهداف برنامه ششم توسعه و سند ملی راهبردی احیای بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می‌باشد و تشریک مساعی و هماهنگی دستگاه‌ها برای تحقق این امر لازم و ضروری است.
همچنین وی در مورد آئین نامه‌ها، دستوالعمل‌ها و مفاهیم و الزامات حوزه بازآفرینی و اقدامات مشترک دستگاه‌های عضو ستاد توضیحات مبسوطی ارائه و اعضای جلسه نیز نظرات و پیشنهادهای خود را بیان نموده و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
وی عنوان کرد: در این جلسه مقرر گردید اداره راه و شهرسازی با هماهنگی دفتر نمایندگی نظام مهندسی بابل درخصوص کاهش تعرفه خدمات مهندسین ساختمان در محلات هدف شهرستان بابل به میزان 50 درصد رایزنی و یپگیری لازم را انجام و نتیجه را در جلسه بعدی گزارش نمایید. کلیه دستگاه‌های اجرای مکلف می‌باشند اراضی متعلق به خود را در محدوده‌های بازآفرینی شهری اعم از بافت فرسوده، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، محدوده تاریخی و... که فاقد مستحدثات می‌باشد را جهت اجرای طرح ملی مسکن به اداره راه و شهرسازی شهرستان اعلام نمایند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی