جستجو

 
 
شرکت چهار کشور در رقابت‌های
 بین‌المللی کشتی مازندران
 
 
 

دبیر هیات کشتی مازندران اعلام کرد که برای هفدهمین دوره مسابقات بین‌ المللی کشتی آزاد جوانان شهید هاشمی‌نژاد تاکنون کشتی‌گیرانی از چهار کشور همسایه شمالی دریای خزر اعلام آمادگی کرده‌اند.
غلام نوری زاده کشتی گیران شرکت‌کننده را از کشورهای روسیه، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان معرفی کرد.
وی گفت که در بخش داخلی نیز هیات‌های کشتی تمامی ۳۱ استان کشور به این مسابقات دعوت شدند که پیش بینی می‌شود بیش از ۳۰۰ ورزشکار داخلی در کنار ورزشکاران خارجی  در وزن‌های مختلف در این رویداد مهم ورزشی شرکت کنند.
نوری‌زاد افزود: حضور کشتی گیران جوان از استان‌های مختلف کشور به همراه  ورزشکاران  خارجی صاحب‌نام در این رشته ورزشی به ارتقاء سطحی کیفی مسابقات کمک می‌کند و باعث افزودن بار فنی برای کشتی گیران جوان کشور خواهد شد.
وی ادامه داد: در سال جاری برای کشتی‌گیران خارجی جوایز دلاری در سه مبلغ ۳۰۰ دلار برای نفر اول، ۲۰۰ دلار برای نفر دوم و ۱۵۰ دلار برای نفر سوم پیش‌بینی شد و کشتی گیران داخلی نیز معادل ریالی این جوایز را همانند سنوات گذشته دریافت خواهند کرد.
هفدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد جوانان شهید هاشمی نژاد دهم و یازدهم بهمن ماه سال جاری در شهر بهشهر در شرق استان مازندران برگزار می‌شود.

تقویم فیلا به زیان کشتی گیران محلی است
دبیر هیات کشتی مازندران همچنین در باره عدم قرارگیری این رویداد بین المللی در تقویم ورزشی اتحادیه جهانی کشتی (فیلا) هم گفت: در سال ۹۵ با سفر رییس فدراسیون کشتی ایران به مازندران برای دیدن این مسابقات، بحث قرارگیری این رویداد ورزشی در تقویم فیلا مطرح شده بود.
وی توضیح داد: این وعده در صورت درخواست فدراسیون کشتی ایران از فیلا پس از بررسی کارشناسان اتحادیه کشتی از سطح مسابقات می‌تواند در تقویم این اتحادیه قرار گیرد، ولی وقتی این مسابقه در تقویم فیلا قرار گیرد، دیگر کشتی گیران محلی (بهشهری) که این رویداد ورزشی انگیزه خوبی برای آنها بود، نمی‌توانند به شکل و شمایل فعلی یک تیم جداگانه در آن حضور داشته باشند.
نوری زاد گفت: طبق مقررات فیلا شهرستان بهشهر نمی‌تواند به طور مستقل در مسابقات بین المللی شهید هاشمی نژاد تیم داشته باشد و این رویه انگیزه کشتی گیران بهشهری به خصوص جوانان مستعد این منطقه را که کشتی گیران خوبی در تیم ملی دارد، کاهش می‌دهد.
این پیشکسوت کشتی مازندران  افزایش هزینه‌های تحمیلی به برگزارکنندگان این رویداد را در صورت قرارگیری در تقویم فیلا از دیگر مشکلات تحقق وعده رییس سابق فدراسیون کشتی ایران برشمرد و توضیح داد: در حال حاضر به طور میانگین برای این رویداد حدود دو تا سه میلیارد ریال هزینه می‌شود و در صورت قرارگیری در تقویم فیلا این هزینه ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت که از توان حامیان مالی و حتی استانی نیز خارج خواهد شد.
وی اضافه کرد: مشابه مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد که در سطح بین المللی در حال برگزاری است، در برخی استان‌ها پیگیری می شد که با قرارگیری در تقویم فیلا پس از چند سالی آن مسابقات به دلیل هزینه‌های مازاد پیگیری نشد.
 کشتی گیران جوان بهشهری  دو سال گذشته به طور متوالی قهرمان این رقابت‌ها شدند. /ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی