جستجو

 
 
سرنوشت تاریکِ برنج
«طارم روشن»
در نگاه کشاورزان مازندرانی
 
 
 

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در حالی همایش رونق تولید برنج با محوریت ترویج کشت و تجاری‌سازی رقم جدید «طارم روشن» را برگزار کرد که با استقبال اندک کشاورزان و کارشناسان متخصص میدانی این حوزه مواجه شد.
استقبالِ کم برنجکاران به عنوان تولیدکنندگان اصلی در حوزه محصولات کشاورزی به شدت مورد انتقاد استادان و محققان پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه کشاورزی ساری قرار گرفت و اعلام کردند که این بی‌توجهی در حالی است که علاوه بر هزینه سنگین، پس از ۹ سال کار پر زحمت و شبانه‌روزی محققان رقم کیفی طارم روشن با عملکرد بالا با هدف خودکفایی در شرایط اقتصاد مقاومتی به دست آمده است.
رقم جدید برنج طارم که به یاد شهید هسته‌ای مصطفی روشن به نام «طارم روشن» نام گذاری شده، سال ۹۶ با همکاری سازمان انرژی اتمی و با استفاده از پرتوتابی و اشعه گاما به صورت رسمی معرفی شد و سال زراعی گذشته ۳۵ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان زیر کشت این رقم قرار گرفت.
رییس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه کشاورزی ساری در این همایش گفت: تا زمانی که نتایج علمی محققان به ویژه ارقام کشاورزی که با هزینه سنگین و در مدت زمان طولانی به دست می‌آید و معرفی می‌شود، مورد حمایت مسوولان دستگاه‌های اجرایی و مهم‌تر از آن کشاورزان قرار نگیرد، هرز رفتن زحمت نیروی انسانی و منابع مالی محسوب می‌شود.
قربانعلی نعمت زاده که از محققان اصلی تولید رقم طارم روشن است از آنچه که بی توجهی مسوولان و کشاورزان پیشرو به خاطر حضور نیافتن در همایش نامید، انتقاد کرد و افزود: اینکه مازندران قطب تولید برنج باشد ولی کارشناسان و کشاورزان استان به این همایش توجیهی اقتصادی و مهم‌تر از آن مقوله خودکفایی این محصول استرتژیک بی‌توجهی کنند، جای بسی
تاسف است.
این محقق ارشد کشاورزی به فرایند تولید و مزایای کشت رقم برنج طارم روشن اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش عملکرد، زودرسی، کیفیت مطلوب همراه با عطر و طعم طارم از جمله ویژگی‌های رقم روشن است ضمن اینکه در برابر بیماری بلاست و کرم ساقه‌خوار هم مقاومت بالایی دارد و به عبارتی واکسینه است.
بیماری بلاست بیماری است که مانع رشد گیاه هنگام خوشه دهی می‌شود. کرم ساقه خوار هم آفتی است که از طریق ورود به ساقه برنج سبب پوکی دانه‌های شالی می‌شود. این دو مهم ترین آفت‌های شالیزارهای مازندران است که بیشترین ضرر و زیان را به شالیکاران می‌رسانند.
نعمت زاده با توضیح اینکه این رقم با همکاری سازمان انرژی اتمی و با استفاده از پرتو تاپی و اشعه گاما تولید شده است، افزود: رقم روشن پس از گذشت ۹ سال این رقم از ۲ لاین ندا و نعمت به دست آمده است.
وی در مورد تکنولوژی تولید این ارقام گفت: این ارقام با پرتو دهی اشعه گاما از چشمه کبالت ۶۰ با دز ۲۰۰ گری روی ۲۰ رقم محلی کیفی و رقم‌های پرمحصول شمال کشور با هدف دستیابی به لاین‌های برتر موتانت زودرس و پاکوتاه و همچنین با عملکرد بالا و کیفیت مطلوب در سال ۱۳۸۸ آغاز شد.
استاد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری توضیح داد: رقم روشن از پرتودهی رقم نعمت بوده و دارای ارتفاع ۶۷/۱۰۹ سانتی متر است که نسبت به ورس (خوابیده شدن) مقاوم بوده و برای برداشت مکانیزه مناسب است.
وی افزود: این رقم از نظر طول دوره رشد ۱۲۲ روزه از بذرپاشی تا برداشت زمان می‌برد که به معنای رقم  متوسط رس است و این زمان یعنی این که حدود یک هفته تا ۱۰ روز زودتر از والد خودش یعنی رقم نعمت می‌رسد.
برنج رقم نعمت که رقم پرمحصول محسوب می‌شود در سال ۷۴ پس از حدود یک دهه تحقیق از تلاقی بین رقم آمل ۳ و سنگ طارم به دست آمد و معرفی شد. این رقم دارای ارتفاع بیش از یک متر و طول دوره رسیدن آن هم ۱۴۰ روز است.
استاد دانشگاه کشاورزی ساری یکی از ویژگی‌های رقم روشن را عملکرد بالای آن نسبت به سایر رقم‌های کیفی از جمله طارم محلی و هاشمی برشمرد و توضیح داد: برنج روشن به لحاظ داشتن تولید بیش از 8 تن شلتوک در هکتار حدود یک تن بیشتر از والد خود یعنی نعمت عملکرد دارد./ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی