جستجو

 
 
مازندرانی‌ها حدود 16.5 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند
 
 
 
کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران اعلام کرد که مردم این استان در ۹ ماهه سال جاری ۱۶ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.
این مبلغ ۱۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
بر اساس این گزارش، ۴۱۵هزار خانوار مازندرانی مشترک صندوق صدقات کوچک خانگی هستند و ضریب نفوذ صندوق صدقات هم در این استان ۴۱ درصد است.
همچنین به طور کلی ۴۳۲ هزار صندوق صدقه کوچک، متوسط و بزرگ هم در سطح استان وجود دارد.
علاوه بر صندوق صدقات، شهروندان مازندرانی می‌توانند از طریق تلفن همراه با شماره گیری #۱*۲*۰۱۱*۸۸۷۷* صدقه خود را پرداخت کنند. کمیته امداد مازندران اعلام کرد که صدقات جمع آوری شده در بخش‌‎های تامین جهیزیه، مسکن، معیشت، درمان، تحصیلی، فرهنگی، اشتغال برای مددجویان تحت حمایت هزینه می‌شود.
بر اساس این گزارش، همچنین مردم مازندران در ۹ ماهه امسال ۱۶ میلیارد و ۳۲۶ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد بیشتر است.

ضرورت احیای نشاط اجتماعی
 پس از وقایع تلخ دی ماه

با اتکا به دانش، تجربه و ظرفیت داخلی سازمان و احیای نهالستان‌ها و با تولید مطلوب گل‌های فصلی به استقبال بهار خواهیم رفت.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری بابل ضمن اعلام مطلب فوق گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته که در جهت خودکفایی تولید گل صورت گرفته است همزمان با فصل بهار بیش از یک‌میلیون گل فصلی در نهالستان ونوشه سازمان تولید شد و به تدریج تا فرصت باقیمانده در فضای سبز شهری پراکنده خواهد شد. سید مرتضی حسینی تاکید کرد: ایجاد محیط دلپذیر، مطلوب و با نشاط از مهم‌ترین اهداف سازمان فضای سبز می‌باشد که علاوه بر ایجاد نشاط شهری منجر به ارتقای سرانه فضای سبز و‌ بهره‌مندی شهروندان از آن می‌گردد و برای نخستین بار ۳ ماه مانده به پایان سال، بستر کاشت و نشاکاری گل‌های بهاره در سطح شهر آغاز شده است و با توجه به اتفاقات تلخ دی ماه سال جاری و ضرورت احیای نشاط اجتماعی وظیفه سازمان سخت‌تر از گذشته شده است.
تنوع در تولید گل از دیگر دستاوردهای سازمان است که برای فصل بهار انواع گل‌های بنفشه، سیلن، قرنفل، مینا، همیشه بهار، آنمون، میمون و... را در تنوع رنگ مطلوب در نهالستان ونوشه تولید و ‌در بوستان‌ها، میادین و مراکز هدف سطح شهر بر اساس طراحی قبلی شاهد خواهیم بود.
با توجه به اینکه انتقال نشاهای گل از نهالستان به سطح شهر در حال انجام است و برای تولید این گل‌های زیبا زحمات فراوانی کشیده شده، از شهروندان عزیز خواست تا در حفظ و نگهداری و مراقبت بیش از پیش این گیاهان سازمان را یاری نمایند.
خوشبختانه امسال با ارتقا سطح تولیدات صرفه جویی مطلوبی در منابع صورت گرفته است و امیدواریم بابل در نوروز ۱۳۹۹ زیباتر و شاداب‌تر از هر سال باشد.
 

۹0 درصد مدارس غیردولتی گلستان
 استیجاری است

از مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه این استان، ۴۰۰ مدرسه غیردولتی است که مالکیت ۹۰ درصد آنها به بخش خصوصی تعلق دارد و استیجاری است.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در نشست خبری همچنین اظهار داشت که ۸۰ هزار نفر از دانش‌آموزان گلستان در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل هستند.
احسان گوهری‌راد با اشاره به نقش موثر خیرین در کمک به احداث مدارس در گلستان افزود: ۷۰ درصد کلاس‌های درس این استان با کمک خیرین از طریق جهاد مدرسه‌سازی و مشارکت بخش‌های دیگر مانند سازمان تبلیغات اسلامی ساخته می‌شود.
وی به دریافتی‌های آموزش و پرورش از محل مواد مختلف قانون شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه اول امسال از محل قانون ۵ درصد صدور پروانه‌های شهرداری به آموزش و پرورش، ۱۲ میلیارد ریال جمع‌آوری شد که امیداوریم این مبلغ تا پایان امسال به ۲۰ میلیارد ریال افزایش یابد.
گوهری‌راد اضافه کرد: همچنین سال گذشته مدارس استان از محل کمک‌های انجمن‌های اولیا و مربیان ۱۲۸ میلیارد ریال جمع‌آوری کردند که این مبالغ در راستای بخش‌های مختلف همان مدارس هزینه شد. مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه به اجرای رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: بر اساس این بخشنامه از ۲۲ هزار معلم گلستانی، ۱۸ هزار معلم مشمول طرح رتبه بندی قرار گرفتند. وی همچنین بر ضرورت مقاوم سازی مدارس گلستان اشاره کرد و گفت: از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس استان، ۴ هزار کلاس معادل ۳۵ درصد نیازمند مقاوم‌سازی است. وی به ۲۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل گلستان اشاره کرد و گفت: ۷۰ درصد این کودکان به علت مشکلات اقتصادی و مابقی آنها که بیشتر دختر هستند به علت مشکلات فرهنگی و اجتماعی ترک تحصیل کرده‌اند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی