جستجو

 
 
توزیع کتاب‌های تامین شده
 با کمک خیرین در
 کتابخانه‌های عمومی مازندران
 
 
 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از توزیع منابع خریداری شده با کمک‌های مالی خیرین در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه خیرین فرهنگی در استان کمک‌های شایسته‌ای به این مجموعه فرهنگی داشته‌اند، اظهار داشت: در احداث پروژه‌های کتابخانه‌ای، بازسازی و بهسازی کتابخانه‌ها، تامین تجهیزات و تامین منابع، کمک‌های خوبی از سمت خیرین صورت گرفته که فقط در موضوع تامین منابع کتابخانه‌ای، حدود 120 میلیون تومان اهدا گردید که با استفاده از آن، کتاب‌های خوبی خریداری و در کتابخانه‌های عمومی استان توزیع شده است. وی افزود: روزآمدی کتابخانه‌ها برای دارا بودن بهترین کتاب‌ها و جدیدترین کتاب‌های منتشر شده در بازار کشور، از مهم‌ترین دغدغه‌های ما بوده است که با وجود تزریق کتاب‌های بسیاری که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت می‌گیرد، مطلوب نیست و با کمک خیرین، این موضوع مهم را تحقق می‌بخشیم.
ولی‌پور ابراز امیدواری کرد: غنای منابع کتابخانه‌های عمومی را به حدی برسانیم که مراجعه‌کنندگان در موضوعات مختلف با دست پر و با رضایت برگردند و روزآمدی کتاب‌ها در کتابخانه‌ها یک امر همیشگی باشد.


ارسال 409 اثر به نخستین جشنواره
 و نمایشگاه عکس خبری گیلان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ارسال ۴۰۹ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان، توسط 33 عکاس خبر داد.
فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان، اظهار کرد: فراخوان این جشنواره آذر ماه امسال منتشر شد و عکاس خواسته شد تا آثار خود را تا ۱۵ دی ماه امسال به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
وی با بیان اینکه هدف، برجسته سازی تلاش عکاسان خبری در رویدادهای مهم مذهبی، رسانه‌ای و اجتماع برگزار می‌شود، افزود: معرفی کارکرد عکس خبری در رسانه‌ها و نقش مهم رسانه‌ها در ارتقای سطح آگاهی جامعه، افزایش توانمندی‌های شناختی افراد جامعه در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی، و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و رسانه‌ای مرتبط در رسانه‌ها اهداف این جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه بیان جلوه‌های معنوی زیارت، اربعین و نقش آن در انتقال پیام مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی عاشورای حسینی – نقش رسانه‌ها در پیشگیری از اعتیاد و ریشه‌یابی انحرافات اجتماعی نظیر خشونت‌های خانگی و شیوع بزهکاری – ارتباط سواد رسانه‌ای با حفظ سلامت اجتماعی کودک، خانواده و حقوق شهروندی و فرهنگ عمومی – توسعه و ترویج فرهنگ غدیر و بزرگداشت دهه امامت و ولایت، دفاع مقدس، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی – اقتصاد مقاومتی، استحکام بخشی و بازدارندگی با رونق تولید – ورزش، جوانان و امید – حضور حداکثری، تجلی اقتدار و وحدت ملی – سبک زندگی ایرانی، نشاط بخشی و امید آفرینی در جامعه اسلامی از محورهای این جشنواره اعلام کرد. وی با بیان اینکه این جشنواره در رشته‌های عکس خبری در زمینه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، هنری و مذهبی برگزار شده است، بیان کرد: با توجه به تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۲۲ دی ماه امسال و پایان این مهلت ۴۰۹ اثر از ۳۳ عکاس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
فاضلی با اشاره به اینکه آثار ارسالی باید در بازه زمانی اول فروردین تا دهم دی ماه امسال در نشریات مکتوب و مجازی استان گیلان منتشر شده باشد، گفت: بیشترین آثار ارسالی از شهرهای رشت، لاهیجان، انزلی، آستارا، رضوانشهر و رودسر است.
وی ادامه داد: زمان اعلام نتایج و تقدیر از برگزیدگان متعاقباً اعلام می‌شود.


تورهای گردشگران خارجی مازندران
 روال عادی را طی می‌کنند


معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که سانحه دلخراش هوایی اخیر هیچ تاثیری بر تورهای گردشگران خارجی استان نداشته این تورها روال عادی کاری خود را طی می‌کنند.
مهران حسنی افزود:  تورهای خارجی استان مازندران شرایط عادی را طی می‌کنند و هیچگونه توقفی را تاکنون شاهد نبودیم.
وی گفت: در روزهای اخیر چندین تور از جمله گردشگران هندی در مازندران حضور داشتند و روز گذشته نیز با پایان یافتن سفرشان از استان خارج و به کشورهای خود بازگشتند.
معاون گردشگری مازندران افزود: تمامی تورهای داخلی و خارجی از جمله تورهای گردشگری هوایی استان برقرار است و هیچ مشکلی در این زمینه مشاهده و یا گزارش نشده است.
بر اساس گزارش میراث فرهنگی مازندران ، از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۶ هزار گردشگر خارجی به این استان سفر کرده‌اند که نسبت به سال گذشته رشد ۳۸ درصدی دارد.
همچنین امسال گردشگران خارجی حدود ۵۳۵ هزار شب در اقامتگاه‌های رسمی مازندران اقامت کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی