جستجو

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان عنوان کرد
 
همکاری  نزدیک به5هزار داوطلب
با جمعیت هلال احمر گیلان
 
 
 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به نقش مؤثر داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در اجرای برنامه‌های انسان دوستانه گفت: در ۹ ماهه نخست امسال بیش از چهار هزار و 800 نفر از داوطلبین جمعیت هلال‌احمر گیلان در حوزه‌های داوطلبانه و انسان دوستانه مشارکت داشته‌اند.
مهدی ولی پور با اشاره به آمار داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در ۹ ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: بیش از چهار هزار و ۸۳۴ نفر از داوطلبین جمعیت هلال‌احمر گیلان در حوزه‌های داوطلبانه و انسان دوستانه مشارکت داشتند.
وی وجود منابع انسانی داوطلبان در اجرای برنامه‌های انسان دوستانه را مؤثر دانست و تصریح کرد: آنچه نقش جمعیت هلال‌احمر را در اجرای برنامه‌های انسان دوستانه برجسته‌تر می‌کند، وجود ظرفیت عظیم و غنی منابع انسانی داوطلبان است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با بیان اینکه بهره‌مندی مؤثر از خدمات هلال‌احمر مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و ساختاری کارآمد و روزآمد است، افزود: باید بتوان علاوه بر شرایط عادی، در مواقع بحرانی نیز در کوتاه‌ترین زمان با بهره‌مندی از خدمات داوطلبانه، توانشان را برای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان بسیج کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به برگزاری طرح‌های ملی حوزه داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گیلان بیان کرد: حوزه داوطلبان جمعیت هلال‌احمر همه‌ساله با اجرای طرح‌های ملی همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر هرماه یک طرح و پروژه انسان دوستانه در قالب کاروان سلامت در راستای کمک به روستاهای کم برخوردار و قشر آسیب‌پذیر روستایی انجام می‌دهد.
ولی پور حساس سازی مردم در حفظ محیط‌زیست، آموزش کمک‌های اولیه، کمک دارویی به بیماران صعب‌العلاج و اهدای لوازم‌التحریر برای دانش آموزان کم برخوردار را از دیگر اقدامات هلال‌احمر دانست و افزود: ویزیت رایگان در نقاط دور از دسترس، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت‌های خاص، جمع‌آوری کمک برای نیازمندان، ایستگاه سلامت، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزیت رایگان نقش مهمی در کمک به قشر آسیب‌پذیر ایفا می‌کند.
وی با اشاره به انعقاد ۴۶ تفاهم‌نامه همکاری جمعیت هلال‌احمر گیلان در ۹ ماهه سال جاری با ادارات و مؤسسات مردم‌نهاد استان تصریح کرد: هلال‌احمر استان دارای ۱۲ هزار و ۱۹۰ عضو و داوطلب متشکل از ۶ هزار و ۵۱۱ نفر مرد و پنج هزار و ۶۷۹ نفر زن در چهار گروه مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان است که جهت بهره‌مندی از خدمات آنان، دریکی از گروه‌های مذکور سازمان‌دهی می‌شوند.


تولید ۱۰۰ «سند افتخار»
 از والدین شهدای گیلانی


مدیرکل بنیاد شهید گیلان با بیان اینکه بیش از 4هزارو400 نفر از والدین شهدای استان گیلان در قید حیات هستند، یادآورشد که در قالب طرح «سند افتخار» یکصد مصاحبه با والدین شهدای رشت انجام شده است.
عبدالله پاکاری از اجرای طرح «سند افتخار» خبر داد و اظهار کرد: خانواده های شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی‌پایان در نزد خداوند متعال دارد.
وی از انجام یکصد مصاحبه با والدین شهدای گیلانی در قالب طرح «سند افتخار» خبر داد و عنوان کرد: خاطره‌نگاری والدین شهدا میراث ماندگاری برای نسل آینده است و وظیفه داریم این میراث را گردآوری و برای انتقال به نسل آینده نگهداری کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان اجرای طرح «سند افتخار» را کاری مفید و ماندگار دانست و گفت: در مرحله نخست طی یک ماه گذشته تعداد یکصد مصاحبه با والدین شهدای شهر رشت انجام گرفته و معاونت فرهنگی بنیاد شهید استان در نظر دارد طی ماه های آینده و تا قبل از اتمام سال ۹۸ با همکاری دیگر شهرستان ها از باقی والدین شهدا که در قید حیات هستند این طرح را اجرا کند.
پاکاری با بیان اینکه بیش از ۴۴۰۰ نفر از والدین شهدای استان گیلان در قید حیات هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مصاحبه از والدین شهدای معظم گیلانی ضبط شده است.
وی با اشاره به اینکه سینه والدین شهدا مملو از خاطرات فرزندانشان است، افزود: ثبت و ضبط این خاطرات کمک می‌کند تا آیندگان بیشتر با سیره شهدا و نقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آشنا شوند.
مدیرکل بنیاد شهید گیلان با بیان اینکه آیندگان باید بدانند شهدا در گذشته چه ایثار و گذشتی کردند تا انقلاب اسلامی به دست دشمنان نرسد، یادآور شد: برای این امر باید راه و منش شهدا به نسل جوان با شیوه‌های مختلف مانند ثبت و ضبط خاطرات والدین شهدا شناسانده شود، زیرا تحقق این موضوع منجر به بیمه شدن انقلاب اسلامی از گزند دشمنان خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی