جستجو

با سرمایه‌گذاری ۷۵ میلیارد تومانی؛
 
بهره‌برداری از دوربین‌های ثبت تخلف در رشت
 
 
 

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت مبلغ سرمایه‌گذاری برای بهره‌برداری از دوربین‌های ثبت تخلف را بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
فرامرز جمشیدپور در آیین آغاز بهره برداری از دوربین های ثبت تخلف که صبح دوشنبه در اداره کل حمل و نقل و پایانه های مسافربری این شهر برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن یوم الله ۲۲ بهمن ماه، پیرامون این پروژه اظهار کرد: برای پروژه دوربین های ثبت تخلف، با شرکت فناپ تلکام در زمینه احداث و بهره برداری از تونل ارتباطی به روش ساخت، بهره برداری، اجاره و انتقال، قرارداد منعقد شده است.
جمشیدپور گفت: سرمایه گذاری، مطالعه، طراحی، اجرا، بهره برداری، تعمیر و نگهداشت، بازاریابی و فروش تونل ارتباطی برای برقراری ارتباطات کابل نوری و یا هر نوع کابلی که در این تونل قابل استفاده است در رشت به روش سرمایه گذاری انجام می شود.
وی افزود: احداث ۲ ساب داکت ۷ کاناله، شامل یک ساب داکت ۷ کاناله برای استفاده اختصاصی و انحصاری برای شهرداری رشت است، و یک ساب داکت ۷ کاناله دیگر نیز جهت تجاری سازی و کسب درآمد و ارائه خدمات در اختیار طرف مشارکت قرار دارد.
معاون‌ حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، زمان بندی اجرای کل پروژه را حداقل ۹ ماه و حداکثر ۱۲ ماه تحت نظارت شهرداری رشت عنوان کرد.
این‌ مسئول همچنین از ایجاد و راه اندازی ۱۱۰ ایستگاه دوربین خبر داد و گفت: از این تعداد، ۷۷ ایستگاه دوربین نظارتی، ۱۱ ایستگاه دوربین ثبت سرعت و ۲۲ ایستگاه دوربین ثبت تخلف چراغ قرمز با تمام متعلقات، ملحقات و ملزومات آنان است.
به گفته جمشیدپور ، مبلغ سرمایه گذاری این پروژه بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال است. وی گفت: تا امروز حدود ۴۲ کیلومتر حفاری و نصب در سطح شهر اجرا شده و از تعداد ایستگاه های دوربین های ثبت کنترل سرعت، ۳ ایستگاه فونداسیون و دکل اجرا شده و دوربین نیز نصب شده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: امروز ایستگاه های ثبت تخلف چراغ قرمز در میدان صابرین و کنترل سرعت خروجی جانبازان به سمت لاهیجان بهره برداری خواهد شد.
معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، ضمن ارائه گزارش روند عملکرد مرکز کنترل ترافیک از سال ۹۱ تا ۹۷ گفت: امسال نیز اجرای قرارداد فی مابین شهرداری و شرکت فناپ تلکام پیگیری و ۳ دستگاه دوربین لایو خریداری و نصب شده است.
جمشیدپور با بیان اینکه تعداد دوربین های منصوبه در رشت، ۴۱ دستگاه است، افزود: از این تعداد ۳۴ دستگاه دوربین نظارتی و ۷ دستگاه مربوط به دوربین ثبت تخلف است.
وی همچنین بیان کرد: مرکز کنترل ترافیک دیگری با ابعاد کوچکتری در مرکز راهور ایجاد شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی