جستجو

عابدینی کاپیتان مازندرانی تیم‌ملی شمشیربازی؛
 
کاری به پیش‌بینی‌ها ندارم
 
 
 

کاپیتان تیم‌ملی شمشیربازی اسلحه سابر با تاکید بر اینکه تیمش فاصله زیادی تا کسب سهمیه المپیک ندارد، اعلام کرد که به پیش‌بینی‌ دیگران کاری ندارم، نظر خودم مهم است که می‌گویم در توکیو مدال می‌گیرم.
مجتبی عابدینی به شرایط آمادگی خود و هم تیمی‌هایش برای حضور در جام‌جهانی لهستان اشاره کرد و گفت: از مجموع رقابت‌هایی که فدراسیون جهانی شمشیربازی به عنوان میدان کسب امتیاز المپیک معرفی کرده بود، سه رویداد دیگر باقی مانده که طی یک ماه و نیم آینده برگزار می‌شود. برای حضور در این رقابت‌ها از دو ماه پیش تمرینات‌مان را آغاز کردیم. تا سه روز پیش در اردو بودیم و از شنبه آینده هم دور جدید و آخر تمرینات را آغاز می‌کنیم و تا اعزام به لهستان ادامه خواهیم داد. وی تصریح کرد: اهمیت سه رویداد باقی مانده که در لهستان، ایتالیا و مجارستان برگزار می‌شود خیلی زیاد است، شاید حتی بیشتر از رویدادهای قبل باشد چراکه به جز این میادین فرصت دیگری برای کسب سهمیه المپیک نیست. به همین دلیل تمام تیم‌ها با حداکثر تلاش و قدرت در این رقابت‌ها حاضر خواهند شد. حتی برای ما که از رویدادهای گذشته امتیازات المپیکی خوبی جمع کردیم، مسابقات پیش رو اهمیت زیادی دارد.
این ملی‌پوش شمشیربازی ایران در این رابطه ادامه داد: آنطور که اطلاع دارم خیلی از تیم‌ها در اردوی مشترک به سر می‌برند تا حضور قدرتمند در جام جهانی لهستان داشته باشند. چین که در جام جهانی مصر همه و از جمله ما را غافلگیر کرد هم به شدت پیگیر برنامه‌های آماده‌سازی خود است تا حضوری نتیجه‌بخش در مسابقات آینده داشته باشد. البته که ما هم ایران هستیم و همه روی عملکردمان حساب می‌کنند.
عابدینی در مورد اینکه «در چه شرایطی می‌توان کسب سهمیه المپیکی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در جام جهانی لهستان را قطعی شده عنوان کرد؟»، گفت: عملکرد چین می‌تواند در این زمینه تعیین‌کننده باشد اگرچه ما به واسطه عملکرد خوبی که در دیدارهای گذشته داشتیم، ۷۰ امتیاز با این تیم اختلاف داریم. در هر صورت اگر در جام‌جهانی لهستان جزو چهار تیم برتر قرار بگیریم می‌توانیم سهمیه المپیکی خود را قطعی شده بدانیم.
وی با اشاره به مسیری که تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای ورود به جمع چهار تیم برتر جام جهانی لهستان باید طی کند، خاطرنشان کرد: احتمالا برای ورود به جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها باید با ژاپن یا مصر دیدار کنیم. ایتالیا یا آلمان هم حریفان احتمالی ما برای ورود به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات خواهند بود. امید زیادی داریم که بتوانیم این مسیر را با موفقیت طی کرده و به نتیجه برسیم.
عابدینی در این زمینه گفت: کاری به این پیش‌بینی‌ها و هر پیش‌بینی دیگری که توسط هر فرد یا سایت دیگری انجام شود، ندارم. پیش‌بینی خودم مهم است و اینکه فکر می‌کنم بتوانم در توکیو مدال آور شوم. با این امید هم تمریناتم را دنبال می‌کنم..

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی