جستجو

هم‌زمان با راهپیمایی 22بهمن برپا شد؛
 
ایستگاه نقاشی کانون
 پرورش فکری مازندران
 
 
 

هم‌زمان با راهپیمایی 22 بهمن در استان مازندران، مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری استان با برپایی ایستگاه‌های فرهنگی هنری، میزبان کودکان و نوجوانان بودند.
این کانون مسوولیت کارگروه کودک ونوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی را در استان به عهده داشته است. بر این اساس با برنامه‌ریزی و برگزاری جلسات کارشناسی با حضور دستگاه‌های متولی حوزه کودک اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در سطح استان کرده است.
از جمله این برنامه‌های این ستاد برگزاری جشن انقلاب در سطح شهرستان‌ها و برپایی ایستگاه کودک و نوجوان در مسیر راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر شهرستان‌های استان مازندران بود.
مربیان کانون پرورش فکری مازندران در چادرهایی که به‌عنوان ایستگاه کودک و نوجوان، در مسیر راهپیمایی قرار داشت به اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی، هنری و ادبی پرداختند.
در مرکز استان هم کارگروه کودک و نوجوان با همکاری کارگروه هنری حوزه هنری استان و نیروی انتظامی مازندران در ایستگاه نقاشی، فعالیت‌های فرهنگی هنری را به کودکان و نوجوانان حاضر در راهپیمایی عرضه کرد که مورد بازدید عموم مردم قرار گرفت.
گفتنی است، سردار سیدمحمود میرفیضی، فرمانده انتظامی مازندران نیز با حضور در این ایستگاه به کودکان و نوجوانان هدیه داد.


جزییات برگزاری جشنواره موسیقی فجر
 در گلستان و مازندران


سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه در شهرهای گرگان و گنبد استان گلستان برگزار می‌شود.
گروه فلامنکو زریاب (۲۶ بهمن)، ارکستر آراد (۲۷ بهمن)، گروه باربد (۲۸ بهمن) گروه سپهر (۳۰ بهمن) در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برنامه اجرا می‌کنند.
کنسرت گیتار H.۵، گروه نجوای کتول و فینال جشنواره ستاره های آواز گلستان (بخش ردیف دستگاهی) ۲۵ بهمن، علی یاسینی ۲۶ بهمن، شهاب مظفری ۲۷ بهمن، امیرعباس گلاب ۲۸ بهمن، علیرضا طلیسچی ۲۹ بهمن و گروه‌های فینال جشنواره ستاره‌های آواز گلستان ( بخش پاپ)، گروه موسیقی محلی ایشکا و ارکستر پالیزان ۳۰ بهمن در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعد گرگانی گرگان اجرا می‌کنند.
ارکستر بزرگ موسیقی ترکمن ۲۶ بهمن، گروه‌های کر بزرگ گلستان، آداک، گروه مضرابی بانوان پرند و عندلیب ۲۷ بهمن و گروه‌های سیستانی و گروه‌های آذری ۲۸ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری گنبد اجرا می‌کنند.

 

*جشنواره موسیقی فجر در مازندران


سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان مازندران از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه در ساری برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی فجر برای نخستین بار در استان مازندران با حضور  پنج گروه موسیقی محلی، سنتی و پاپ برگزار می‌شود.
شهاب مظفری خواننده پاپ در روز دوشنبه ۲۸ بهمن در دو سانس ۱۸ و ۲۱، گروه سنتی تنبور به سرپرستی هوشنگ امیریان در روز سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۸، گروه محلی مازرون به سرپرستی رضا دیوسالار سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۲۱، گروه محلی کایر به سرپرستی سید جمال محمدی چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۸ و گروه اقبال آذر به سرپرستی سبحان مهدی پور ساعت ۲۱ چهارشنبه در سالن هلال احمر ساری روی صحنه می‌روند.
بیش از 5 هزار گلستانی
 فیلم‌های فجر 38 را تماشا کردند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، اعلام کرد که 5هزارو 40 نفر گلستانی به تماشای فیلم‌های فجر ۳۸ ام در پردیس سینمای کاپری گرگان نشستند.
عادله کشمیری افزود: سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه در پردیس سینمایی کاپری با حضور جمعی از مسوولان، هنرمندان و دوستداران هنر سینما برگزار شد.
وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره ۱۴ فیلم در ۳۰ سانس در ساعت های ۱۷، ۱۹ و ۲۱ در پردیس سینمایی کاپری گرگان اکران شدند.
کشمیری با قدردانی ویژه از عوامل برپایی این رویداد هنری در پردیس سینمایی کاپری و سینما دوستان گلستانی، افزود: نشست‌های نقد و تحلیل و اکران ۵ فیلم حاضر در طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» در نوبت صبح ویژه دانش آموزان از دیگر رویدادهای جنبی این دوره از جشنواره در استان گلستان بود.
یادآوری می‌شود سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در گلستان به همت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و پردیس سینمایی کاپری گرگان برپا شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی