جستجو

استاندار گیلان خبر داد؛
 
نیروی متخصص
نیاز جدی حوزه درمان
 
 
 

در حال حاضر نیاز جدی استان تامین کادر درمانی است و به پزشک عمومی، متخصص و کمک پرستار نیاز داریم.
استاندار گیلان با بیان اینکه این استان در حوزه زیرساخت‌های درمانی از متوسط کشور پایین‌تر است، گفت: کادر درمانی استان به سبب فشار کار سنگین و متمادی خسته شده و گیلان بنا به شرایط خاص، همچنان نیازمند توجه بیشتر است. ارسلان زارع با تاکید مجدد بر اینکه باید به تقویت نیروی انسانی و کادر درمانی به ویژه در شرایط کنونی توجه جدی شود، اظهار کرد: کادر درمانی، فداکارانه در حال خدمت است و در این میان تعدادی از پزشکان و پرستاران ما در مسیر ایثارگری اجتماعی، شهید راه خدمت شدند و با همه این مسائل و تالمات؛ همچنان همه تلاشگران عرصه سلامت در فضای همدلانه و با روحیه‌ای جهادی، پای کار هستند.
زارع با تاکید بر اینکه بارها و بارها اعلام کرده‌ایم گیلان همچنان یکی از کانون‌های بحرانی شیوع و گسترش کرونا در کشور است، افزود: از این رو دایم و به اشکال مختلف با بیان اینکه مهم‌ترین مولفه در پیشگیری و موفقیت برای مقابله با این بیماری؛ خودمراقبتی، دیگر مراقبتی و رعایت توصیه‌های بهداشت فردی و اجتماعی است از مردم خواسته‌ایم به این توصیه‌ها عمل و از تردد غیر اضطراری خودداری کنند.
وی با بیان اینکه باید به این باور برسیم که خانه، امن‌ترین مکان برای حفظ سلامت مردم و اقدامی عملی در جلوگیری از شیوع این ویروس و کنترل این بیماری است، تصریح کرد: بررسی‌ها و شواهد نشان می‌دهد امروز مردم استان به اهمیت این امر رسیده و اکثریت آنان تلاش می‌کنند این توصیه‌ها را رعایت کنند.
وی اظهار کرد: در این میان جمعیت اندکی هم هستند که این مهم را جدی نگرفته و به فراموشی سپرده‌اند و همین مساله موجب تداوم نگرانی و دغدغه جدی برای مسوولان استان شده است. وی با اشاره به قرار داشتن در ایام پایانی سال، گفت: این روزها و ایام نوروز را یک تهدید بالقوه می‌دانیم زیرا در صورت مسافرت هموطنان به گیلان به طور قطع شاهد پراکنش ویروس و افزایش شمار مبتلایان و بحران جدید خواهیم بود که این امر کار کنترل بیماری را با دشواری‌هایی جدی مواجه می‌کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی