جستجو

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بهشهر
در گفت‌و‌گو با «خبر شمال»:
 
شهر زیبا به همکاری
و توجه شهروندان نیاز دارد
 
 
 
یکی از مراجع تاثیر گذار در تغییر چهره شهر و بهبود وضعیت زیست‌محیطی،  فعالیت و درایت کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای شهر است. مرجعی که این روزها سکانش در دست محمد عموزاد خلیلی به عنوان رییس کمیسیون خدمات شهری قرار داد.
محمد عموزاد خلیلی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی بهشهر در گفتگو با «خبرشمال» از اهداف، برنامه‌ها و اولویت‌های  این کمسیون در سال جاری برای‌مان می‌گوید.
رییس کمیسیون خدمات شهری بهشهر با تاکید بر ضرورت توجه به فعالیت‌های زیر بخش حوزه خدمات شهری در بهشهر گفت: افزایش کیفیت خدمات شهری برابر است با داشتن شهری زیبا و دلنشین برای شهروندان، بنابراین مدیریت شهری باید با تمرکز بر این حوزه و تخصیص بودجه‌های لازم به اجرای پروژه‌های خدماتی زمینه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را در این بخش فراهم کند.
محمد عموزاد خلیلی در ادامه با اشاره به چالش‌های اساسی پیش روی شهر بهشهر در آغازفعالیت  دوره پنجم شورای شهر عنوان داشت: نارسایی و ضعف  بهداشتی از سوی تعدادی از شهروندان که نسبت به پیرامون خود بی تفاوت هستند مهمترین چالش فرا روی بهشهر در اوایل دوره فعالیت شورای پنجم بوده که در کمیسیون خدمات شهری بر این موضوع تمرکز کرده و تلاش داشته تا بستر ارائه خدمات بهینه به شهروندان فراهم شود.
وی همچنین افزود: در این راستا با انعقاد قرارداد در تکمیل فعالیت کارخانه کمپوست و سالن تخمیر شماره دو توانستیم گامی موثر در حوزه بهبود وضعیت زباله‌های شهری برداریم.
عموزاد با بیان این که کارخانه کمپوست بهشهر تنها کارخانه با ظرفیت میانگین کمپوست ۲۵۰ تن زباله در شهر است اظهار داشت: میانگین زباله تولیدی در بهشهر ۷۰ تن بوده که با فعالیت این کارخانه علاوه بر کاهش  70 درصدی آلودگی زباله‌های جامد ، 90 درصد از الودگی مایعات تولید شده از زباله‌های خانگی هم کاهش یافته است. حال باید بیاندیشیم که حرکتی به سمت درآمدزایی از محله زباله را در دستورکار خود قرار داده و تلاش کنیم با تبدیل زباله‌ها به درآمدهای پایدار برای مدیریت شهری بستر رشد و توسعه شهری را فراهم کنیم.
عموزاد یادآور شده که کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تمرکز خود را بر ایجاد یک روش موثر تصفیه شیرابه و جمع آوری و بازگردش شیرابه از محل دفن معطوف کرده است  چرا که با توجه به ظرفیت ۱۲۰۰ مترمکعب مخزن شیرابه با ارتفاع دیواره ۵/۴ متربه منظورتبدیل شیرابه و رسیدن به خواسته مورد نظر ازطریق آب‌راهه‌های بتنی، تصمیم به تبدیل آن به آب شیرین درمنطقه می‌باشیم.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی بهشهر با اشاره به گستردگی ماموریت‌های حوزه خدمات شهری، توسعه فضای سبز‏، ساماندهی میادین شهری، مشاغل و نظارت بر فعالیت‌های آتش‌نشانی ازدیگر ماموریت‌های حوزه خدمات شهری دانسته و با تاکید بر ضرورت توسعه فضای سبز بهشهر که موجبات شادابی و سرزندگی زندگی شهری را برای شهروندان به همراه دارد می‌بایست تمرکز بر این بخش و  سیمای شهری که  موجبات برقراری آرامش روحی و روانی شهروندان را نیز فراهم میگردد ارتقا یابد.
عموزاد  تلاش درجهت ساماندهی آب‌های روان و سطحی را یکی دیگر از اولویت‌های کمیسیون خدمات شهری درسال جاری برشمرده و اظهار داشت: عقد قرار داد با مشاور ذی‌صلاح درحوزه جمع‌آوری‌های ابهای سطحی اقدام خوبی است که در سال جاری در اولویت برنانه‌ها بوده  و امید داریم در سایه بهره‌مندی از نظرات کارشناسان، از آب‌های سطحی در بخش ابیاری فضای سبز شهرداری بهره‌مند شویم.
احداث جاده سلامت در ورودی شرقی شهر که درواقع مسیر دوچرخه‌سواری شهروندان است درحقیقت تعریفی به جاده سلامت بوده  که امیدواریم مورد رضایت شهروندان واقع گردد.
وی در ادامه با بیان این که شورای شهر به عنوان یک نهاد مردمی معتبر حاکم بین حاکمیت و مردم است که دارای ظرفیت‌های بالا در راستای پیشبرد اهداف توسعه شهری است می‌گوید: عدم هماهنگی ساختاری بین شورا و جامعه فعلی مهم‌ترین آسیب شورا به شمار می‌رود چرا که وقتی در جامعه سنتی یک پدیده مدرن شکل بگیرد، سازگاری و تعادل بر هم می‌خورد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی