جستجو

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان اعلام کرد:
 
تلاش برای از سرگیری مبادلات تجاری
 با کشور ترکمنستان
 
 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان بر تلاش برای از سرگیری مبادلات تجاری با کشور ترکمنستان تاکید کرد.
کریمی با اشاره به اجرای عملیات تونل ضدعفونی در مرز گلستان اظهار داشت: منتظر توافق با کشور ترکمنستان برای از سرگیری مبادلات تجاری هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: در تلاش هستیم که بررسی مشکلات واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در شهرستان‌ها تسریع شود.
این مسوول ادامه داد: بررسی وضعیت بنگاه‌های اقتصادی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید درشهرستان‌ها مورد استقبال فرمانداران قرار گرفته است.
کریمی متذکر شد: خوشبختانه با همراهی خوبی که بانک‌های استان داشتند مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و دو طرح نیز با تامین منابع امیدواریم در ماه‌های آینده به بهره برداری برسد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان متذکر شد: واحدهای تولیدی در تامین منابع مالی دغدغه دارند و از سویی دیگر کشور با مشکلات تحریم و کرونا رو به رو است و این امر منجر به آن شده است که واحدهای اقتصادی در پرداخت تسهیلات بانکی با مشکل رو به رو شوند. کریمی ابراز داشت: مقام معظم رهبری امسال را به جهش تولید نامگذاری کردند و تلاش خواهیم کرد واحدهای راکد به چرخه تولید برگردد و بتوانیم تولیدات را در دیگر واحدهای اقتصادی استان نیز افزایش دهیم.
وی در خصوص آخرین وضعیت مرزهای گلستان و از سرگیری روند مبادلات تجاری، اظهار داشت: ایجاد تونل ضدعفونی در بخش ریلی و زمینی در حال اجرا است و کشور ترکمنستان نیز همین کار را انجام می‌دهد و تا دو هفته آینده این تونل‌ها آماده بهره‌برداری خواهد بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان متذکر شد: پس از پایان این تونل‌ها منتظر توافق بین دو کشور برای از سرگیری صادرات و واردات خواهیم بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی