جستجو

رییس کل
دادگستری گلستان:
 
واگذاری زمین‌های دولتی به افراد خاص پذیرفتنی نیست
 
 
 
رییس کل دادگستری گلستان از واگذاری زمین‌های دولتی به افراد خاص انتقاد کرد.
هادی هاشمیان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان اظهارداشت: با اقداماتی که انجام شده، مردم و دستگاه‌های اجرایی نسبت به تخریب جنگل و قطع درختان حساس شده‌اند و تخریب آن‌ها را به دستگاه‌های متولی گزارش می‌کنند اما درباره مراتع این حساسیت وجود ندارد.
هاشمیان افزود: متاسفانه در استان، شاهد هستیم برخی افراد شبانه ده‌ها هکتار  از مراتع را شخم می‌زنند و کشت و کار می‌کنند و زمانی گزارش به ما به می‌رسد که این مراتع حسابی آسیب دیده‌اند.
وی با بیان این که به گواه کارشناسان خطر ریزگرد بیخ گوش گلستان است از سمن‌ها دعوت کرد برای فرهنگ سازی و حساسیت مردم به موضوع حفظ مراتع هم ورود کنند.
رییس کل دادگستری گلستان به موضوع غیرقانونی واگذاری اراضی دولتی هم اشاره کرد و اظهار داشت: اداره راه و شهرسازی در واگذاری زمین‌های دولتی باید افرادی را که در قالب تعاونی هستند و تاکنون از تسهیلات دریافت زمین بهره‌مند نشده‌اند در اولویت قرار دهد.
وی بیان کرد: واگذاری زمین‌های دولتی به افراد خاص با هیچ بهانه‌ای توجیه پذیر نیست و دادگستری در برخورد با متخلفان تعارف ندارد.
هاشمیان در ادامه سخنان خود ، بار دیگر از دستگاه‌های دولتی خواست تا پایان امسال برای املاک و زمین‌هایی که در اختیار دارند سند بگیرند.
وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین علل زمین خواری و تعرض به زمین‌های دولتی و منابع طبیعی، سند نداشتند این  زمین‌ها است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی