جستجو

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران خبر داد:
 
ارسال ۲۰۰ بسته معیشتی
برای پیشمرگان کرد مریوان
 
 
 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از ارسال ۲۰۰ بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه برای پیشمرگان کرد مسلمان مریوان
خبر داد.
سردار عبدالله ملکی اظهار داشت: اداره کل حفظ آثار مازندران در این طرح مومنانه اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان کرد.
وی با بیان اینکه این اداره کل با همکاری هیئت محبان حضرت زینب (س) و خیرین استان مبلغ ۴۰ میلیون تومان به پیشمرگان کرد مسلمان مریوان کمک کرد، ارزش هر بسته معیشتی را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد.
سردار ملکی افزود: رزمندگان شمال کشور از اوایل دهه ۶۰ تا سال ۷۵ در مریوان حضور داشته و با پیشمرگان کرد همسنگر بودند و این معاشرت و ارتباطات همچنان تداوم داشته و روز به روز پیوند قوی‌تری برقرار می‌شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به برگزاری یادواره شهدای شمال کشور و مریوان اشاره کرد و آن را از جمله دستاوردهای این پیوند برادرانه عنوان کرد و تصریح کرد: پیشمرگان کرد مسلمان مریوان همسنگران و مرزداران خوبی بودند و در مقابله با ضد انقلاب و رژیم بعث عراق از جان مایه گذاشتند.
وی تقدیر و تجلیل از مردم مریوان و خصوصا پیشمرگان کرد مسلمان را که در صحنه‌های دفاع از کشور و ناموس این ملت عاشقانه ایستادند و مقاومت کردند وظیفه انسانی و اسلامی دانست.

 

توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی
بین نیازمندان گلستانی


مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان از توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان خبرداد.
حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد اظهار داشت: ماه مبارک رمضان خصوصیات بسیاری دارد که یکی از بارزترین این خصوصیات رسیدگی به محرومان جامعه است، و امسال با وجود وضعیت حاکم بر جامعه و شیوع بیماری کرونا بسیاری از مشاغل از نظر اقتصادی دچار مشکل شده‌اند.
وی افزود:  در راستای لبیک گفتن به فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان با ترویج روحیه انفاق و بخشش نوع دوستی و مساوات بین زائران، مجاوران و محرومان در مرحله دوم اقدام به توزیع ۱۵ هزار بسته ارزاق با مشارکت مراکز افق امامزادگان، اصحاب وقف، هیات امنای اماکن مذهبی و خیرین در سطح استان کرده‌ایم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان اضافه کرد: همچنین از اول ماه رمضان تعداد ۴۲ هزار قرص نان در بین افراد آبرومند و آسیب دیده توزیع شد.
سلیمانی فرد تصریح کرد: در این طرح در چندین نانوایی که درمحله‌ها و روستای‌های مجاور در سطح استان قرار دارند از محل موقوفات، خیران و بقاع متبرکه، نان مورد نیاز را در بین افراد آسیب پذیر و مناطق کم برخوردار توزیع شد.
وی گفاظهار داشت: یکی از برنامه‌های مورد تاکید دین اسلام در ماه مبارک رمضان یاری رساندن به افراد نیازمند است و واقفان، خیران هم بر این موضوع اهتمام دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برگزاری رزمایش مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان اظهار داشت: این کارکنان، نسبت به تهیه و توزیع ۱۷۴ بسته حمایتی (شامل ارزاق و مایحتاج ضروری) بین نیازمندان اقدام کردند.
سلیمانی فرد توضیح داد که این اقدام خودجوش و داوطلبانه و در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و حس نوع دوستی بوده است.

 

 

معامله ۷۳۶ میلیون سهام در تالار بورس مازندران


مدیر بورس منطقه‌ای مازندران از معامله بیش از ۷۳۶ میلیون سهم طی هفته جاری در بورس استان خبر داد.
علی جعفری اظهار داشت: در هفته جاری طی پنج روز معاملاتی ۷۳۶ میلیون و ۲۶ هزار و ۱۸ سهم به ارزش ۹ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال در تالار بورس استان داد و ستد شد.
وی ارزش سهام خریداری شده را چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و ارزش فروش سهام را پنج هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: ۴۶ درصد سهام مبادله شده در این هفته مربوط به خرید و ۵۴ درصد مربوط به فروش سهام بوده است و شاخص قیمت نیز با ۳۱ هزار و ۴۰۵ واحد کاهش نسبت به هفته قبل به ۹۸۶ هزار و ۲۵۴ واحد رسید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی