جستجو

 
 
پیام مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران به مناسبت روز «قدس»
 
 
 

مقام معظم رهبری:


«روز جهانی قدس، روز فریاد و مقاومت امت اسلامی بر سر آمریکا و صهیونیسم در مقابل سیاست‌های تفرقه‌برانگیز است».
به تاریخ که دقت و نگاه کنیم، از ابتدای اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸ این موضوع مورد توجه اکثر عالمان دینی، به‌ویژه شیعیان قرار گرفته و با حساسیت به دنبال حل این مشکل بوده‌اند. غده سرطانی به نام رژیم اشغالگر قدس، نشانه‌ای بوده و هست از تمایل به سلطه‌گری و غصب که همواره با روحیه تهاجم صهیونیسم به سرکردگی ابرقدرت‌ها، پیوند داشته و در جهان پهناور اسلام، ساری و جاری بوده است.
فلسطینیان مصادف با پیروزی در جنگ کرامه بر صهیونیست‌ها، روزی را به نام روز فلسطین در ماه اکتبر مطرح کردند که چندان مورد استقبال واقع نشد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ارتباط با اسرائیل قطع شد و سفارت آن در ایران در اختیار فلسطینی‌ها قرار گرفت. در ادامه اما امام خمینی (ره) که یکی از محورهای مبارزاتی خود را از ابتدا، آزادی فلسطین و به رسمیت نشناختن اشغال آن معرفی کرده بودند، با شروع دور تازه‌ای از حملات اسرائیل به جنوب لبنان، روز ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ مصادف با ۱۳ رمضان ۱۳۹۹ با صدور پیامی، آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند. روزی که از آن تاریخ به‌عنوان روز بیداری مسلمانان و اتحاد آنها در مقابل دشمنانشان محسوب شده و اختصاص به قدس و فلسطین ندارد و درواقع، پایه مستحکمی‌ در برابر استکبار و نمادی در جهت استکبارستیزی‌ست.
این روز بزرگ، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است. هرگلبرگ این دفتر، یادمان حماسه‌ای ماندگار، فریادی بی کرانه و مظلومیتی بی مرز است. قدس، قبله پیشین مسلمانان و قلب کنونی آنان است یا به عبارتی بهتر، جغرافیای عشق، تاریخ ایثار و محراب نیایش‌های خونین است و مسلمانان آزاده جهان تا سرنگونی رژیم غاصب صهیونیستی، دست از مبارزه و مجاهدت برنخواهند داشت.
«به‌ هم‌ می‌ریزد این‌ آشوب‌ها وقتی‌ جهان‌ را
غبارآلود می‌بینی‌ تمام‌ آسمان‌ را
چه‌ فرقی‌ می‌كند در هر كجای‌ نقشه‌ باشی‌
فلسطین‌ مثل‌ بغضی‌ از تو می‌گیرد امان‌ را»
به امید پیروزی نهایی حق و حقیقیت و عدالت بر
ظلم و سیاهی.

«جواد طالبی خارکشی – مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مازندران»

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی