جستجو

 
 
هدیه ارزشمند معاون وزیر
 به کتابخانه‌های گیلان
 
 
 

محمدجعفر علیزاده؛ معاون وزیر راه و شهرسازی، تعداد 224جلد کتاب نفیس از مجموعه کتابخانه شخصی خود به ارزش حدودی150میلیون ریال را به کتابخانه‌های عمومی استان گیلان اهدا کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی کشور و معاون اسبق عمرانی استانداری گیلان، بوشهر و اصفهان همزمان با ماه مبارک رمضان و در اقدامی ارزشمند و به منظور گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان و غنای هرچه بیشتر منابع کتابخانه ها، تعداد 224 جلد انواع کتاب نفیس از مجموعه شخصی خود را به کتابخانه‌های عمومی استان گیلان اهدا کرد.
محمدجعفرعلیزاده با اظهار خوشحالی از اهدای این کتاب‌ها به مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان، کتابخانه‌ها را یکی از مراکز امن و دسترس پذیر برای عموم مردم توصیف و از آمادگی خود برای تامین منابع کتابخانه‌های روستایی، مناطق محروم و کتابخانه‌های سیار خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه شخصا به مطالعه کتاب‌های تاریخی و آثار ادبی علاقه‌مند هستم خاطرنشان کرد: استان گیلان به واسطه دارا بودن تاریخ غنی و بزرگان و علمای بنام نیازمند توجه بیشتری در حوزه شناساندن ظرفیت‌های تاریخی به عموم مردم است و کتابخانه‌های عمومی می‌توانند با تامین منابع پرشماری که در این حوزه وجود دارد در این مقوله مهم اثرگذار باشند.
گفتنی است کتاب‌های اهدایی معاون وزیر راه و شهرسازی که در حوزه هنر، ایرانشناسی، تاریخ، ادبیات، علوم کاربردی و مذهبی و کودک و نوجوان و قرآن کریم، نهج البلاغه و تعدادی از آثار فاخر ادب فارسی است هم‌اکنون جهت انجام مراحل آماده سازی در اختیار کتابخانه‌های عمومی استان قرار دارد.

 


تاسیسات اقامتی گیلان
 به روی گردشگران گشوده شد


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان اعلام کرد که تاسیسات اقامتی استان پس از گذران چندین ماه تعطیلات کرونایی پذیرای گردشگران شده‌اند.
مسعود حلاج پور با تاکید بر اینکه حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید است، افزود: با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر و افزایش حجم سفرها پیش‌بینی‌های لازم برای ارائه خدمات اقامتی و گردشگری با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط و مدیریت هوشمند این سفرها انجام شده‌است.
وی اظهار داشت: بر همین اساس نظارت، بازدیدهای میدانی و کنترل مرتب بیش از همیشه مورد اهتمام است و همه تاسیسات اقامتی از اول خرداد پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند.
وی اضافه کرد: واحدهای پذیرایی گردشگری با رعایت کامل دستورالعمل‌ها، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی هوشمند پس از ماه مبارک رمضان مجاز به بازگشایی، ادامه فعالیت و ارائه خدمات به میهمانان و گردشگران هستند.
حلاج پور با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار از اولویت های این اداره کل است و بخش خصوصی بازوی پر توان دولت در این بخش می باشد، افزود : یکی از وظایف ذاتی این اداره‌کل ایجاد ارتباط سازنده و اتصال بخش خصوصی و دولتی است و توسعه گردشگری بدون همکاری تشکل‌های گردشگری امکان‌پذیر نیست. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان متذکر شد: کیفی سازی خدمات این اداره‌کل مستلزم بهره‌گیری از تجارب ارزشمند نیروهای انسانی کارآزموده است و روند مطلوب فعالیت‌های آن در بهره‌برداری از پروژه‌های مرمتی، گردشگری و ایجاد بسترهای سرمایه‌گذاری فراهم خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی