جستجو

تغییرنام منطقه آزاد انزلی، ناخشنودی مردم و واکنش منفی مسوولان؛
 
منطقه آزاد انزلی یک برند است
 
 
 

انزلی این نام آشنا، این شهر کوچک آرمیده در دامان کاسپین از دیرباز به دلیل داشتن بندر، گمرکات و مراوده‌های تجاری و فرهنگی به دروازه اروپا شناخته می‌شود.
شهری ساحلی که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آن چنان بود که با تلاش و پیگیری مردم و مسئولان از سال ۷۵ به عنوان منطقه ویژه اقتصادی و سال ۱۳۸۳ بعنوان نخستین منطقه آزاد حاشیه خزر در ایران مصوب شد و از اواخر سال ۸۴ سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی فعالیت‌های خود را براساس قانون شروع کرد.
محدوده سازمان منطقه آزاد در ابتدای شروع فعالیت سه هزار و ۲۰۰ هکتار بود که پس از چند بار تغییر به هشت هزار و ۶۰۰ هکتار رسید.
روز ۲۳ اردیبهشت و در آخرین روزهای فعالیت مجلس دهم، لایحه الحاق دو هزار هکتار اراضی صنعتی و فرودگاهی گیلان به محدوده این منطقه آزاد با اولویت "انزلی " توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد و محدوده منطقه آزاد انزلی به بیش از ۱۰هزار هکتار رسید.
این افزایش دو هزار هکتاری محدوده شامل شهرک صنعتی سپیدرود رشت، فرودگاه سردار جنگل رشت، شهرک صنعتی صومعه سرا و شهرک صنعتی خمیران شد.
اما این افزایش محدوده منجر به خشنودی مردم نشد و فعالان اجتماعی و اقتصادی انزلی معتقدند بر خلاف آنچه در این لایحه تحت عنوان افزایش محدوده با اولویت انزلی قید شده بود سهم شهرستان بعنوان مهد اصلی، عامل ایجاد و موتور پیشران فعالیتهای تجاری و اقتصادی منطقه از این گسترش محدوده فقط ۳۰ هکتار می‌باشد.
علاوه بر این، تلاش برای تبدیل نام منطقه آزاد انزلی به منطقه آزاد گیلان اسباب ناخرسندی مردم منطقه، مسئولان شهرستان و انجمن سرمایه‌گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی را در پی داشت.
این نارضایتی، واکنش مسئولان، کنشگران اجتماعی شهرستان و نیز واکنش رسانه‌های شهرستان در نهایت ایجاد کارزار مجازی در اعتراض به این مساله و جمع‌آوری امضاء و ارتباط با شورای نگهبان برای مخالفت با این امر را به همراه داشت.
به اعتقاد فعالان اجتماعی و اصحاب رسانه این منطقه؛ در حالی که این شهرستان از حدود سه قرن پیش با تلاش‌های صورت گرفته و ایجاد زیرساخت‌های تجاری چون گمرکات و بندر به دروازه اروپا معروف است و از همین رو بهترین نقطه برای ایجاد منطقه آزاد در حاشیه دریای خزر شناخته شده نه تنها طی سالیان گذشته از اشتغال و منافع آن بهره وافی نبرده اکنون نام بر جای مانده از آن نیز در شرف از دست رفتن است.
علاوه بر این کارشناسان اقتصادی می‌گویند؛  این تغییر نام به برند این منطقه به عنوان یک بنگاه اقتصادی با کارکردها و ارتباطات داخلی و خارجی لطمه زده و می‌تواند تبعات نامطلوبی بر روند فعالیت‌های منطقه و مزیت‌های آن در سطح ملی و بین‌المللی داشته باشد.
همچنین صاحب نظران اقتصادی بر این باورند که مناطق افزوده شده در مقام قیاس؛ دستاوردهای ناشی از اضافه شدن محدوده‌های فرودگاهی و شهرک صنعتی منجر به چالش‌هایی چون امکان بورس بازی زمین از طریق رانت‌های مختلف، افزایش هزینه های مترتب بر نظارت نهادهای ناظری چون گمرک و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز را خواهد شد و گسترش ابعاد نظارتی می‌تواند فعالان اقتصادی موجود در شهرک‌های فوق را درگیر مشکلات جدید نماید.  
به گفته کارشناسان این افزایش گستره اگر شامل حال بندرآستارا بعنوان مرز زمینی و مسیر اتصال زمینی به اوراسیا می‌شد بر ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی می‌افزود و می توانست منافع خوبی برای کل گیلان داشته باشد.  

منطقه آزاد انزلی برند است
رییس انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی با اشاره به فعالیت ۴ هزار شرکت در این منطقه معتقد است هر تغییر نامی مستلزم هزینه و تبعات زیادی است و نه تنها به این شرکت‌ها بلکه به دولت و سازمان منطقه آزاد انزلی خسارت زیادی وارد می‌کند.
اصغر امانی اظهار داشت: در بیست و چند سالی که از عمر منطقه ویژه و تغییر آن به منطقه آزاد می ‌گذرد هزاران قرارداد، پروتکل داخلی و خارجی با این نام منعقد شده، کریدورهای اقتصادی تحت این عنوان ایجاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که این تغییر نام را در نظر گرفته‌‌اند به هزینه ها دقت نکرده و روند قانونی که باید طی شود را نیز رعایت نکرده‌اند.
وی متذکر شد: در لایحه پیشنهادی دولت نام منطقه آزاد تجاری انزلی آمده، در مذاکرات مجلس هم به این نام اشاره شده، در رای گیری و در مذاکرات مجلس هم به نام منطقه آزاد انزلی اشاره شده اما هنگام قرائت مصوبه به متن ارائه شده از سوی برخی نمایندگان به کمیسیون مربوطه که در آن قیدشده منطقه آزاد گیلان (انزلی) استناد گردیده در حالی که این خلاف است و اگر قرار بر تغییر نام منطقه بود از ابتدا تحت عنوان منطقه آزاد گیلان باید مطرح می‌شد.
وی تصریح کرد: انزلی از سده‌های پیشین بعنوان یک شهر مهم و تاثیرگذار در اقتصاد ملی مطرح بوده و به خاطر ظرفیت های منطقه صد درصد سرمایه گذاری ها در محدوده هشت هزار و ۶۰۰ هکتاری انزلی انجام شده است.  
وی با اشاره به این که باید به این قدمت؛ تلاش و ظرفیت نمایندگان بخش خصوصی فعال در منطقه آزاد انزلی را افزود، خاطرنشان کرد: مکاتباتی را با دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی داشتیم و درخواستمان را ارائه دادیم.
امانی با اشاره به اینکه در لایحه، افزایش دو هزار هکتار در محدوده منطقه آزاد انزلی و شهرهای مجاور قید شده بود، گفت: اگر قرار بر افزایش محدوده به مناطق دورتر باشد ما مناطقی را داریم که می‌توانست برای اقتصاد گیلان آورده خوبی داشته باشد توجیه اقتصادی آستارا برای توسعه اقتصادی استان بیشتر از سایر نقاط بوده و هست.

با تغییر نام مخالفیم
فرماندار شهرستان بندرانزلی نیز در مخالفت با تغییر نام این منطقه گفت: شناسنامه این منطقه به نام منطقه آزاد انزلی ثبت شده و با تغییر نام این خطه به هر نام دیگری مخالفیم.
اسماعیل حیدری آزاد اظهار کرد: در خصوص نامگذاری یا تغییر نام، منطقه آزاد انزلی در لایحه دولت هیچگونه درخواست و پیشنهادی به مجلس نداشت و موضوع لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی، تنها توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی بود.
وی افزود: تنها چیزی که از منطقه آزاد برای مردم انزلی مانده نام آن است و انتظار می‌رود نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع باشد.
امام جمعه انزلی نیز با توجه به اهمیت مساله و درخواست مردم نسبت به این تغییر نام عکس‌العمل نشان داد و در پیامی به مناسبت نماز جمعه خواستار جلوگیری از این اقدام شد.
حجت الاسلام شمس‌الدین اظهار داشت: طرح ارائه شده برای منطقه آزاد انزلی اقدام شتاب زده غیرکارشناسانه ناعادلانه و غیرمنصفانه است.
وی خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی مجلس هستیم مجلسی که در طول سال‌های گذشته متاسفانه بعضی اقدامات غیرکارشناسانه و غیرنافع را در کشور انجام داد با شتاب زدگی و عجله در صدد تصویب برخی قوانین است که برای کشور ایجاد مشکل می‌کند و منفعت مردم و منافع ملی در آن دیده نشده است.

ظرفیت سرمایه گذاری‌ها
 ۱۰ برابر می‌شود
سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در پی تصویب توسعه محدوده اعلام کرد :  با اضافه شدن فرودگاه سردارجنگل بعنوان زیرساخت ترانزیتی مهم و اراضی صنعتی به محدوده این منطقه، ظرفیت جذب و توسعه سرمایه گذاران تولیدی در این منطقه به بیش از ۱۰ برابر وضع موجود افزایش می‌یابد، موضوعی که زمینه چند برابر شدن ظرفیت‌های این منطقه در عرصه های صادراتی و اشتغالزایی استان و کشور را فراهم می‌کند.
در این گزارش همچنین آمده است: باعنایت به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب طرح توسعه محدوده این منطقه که در قالب لایحه دولت تقدیم مجلس شد، موضوع تغییر نام مطرح نبوده بلکه تنها توسعه محدوده منطقه مورد هدف دولت مد نظر بوده لذا افزودن پیشوند گیلان به منطقه آزاد انزلی توسط مجلس شورای اسلامی بعنوان مرجع قانون گذار کشور مطرح شده است.
در بیانیه مذکور تصریح شده است: سازمان در راستای ایفای نقش پیش‌ران خود به عنوان محور توسعه استان گیلان با تکیه بر بهره‌‌برداری حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استانی و تامین زیرساخت‌های لازم جهت حضور موثر در کریدورهای بین‌المللی و اتحادیه‌ها بویژه اتحادیه اوراسیا بوده و این امر، مهمترین راهبرد سازمان محسوب می‌شود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی