جستجو

رییس سازمان چای کشور:
 
افزایش ۴ درصدی خرید برگ سبز چای
 
 
 

رییس سازمان چای کشور با اشاره به خرید ۴۹ هزار تن برگ سبز چای از باغات شمال، اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است.
حبیب جهانساز در جلسه شورای اداری گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به کشت ۹۰ درصد چای کشور در این استان، اظهار کرد: ۱۳ شهرستان استان گیلان به تولید چای مشغول هستند.
وی با بیان اینکه سطح زیر کشت چای در استان‌های گیلان و مازندران ۲۵ هزار هکتار بوده و بیش از ۵۰ هزار خانوار در این صنعت مشغول به فعالیت هستند، افزود: ۱۶۰ کارخانه چایسازی نیز اقدام به خرید برگ‌های سبز و تولید چای خشک می‌کنند.
رییس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای، گفت: امسال برگ‌های سبز چای درجه یک با ۲۷ درصد و درجه دو با ۵۰ درصد افزایش همراه بوده است که سبب ترغیب بیشتر چایکاران به فعالیت در این صنعت شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۵۵ میلیارد تومان از صندوق ذخیره به چایکاران تسهیلات پرداخت شده است، تصریح کرد: میزان ذخیره در این صندوق ۷۸ میلیارد تومان است.
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خرید ۴۹ هزار تن برگ سبز چای از ابتدای اردیبهشت تاکنون، بیان کرد: این میزان در مقایسه با سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه بیشترین خرید برگ سبز چای در یک روز چهار هزار و ٢٠٠ تن بوده است، گفت: نسبت به سال گذشته میانگین خرید هر روز هزار و ۸۵۱ تن برگ سبز چای بوده است. میانگین خرید روزانه کارخانه‌ها نیز ۳۰۲ تن است.
جهانساز ادامه داد: املش، لنگرود، رودسر و بخشی از فومن ٧٠ الی ٨٠درصد روستاییان وابسته به صنعت چای هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی