جستجو

به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری:
 
اولین همایش استانی
کتابت قرآن کریم
برگزیدگانش را شناخت
 
 
 

نخستین همایش استانی کتابت قرآن کریم با عنوان « مشق نور » به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری و همکاری موسسه فرهنگی و هنری ماهور پارسی  و با حضور هنرمندان برجسته استانی در خانه تاریخی کلبادی برگزار شد.
به گزارش روبط عمومی سازمان  فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری آئین تجلیل اهدای جوایز 40 خوشنویس برگزیده اولین دوره مسابقه استانی مشق نور با حضور معاونین شهرداری ساری، شهرداران مناطق، روسای سازمان‌های تابعه و هنرمندان در خانه کلبادی ساری برگزار شد.
احمد عطاریه رییس سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری در حاشیه این همایش ضمن قدردانی از حضور هنرمندان استانی و شهرستانی گفت: هنر خوشنویسی موهبتی خداوندی و وسیله خدمت به کلام الهی است و برای ارائه مفاهیم دقیق و حقایق عمیق، ابزار دست بشر گشته و با جایگاهی رفیع، ارزشمندترین وسیله برای ارائه مناسب کلام وحی است.
عطاریه در ادامه سخنانش تصریح کرد: قلم ابزاری مقدس در دستان هنرمند خطاط است تا به این وسیله دستش در مقام نیایش درگاه الهی خالی نباشد. ازین روست که حضرت امیرالمومنین علی (ع) فرموده است: « خط زبان دست است »
وی ادامه داد: سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری مرکز استان با استفاده از ظرفیت هنرمندان خوشنویس‌، در فرصت مغتنم ماه مبارک رمضان‌، اولین همایش استانی کتابت قرآن کریم با عنوان « مشق نور » را برگزار کرد که امید داریم با تلاش خالصانه همه دلسوزان عرصه فرهنگ و هنر، کهن شهر ساری به جایگاه درخشان نامش در تاریخ ایران اسلامی دست یابد.  
در اولین همایش استانی کتابت قرآن کریم بیش از135 اثر به دبیرخانه همایش ارسال شد که 40 اثر برتر از سوی هیئت داوران پذیرفته و معرفی شد.
خاطر نشان می شود از شرکت کنندگان در این همایش با اهدای گواهی شرکت در مسابقه، تندیس همایش، جایزه نقدی و هدایای فرهنگی تقدیر شد و همچنین نمایشگاهی از آثار شرکت کنندگان حاضر دایر خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی