جستجو

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران تاکید کرد؛
 
طرح ضربتی راهداری محوری در جاده‌های شریانی مازندران
 با هدف ارتقای ایمنی
 
 
 
مديرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران از شروع طرح ضربتی راهداری محوری در محورهای شریانی هراز و سوادکوه از تاریخ 10 تیر به مدت سه روز خبر داد و افزود : هدف از اجرای طرح مذکور ، ارتقا ایمنی محور ها و همچنین ارتقا سطح کیفی عملیات راهداری است.
مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام اين مطلب گفت: مازندران به دليل شرايط طبيعي و جغرافيايي همواره در فصول مختلف علی الخصوص فصل تابستان گردشگران و مسافران بسياري را از سرتاسر ميهن عزيزمان پذيرا بوده، از اين رو محورهاي مواصلاتي اين استان همواره پرترافيك و پرتردد مي‌باشد.  وی در ادامه به آغاز سفرهای تابستانی اشاره و اظهار داشت : با عنایت به شروع سفرهای تابستانی و تردد بالای خودرو در جاده‌های مازندران، ایمن سازی محورهای این استان در دستور کار قرار گرفت.
مهندس نجفی خاطر نشان ساخت: با توجه به افزایش ضریب ایمنی جاده ها توسط راهداران ، از مردم شریف کشور تقاضامندیم با توجه به شرایط موجود در سطح جامعه ( انتشار مجدد ویروس کرونا )، از سفرهای غیر ضروری پرهیز و در صورت لزوم برای سفر، حتما نکات بهداشتی را در طول سفر رعایت نمایند.
وی در ادامه به اجرای طرح ارتقای کیفی راهداری در محورهای شریانی مازندران اشاره و خاطر نشان ساخت: با توجه به دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،  اجرای طرح مذکور با همت بالای راهداران در قالب اکیپ‌های مختلف ( اکیپ روکش آسفالت، اکیپ تابلو و علائم، اکیپ خط کشی، اکیپ پاکسازی، اکیپ روشنایی و .. ) در سه محور شریانی هراز، کندوان و سوادکوه در دست اجراست.
مهندس نجفی در ادامه نیز به طرح ضربتی راهداری محوری، محورهای هراز و سوادکوه اشاره و تاکید کرد: علاوه بر اجرای طرح ارتقا کیفی راهداری ، این اداره کل با برنامه‌ریزی صورت گرفته در نظر دارد به مدت سه روز از تاریخ 10 تیر با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات راهداری و نیروی راهدار خود اقدامات گسترده ایمن سازی خود را در دو محور شریانی هراز و سوادکوه به طور شبانه روزی در دستور کار خود قرار داد.
مديرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران پاکسازی حریم، شانه سازی، ساماندهی تابلو و علائم، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی، تامین روشنایی، اجرای روکش آسفالت و خط کشی، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و پایه و ... از جمله فعالیتهای سه روزه راهداران در محورهای یاد شده برشمرد.
مهندس نجفی ضمن اعلام اين مطلب كه راهداري عشق خدمت به همنوع است، اظهار داشت: اميدواريم با اجراي اين طرح شاهد افزايش ضريب ايمني در محورها و كاهش تصادفات و تلفات ناشي از آن باشيم.
وی در خاتمه به مشكلات راهداران پرتلاش در سطح محورها اشاره و عنوان كرد: امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته ، بتوانیم به لحاظ مالی و تجهیز امکانات راهداری، شرایط کار را برای این صبور مردان همیشه بیدار در جاده‌ها فراهم نماییم، چرا که اعتبارات، تجهیزات ( ماشین آلات ) و نیروی انسانی ( راهدار) سه راس مهم کار راهداری بوده که کمبود هر یک از این سه راس اصلی، فعالیت راهداری را ضعیف می کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی