جستجو

عضو کمیسیون کشاورزی:
 
دولت پاسخگوی تأخیر پرداخت مطالبات کشاورزان باشد
 
 
 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به مشکلاتی که در پرداخت وجه محصول گندمکاران و کلزاکاران به وجود آمده است، خواستار آن شد که دولت پاسخگوی علت و چرایی تأخیر در پرداخت و تأمین و تخصیص اعتبارات خرید تضمینی باشد.
رحمت‌الله نوروزی اظهار کرد: عزم مجلس یازدهم حل مشکلات بخش تولید بویژه کشاورزان و بهبود معیشت مردم است.
وی با بیان اینکه اقتصاد بسیاری از استان‌ها از جمله گلستان بر پایه کشاورزی است، افزود: دولت باید تمهیدات لازم را قبل از شروع فصل خرید تضمینی محصولات ببیند و کشاورزان را اینگونه دچار مشکل نکند.
دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان خاطرنشان کرد: دولت باید درباره علت و چرایی تأخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان کلزاکار و گندم‌کار و عدم تأمین و تخصیص اعتبار برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی باشد.
وی بیان داشت: این موضوع در دستور کار کمیسیون کشاورزی قرار گرفته و بنا داریم که دولت بابت این موضوع در مجلس حاضر شود و پاسخ نمایندگان را بدهد.
نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حمایت از کشاورزی مکانیزه و رعایت الگوی کشت متناسب با ظرفیت هر منطقه و استان از موضوعات مهمی است که مورد توجه نمایندگان در کمیسیون کشاورزی خواهد بود.
وی با تأکید بر حمایت از تولیدات بخش کشاورزی افزود: دولت باید برنامه‌های مشخص و هدفمندی را برای حمایت از این بخش داشته باشد تا در این شرایط سخت و زیر فشار تحریم‌های ظالمانه، امنیت غذایی کشور دچار نارسایی و مشکل نشود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی