جستجو

 
 
27 هزار دانش آموز گلستانی محروم از شاد
 
 
 
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان خواستار آن شد که مخابرات قبل از شروع سال تحصیلی همه مدارس گلستان به صورت رایگان به شبکه اینترنت متصل شوند.
احسان گوهری‌راد در خصوص نحوه بازگشایی مدارس، اظهارکرد: در سال تحصیلی قبل، دانش آموزان گلستانی به دلیل برخی از محدودیت‌ها از جمله عدم پوشش اینترنتی در روستاها نتوانسته اند از سامانه شاد استفاده کنند.
گوهری ر‌اد اضافه کرد: جلساتی با مخابرات و فناوری اطلاعات استان داشتیم و مقرر شده قبل از شروع سال تحصیلی همه مدارس به صورت رایگان به شبکه اینترنت متصل شوند.
وی افزود: بنابراین بستری در مدارس فراهم شده تا دانش آموزشی که شرایط استفاده از شاد را ندارد، از این فضا استفاده کنند.
گوهری‌راد ادامه داد: همچنین طبق تفاهمنامه با وزارت صمت مقرر شده که تجهیزات سخت افزاری برای ارتباطات مجازی از طریق شرکت‌های کشوری با قیمت پایین و شاخص‌های خاص تأمین شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اظهار کرد: حدود ۲۷ هزار دانش آموز گلستانی شرایط استفاده از شاد را نداشته و می‌توانند از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند.
وی بر پررنگ تر شدن نقش خیران و رادیو و تلویزیون تأکید کرد و افزود: در مناطق روستایی که نتوانند از این امکانات استفاده کننده طرح‌های مختلفی مانند زوج و فرد کردن کلاس ‌ و یا بازگشایی مدارس سه روز در هفته و غیره در دست بررسی است که تصمیم گیری‌ها اعلام خواهد شد.
گوهری‌راد بیان کرد: برای بازگشایی مدارس اقداماتی همچون ساماندهی فضا، دانش آموزان و نیروی های انسانی در دست اقدام است که روال عادی خود را طی می کند.
وی افزود: سنجش دانش آموزان پایه اول دبستان از ۲۴ تیرماه در دستورکار داریم و نوبت دهی آن هم از ۱۰ تیر آغاز می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی