جستجو

 
 
تفاهم نامه تکمیل سیگنال رسانی در استان گلستان
 
 
 

معاونت توسعه و فناوری سازمان صداوسیما و استانداری گلستان تفاهم نامه مشترک در زمینه توسعه و بروزرسانی زیرساخت‌های فنی و تکمیل پوشش دیجیتال شبکه‌های تلویزیونی و اف ام در سطح استان را امضا کردند.
معاونت توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیما گفت: همکاران ما در مرکز گلستان و مجموعه ستادی برای دریافت سیگنال با کیفیت و رضایتمندی مخاطب، اقدامات فراوانی انجام داده‌اند که ارتقاء پوشش مرزی در این منطقه، گواه این موضوع است.
دکترحق شناس استاندار گلستان نیز با اشاره به تاثیرات انکار ناپذیر رسانه ملی گفت: اگر پوشش کامل رسانه ملی را در سطح استان نداشته باشیم مطمئنا آسیب‌های اجتماعی بیشتری را شاهد خواهیم بود.
توسعه پوشش دیجیتال، بازسازی و تجهیز استودیوها، تکمیل سیگنال رسانی از جمله اقداماتی است که با امضای این تفاهمنامه، اجرای می شود.
مدیرکل صداوسیمای مرکز گلستان نیز گفت:با انجام این تفاهمنامه، پوشش دیجیتال استان از۹۷درصد به ۱۰۰درصد می‌رسد. دکتر منتظرحجت بیان داشت:  تقویت زیرساخت فنی وبروز رسانی تجهیزات با عملی شدن این تفاهمنامه، تحقق خواهد یافت.

راه اندازی دکل G 4 تلفن همراه‌ روستای چارقلی از توابع شهرستان گمیشان
رییس اداره مخابرات شهرستان گمیشان از نصب دکل سایت تلفن همراه روستای چارقلی خبرداد.
به گفته قاری با راه‌اندازی این BTS ، علاوه بر اینکه پوشش آنتن دهی تلفن همراه افزایش می‌یابد؛ ساکنان روستاهای دهنه ۱و۲، توماجل، چارقلی، قرمسه و محل شنا و مصب رود گرگان می‌توانند از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوند.
 لازم به ذکر است این طرح در قالب عملیات توسعه ارتباطات سیار استان تحت عنوان فاز ۸ به مرحله اجرا در آمده است.

 

آتش سوزی سطحی در تپه سوگله
منطقه هزارپیچ


فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، از اطفای آتش سوزی سطحی در تپه سوگله منطقه هزارپیچ به مساحت یک هکتارخبر داد.
سرهنگ حبیب یارادبزی با عنوان این خبر افزود: روز گذشته براثر سهل انگاری یکی از گردشگران در منطقه هزار پیچ به سطح یک هکتار آتش سوزی حادث گردید که با همت ماموران یگان منابع طبیعی اطفا کامل شد.
وی ادامه داد: با اطلاع به موقع مردم و حضور به هنگام مامورین ما، آتش سوزی سطحی و در کف باقی ماند و به عمق ورود پیدا نکرد اما در این حادثه سه درخت کاج کاملا سوخت.
حبیب یارادبزی تاکید کرد: عامل انسانی ( گردشگر) باعث ایجاد این آتش سوزی بوده که اگر اطلاع رسانی و حضور به موقع نیروها نبود چه بسا تبدیل به آتش سوزی گسترده‌‌ای می گردید. وی با تشکر از اطلاع رسانی و احساس مسوولیت پذیری مردم افزود: باید این وظیفه، همگانی شده و مردم هوشیار باشند و به ما در حفاظت از جنگل‌ها کمک نمایند و این فرهنگ را به عموم اشاعه دهند.
فرمانده یگان حفاظت در انتها اظهار کرد: مسئله آتش سوزی در تمام فوصول سال به ویژه در این روزهای گرم مسئله ی جدی بوده در نتیجه خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه حریق و آتش سوزی حتی در سطح کوچک از طریق سامانه رایگان ارتباطی 1504 به مامورین ما اطلاع دهند.

 

طلاق توافقی در گلستان کاهش یافت


رییس‌کل دادگستری گلستان اعلام کرد که امسال طلاق توافقی ۶ درصد در محاکم استان کاهش یافته است.
هادی هاشمیان در جلسه شورای قضایی استان اظهار کرد: علاوه بر طلاق توافقی، ضرب‌وجرح عمدی، توهین، تصادفات و خیانت در امانت هم بهار امسال در استان کمتر شده است. جرائم مالی مانند سرقت، کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع امسال بیشتر شده است و نیازمند حضور پررنگ تر دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای کاهش جرائم در این بخش هستیم.
وی، به صدور ۲۰۰۰ رای جایگزین حبس در بهار امسال اشاره کرد و از دستگاه‌های اجرایی خواست، برای پذیرش محکومان مالی و رای باز زندان و کسانی که به مجازات‌های جایگزین حبس محکوم شده‌اند اعلام آمادگی کنند.
رییس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: مجازات‌های جایگزین حبس برای کسانی که سابقه کیفری ندارند و جرائم سبک و غیر عمد مرتکب شده‌اند صادر می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی