جستجو

 
 
افزایش 100 درصدی شهریه
یک مدرسه غیرانتفاعی در مازندران
 
 
 

رییس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری از طریق سامانه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش، خبر افزایش ۱۰۰ درصدی شهریه این مدرسه را تایید کرد.
تعدادی از مخاطبان این رسانه در شهرستان ساری از افزایش ۱۰۰ درصدی شهریه یک مدرسه در مرکز استان مازندران گلایه داشتند. این خانواده‌ها اعلام کردند که رقم ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی شهریه آنها در سال تحصیلی ۹۷ و ۹۸ با افزایش ۱۰۰ درصدی به رقم بیش از ۶ میلیون تومان در سال تحصیلی جاری افزایش پیدا کرده است.
«حامد دیانی» در این‌باره گفت: افزایش شهریه در سال ۹۷ و ۹۸ توسط مدیر اعمال نشده اما در سال جاری، مسوولان مدرسه معتقد به اعمال این شهریه هستند.
دیانی با تایید افزایش ۱۰۰ درصدی شهریه یک مدرسه غیرانتفاعی در مازندران، اظهار کرد: این موضوع برای مجموعه ما هم غیرقابل قبول است و معتقد هستیم که فشار اقتصادی مضاعفی به مردم وارد می‌شود.
وی با اعلام این‌که روند افزایشی این مدرسه غیرانتفاعی قبل از سال ۹۸ و ۹۹ مبلغ بیش از ۲ میلیون تومان بوده است، گفت: پس از اعمال افزایشی قانونی شهریه براساس مصوبات قانونی رقم شهریه ۳ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان است و باید اعمال شود.
رییس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری خاطرنشان کرد: افزایش دوبرابری شهریه از سامانه ابلاغی وزارتخانه به مبلغ ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است و به خانواده‌ها اعلام کرده و مدیر مدرسه به خانواده‌ها اعلام کرده که باید نسبت به پرداخت مابه‌التفاوت شهریه اقدام کنند.
وی اضافه کرد: براساس قانون افزایش ۱۷ درصدی برای همه مدارس غیرانتقاعی اعمال شده و این روند طبیعی است. بر اساس وظیفه‌ای که در قبال خانواده‌ها داشتیم پیگیری‌های لازم را انجام داده و مدیران استانی آموزش و پرورش را در جریان این موضوع قرار دادیم.
دیانی یادآور شد: افزایش شهریه براساس ضوابط خاصی است و حتی اگر هر اتفاقی هم ایجاد شود افزایش ۱۰۰ درصدی نداریم.
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری ادامه داد: افزایش ۱۰۰ درصدی از طریق سامانه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش به ما ابلاغ شده است. این افزایش شهریه در سال ۹۷ و ۹۸ توسط مدیر اعمال نشده اما در سال جاری، مسوولان مدرسه معتقد به اعمال این شهریه هستند.  موضوع افزایش شهریه ۱۰۰ درصدی این مدرسه از طریق مسوولان آموزش و پرورش در استان مازندران پیگیری می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی