جستجو

 
 
خدمات به روستاها
در دولت تدبیر و امید
 
 
 
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در مازندران از افزایش خدمات به روستاها در دولت تدبیر و امید خبر داد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان این‌که در دولت تدبیر و امید خدمات زیادی به روستاها شد، گفت: از پتانسیل بیمه روستایی در مازندران می‌توان استفاده بهینه کرد.
«علی شیرکانی»، معاون وزیر و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دیدار با استاندار مازندران با بیان این‌که مازندران ظرفیت روستایی بالایی دارد، با اشاره به حمایت دولت از صندوق بیمه روستاییان و عشایر، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید خدمات زیادی به روستاها شد که خدمات فیزیکی همانند آب و برق و تسهیلات اشتغال روستایی از جمله این خدمات است.
شیرکانی ضمن تقدیر از استاندار مازندران برای ارتباط موثر با مردم اظهار کرد: استان‌هایی که ارتباط خوبی بین صندوق و مجموعه ساختار اداری استان دارند موفق‌تر عمل کردند و مازندران جز استان‌های برتر در این زمینه است.
«احمد حسین‌زادگان»، استاندار مازندران نیز در این دیدار با اشاره به عملکرد مثبت دهیاران در زمان شیوع کرونا گفت: مدیریت واحد در روستاهای مازندران به‌ویژه در زمان بحران بسیار اثربخش است و فعالیت دهیاران در کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا دلیل این مدعاست.
وی افرود: با راه‌اندازی قرارگاه پدافند روستایی، روستاییان به‌صورت خودجوش و با محوریت دهیاران در این زمان وارد عمل شدند.
وی با اشاره به این‌که هزینه بیمه کم است، عنوان کرد: در حال حاضر اثر بیمه عشایری و روستایی در روستاها کاملا برای مردم ملموس است.
 

انهدام شرکت هرمی «یونیک فایننس»
در مازندران

لیدرهای اصلی شبکه هرمی یونیک فایننس با سعی و‌ تلاش سربازان گمنام امام زمان مازندران در یک اقدام اطلاعاتی دستگیر شدند.
این شرکت کلاه‌برداری که با دورنمای کاذب با عکس در کنار خودروهای گران‌قیمت و لوکس و مناطق لاکچری، جهت اغفال مردم برای سرمایه‌گذاری با سودآوری کلان و همچنین با برگزاری جلسات متعدد و‌ دیدار با تعداد زیادی از هموطنان در شهرهای همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، کرج، اصفهان، شیراز، زنجان، گلستان و گیلان با هدف تبلیغ و جذب گسترده به بهانه سرمایه‌گذاری در شرکت‌های معروف دنیا
مانند Apple، BmW و ... زیرشاخه‌های زیادی را به‌کارگیری کردند.
هدایت‌کنندگان این شبکه در کشورهای ترکیه و امارات، موج داخلی را راهبری و خط مشی آنان را مشخص می‌کردند.
برخی از لیدرهای آنان در شهرستان‌های تنکابن اقدام به شبکه‌سازی زنجیره انسانی کرده و با دریافت وجه از افراد به عنوان سرمایه‌گذار، مبالغ را به دلار تبدیل کرده و به خارج از کشور انتقال می‌دادند. تعداد افرادی که توسط این لیدرها جذب شدند بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر در مازندران است که افراد دستگیرشده در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. در پایان بر لزوم دقت نظر مردم در مواجهه با شرکت‌های هرمی تاکید می‌شود و التزام به مبانی قانونی کشور و مراجع مورد وثوق، مطمئن و متعهد برای سرمایه‌گذاری بهترین راه برای امنیت سرمایه شهروندان است و اعتماد به سایر راه‌ها همچون شرکت‌های هرمی، چیزی جز پشیمانی و هدررفت سرمایه را به دنبال نخواهد داشت؛ لذا از شهروندان خواسته در صورت شناسایی و برخورد با این‌گونه شرکت‌های سودجویانه مراتب را به دستگاه‌های مربوطه گزارش کنند.
 

کشت و کار دوباره در زمین‌های کشاورزی

بیش از ۱۳ هزار مترمربع زمین کشاورزی بابل به چرخه تولید بازگشت.
مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری زمین‌های زراعی و باغی، سه ماه نخست امسال ۱۳ هزار و ۲۳۹ مترمربع زمین کشاورزی این شهرستان از تصرف خارج شد.
«طاهری» گفت: این زمین‌های کشاورزی در روستا‌های بابل با اجرای ۱۰۱ فقره حکم قضایی قلع و قمع بنا‌های غیرمجاز به چرخه تولید بازگشت.
وی با بیان این‌که تولید پایدار بخش کشاورزی در گرو حفظ منابع است، تصریح کرد: دستگاه‌های ذی‌ربط با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی که منابع تامین‌کننده امنیت غذایی جامعه را تهدید کند، طبق قانون حفظ کاربری برخورد خواهند کرد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره به رصد مستمر فعالیت‌های بخش کشاورزی از مالکان زمین‌های زراعی و باغی خواست قبل از ساخت و ساز، برای مشاوره و دریافت مجوز‌های قانونی لازم به این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی