جستجو

 
 
طرح‌های تأمین آب
در بخش‌های مختلف گیلان
 با جدیت پیگیری شود
 
 
 

معاون وزیر نیرو با تأکید بر تأمین آب استان گیلان در بخش‌های مختلف خواستار آن شد که طرح‌های تأمین آب در بخش‌های مختلف با جدیت پیگیری شود.
قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزیر نیرو در جلسه ویدئو کنفرانس در جریان وضعیت منابع آب استان قرار گرفت و با تأکید بر تأمین آب استان گیلان در بخش‌های مختلف، گفت: طرح‌های تأمین آب در بخش‌های مختلف با جدیت پیگیری شود.
وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سدها و تأسیسات آبی برای گردشگری، خواستار تسریع در اجرای این طرح‌ها با توجه قابلیت‌های بالای گردشگری در استان گیلان شد.
در این جلسه وحید خرمی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان  نیز وضعیت آب کشاورزی در استان گیلان را مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: در حال حاضر حجم ذخیره سد سفیدرود حدود ۷۵۰ میلیون مترمکعب است که تا پایان فصل آبیاری مشکلی جهت تأمین آب کشاورزی در شبکه سفیدرود
 نخواهیم داشت.
وی در خصوص وضعیت آب سد شهر بیجار افزود: حجم مخزن این سد در حال حاضر حدود ۸۰ میلیون متر مکعب است که با این شرایط در زمینه تأمین آب خام تصفیه خانه بزرگ گیلان نیز جای نگرانی نیست.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به ۴۳۸ سر دهنه سازی خاکی در سطح استان گیلان، گفت: برخی از سر دهنه‌ها به دلیل سیلابی بودن رودخانه‌ها تا سه مرحله ساخته شدند و مشکل اصلی تأمین آب کشاورزی در خارج از شبکه سفیدرود در اراضی سنتی آبخور است.
وی با اشاره به طرح‌های عمرانی آب استان، ادامه داد: سد مخزنی پلرود با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۳ درصد در حال اجرا است که امیدواریم با تزریق منابع مالی به پیمانکار پروژه و تسریع در انجام عملیات، تا پایان سال ۹۹ آبگیری آزمایشی صورت گیرد.
خرمی اظهار کرد: سدهای لاستیکی در حال حاضر از پیشرفت خوبی برخوردارند و در صورت تأمین اعتبار حدود ۴۰ میلیارد تومان، شاهد بهره برداری تعدادی از این طرح‌ها تا پایان سال خواهیم بود.

 

 

نگرانی از شیوع کرونا
 در تابستان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تعطیلات ۱۵ روز گذشته را باعث افزایش میزان تردد مسافرین استان گیلان و متعاقباً افزایش تعداد بستری های بیماران کرونا
 عنوان کرد.
ارسلان سالاری  در سفر یکروزه به شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان بستری هستند و میانگین پذیرش روزانه این بیماران بین ۳۵ تا ۵۰ نفر
 متغیر است.
 ارسلان سالاری گفت: تعطیلات ۱۵ روز گذشته باعث افزایش میزان تردد مسافرین استان گیلان و متعاقباً افزایش تعداد بستری های بیماران کرونا شد.
وی افزود: این نگرانی وجود دارد که اگر سیل مسافران به استان گیلان سرازیر شود، شاهد افزایش بیماری خواهیم بود و برای جلوگیری از آن انتظار رعایت حداکثر اصول بهداشتی را از مردم داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: مردم باید در مجامع عمومی فاصله گذاری ها را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.
وی ادامه داد: مهمترین نگرانی ما در این روزها عادی پنداری این بیماری توسط مردم و حضور بیماران مسن و دارای فشار خون بالا و دیابت در جامعه است که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی میزان ابتلا به کرونا افزایش پیدا کرده و ما را یک گام دیگر از مدیریت این بیماری دورتر می کند.
سالاری گفت: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا استفاده از ماسک در جلسات عمومی و تجمعات استان گیلان اجباری شده از مردم خواهش می‌کنیم در این خصوص همکاری های لازم را انجام دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی