جستجو

 
 
تقدیر مجمع نمایندگان مازندران از عملکرد  پلیس هوشمند
 
 
 
مجمع نمایندگان استان مازندران در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ و تجمیع خطوط 110 استان از اقدامات فرماندهی انتظامی استان در راستای هوشمند‌سازی پلیس، قدردانی کردند.
مجمع نمایندگان مازندران متشکل از نمایندگان مردم در شهرستان های ساری، بابل و آمل روز گذشته با حضور در ستاد فرماندهی انتظامی استان ضمن دیدار با سردار میرزایی فرمانده انتظامی استان از مرکز مانیتورینگ و تجمیع خطوط 110 معاونت عملیات و طرح های پلیس هوشمند بازدید کردند.
 فرمانده انتظامی استان مازندران در حاشیه این بازدید طی نشستی با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم و گرامی داشت ایام و اعیاد ذیحجه و دهه ولایت به تشریح اقدامات و فعالیت های این فرماندهی در حوزه های مختلف ترافیکی، امنیتی و انتظامی پرداخت.
وی با اشاره به ماموریت های مهم و خطیر فرماندهی انتظامی استان در ایام مختلف سال به ویژه در ایام تعطیلات تابستان و نوروز که جمعیت استان به صورت چشمگیری افزایش می یابد، افزود: در مقطع زمانی که جمعیت استان از سه و نیم میلیون نفر به بیش از 7 تا 9 میلیون نفر افزایش می یابد این فرماندهی با تمام ظرفیت، امنیت راه ها، تفرجگاه ها، سواحل و شهرها را فراهم می کند.
فرمانده انتظامی استان مازندران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح های مختلف پلیس هوشمند در استان ، اظهار داشت: نصب دوربین های پایش تصویری، تجمیع خطوط 110، پلیس همراه، استفاده از دست افزار برای برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی ، ارتباط سیستمی کلانتری ها با دستگاه قضائی از جمله این طرح ها در استان بوده است.
سردار میرزایی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری و کاهش جرایم و تخلفات به ویژه سرقت نیازمند تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی استان هستیم ، تصریح کرد: یکی از برنامه های پلیس پیشگیری در مقابله با سرقت در روستاها نصب دوربین های پایش تصویری در روستاها است .
وی همچنین با اشاره به طرح مها در راستای مقابله با سرقت در اماکن خصوصی و مراکز دولتی بر حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پلیس در راستای وضع قوانین و مکلف کردن دستگاه ها در راستای این طرح ها را خواستار شد.
در ادامه این نشست "مهدی سعادتی" نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، ضمن تبریک انتصاب سردار میرزایی به عنوان فرمانده انتظامی استان از عملکرد این فرماندهی در راستای برقراری نظم و امنیت در استان تقدیر و تشکر کرد.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی با بیش از 200 عنوان ماموریت بار سنگینی را در حوزه برقراری نظم و امنیت در جامعه بر دوش دارد و متاسفانه به دلیل بی توجهی ، سوء مدیریت و عدم کارکرد برخی دستگاه ها سرریز این مشکلات در سبد نیروی انتظامی قرار دارد.
"حاجی پور" نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن اعلام حمایت از طرح ها و برنامه های پلیس ، افزود: هنر برقراری نظم و امنیت پیشگیری از وقوع جرم است که باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی و آسیب شناسی از بروز و وقوع جرم در جامعه پیشگیری کرد.
وی با تاکید بر اقدامات ایجابی و پیشگیرانه، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی و استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها را گامی موثر در این حوزه برشمرد و تصریح کرد: پلیس با تعامل و همکاری دستگاه های فرهنگی می تواند در این حوزه گام بردارد.
"منصور علی زارعی" نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به عدم حمایت مناسب دولت و مجلس در ادوار و دوره‌های گذشته از پلیس، نقش امنیت را در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه سازنده و تعیین کننده دانست و بر ضرورت حمایت همه جانبه از پلیس تاکید کرد.
این نماینده مجلس با اشاره به وضعیت معیشتی کارکنان ناجا بر ارتقاء این وضعیت با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پلیس با کمترین امکانات در حال برقراری نظم و امنیت اجتماعی
است.
"علی کریمی" نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی،دبیرمجمع نمایندگان مازندران و عضو هیئت رئیسه مجلس و "علی بابایی کارنامی " نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی