جستجو

حجت‌الاسلام  عباس بابائیان
امام جمعه امیر کلا :
 
ایجاد وفاق و همدلی
از وظایف ائمه‌جمعه است
 
 
 

حجت الاسلام بابائیان امام امام جمعه امیرکلا، نماز جمعه را قلب عبادی، سیاسی، قرارگاهی برای ایمان، تقوا  اخلاق در جامعه عنوان و اعلام کرد که در طول چهل سال اخیر بسیاری از تؤطئه ها و نقشه های دشمنان با نقش آفرینی و روشنگری های این پایگاه عبادی سیاسی خنثی شد.
امام جمعه امیر کلا در ادامه بیان داشت: نماز جمعه وظیفه ی آگاهی بخشی به مردم در حوزه های سیاسی ،اجتماعی ،فرهنگی و اقتصادی ، ایجاد نیروهای با ایمان و انقلابی ،رشد فکر سیاسی مسلمانان و تقویت روحیه جمعی کشور را دارد.
وی با بیان اینکه امام ‌جمعه حد واسط بین مردم و حکومت است گفت :دعوت از مردم به حضور در صحنه، آگاهی‌بخشی به مردم از اتفاقات سیاسی و اجتماعی کشور، ایجاد وفاق و همدلی، از وظایف ائمه‌جمعه است. حجت الاسلام بابائیان تصریح کرد:  ترویج روحیه انقلابی و فداکاری توسط نماز جمعه اتفاق می افتد.
وی با بیان اینکه ائمه جمعه غیر مستقیم نماینده ی دولت هستند تصریح کرد : از مولفه های مهم یک امام جمعه، مردمی و انقلابی  بودن ، آگاهی بخشی و روشنگری در جهت دشمن شناسی و بصیرت افزایی است . وی در آخر اذعان داشت : ما ۵۳ برنامه برای بزرگداشت چهل‌ویکمین سالگرد نماز جمعه در امیرکلا در نظر گرفته‌ایم و هم‌اندیشی با ادارات و هیات‌های مذهبی را در دستور کار داشته‌ایم و در ۲۰ ماه حضور بنده حداقل ۳۰ مدیرکل را برای پیگیری مطالبات مردم به امیرکلا آوردم.
نزدیک به ۱۵۰ میلیون تومان بعلاوه ۸۰۰ بسته معیشتی از طرف ستاد نمازجمعه امیرکلا به دست نیازمندان رسید.

 


برای اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر
 نیاز به آرامش و ثبات مدیریتی است


نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای معاونان و مدیران شهرداری رشت ، تثبیت مدیریت شهری را عامل اصلی اجرای پروژه ها دانست.
جبار کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر رشت جزو افراد کارآمد هستند و هر یک رزومه ای قوی دارند، گفت: برای اجرای پروژه های عمرانی در شهر نیاز به آرامش و ثبات مدیریتی است.
نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی سپس گفت: مهمترین پروژه های شهر رشت در حوزه حمل و نقل ریلی، جمع آوری فاضلاب، حفاظت محیط زیست شهری، تراموا، پروژه‌های زیربنایی و پروژه هایی از این قبیل است که برای اجرای این پروژه‌ها هر هفته باید فرماندار شهرستان، نمایندگان مجلس، اعضای شورای و شهردار و مدیران مرتبط با هم جلسه داشته باشند.
وی تثبیت مدیریت شهری را عامل اصلی اجرای این پروژه ها دانست و گفت ما به عنوان کسانی که مسئول اجرای پروژه های شهری هستیم باید طوری رفتار کنیم که جوی آرام به وجود آید.
کوچکی نژاد گفت: شورا نباید شهردار را عصبی کند و شهردار هم نباید زمینه‌های عصبی‌شدن شورا را فراهم نماید و هر دو در کنار هم تلاش کنند تا رشت به توسعه و آبادانی بیشتر برسد.

 


مدیران ادارات انتظارات مردم را از دستگاه‌های استانی مطالبه کنند


سرپرست فرمانداری آستارا، از مدیران ادارات خواست پیگیری مطالبات مردم را از دستگاه‌های استانی خود در اولویت قرار دهند.
رضا جمشیدی با بیان اینکه همه به حرکت در مسیر توسعه موظف هستیم و کم کاری در این زمینه از هیچ مدیری پذیرفته نیست و سرعت کار و دقت نظر باید در دستور کار مسئولان باشد، اظهار کرد: وحدت و هم افزایی بین مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید در اولویت امور قرار گیرد و تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌های اداری، نهادینه شود. وی ادامه داد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شهرستان مرزی بندر آستارا و در سال پایانی دولت، باید مورد توجه مسئولان دستگاه‌های اجرایی باشد و مدیران، حقوق و مطالبات مردم را از دستگاه‌های استانی خود مطالبه کنند. سرپرست فرمانداری آستارا افزود: در اختصاص اعتبارات استانی و ملی باید به آستارا به جهت موقعیت گردشگری و مرزی آن توجه ویژه اعمال شود و مدیران برای پیشبرد و عمران این شهرستان مرزنشین همت مضاعف داشته باشند. جمشیدی با اشاره به اینکه باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، به مدافعان سلامت در رسالت خطیر تأمین سلامت جامعه، کمک کنیم، اظهار کرد: همراهی و تعامل عمومی در این مسیر لازم است.
سرپرست فرمانداری آستارا در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در مرزهای زمینی، دریایی و ریلی این شهرستان، رونق صادرات و حمل و نقل مرزی را به صورت ویژه و اثر گذار شاهد هستیم اما در مقابل آن باید با کوچک‌ترین محموله قاچاق و عوامل آن مقابله شود، افزود: در این راستا استمرار و تقویت برنامه‌های گشت و کنترل مرزی و تسریع دستگاه قضائی در بررسی و صدور احکام پرونده‌های قاچاق کالا و همکاری بیشتر دستگاه‌های مسئول ضروری است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی