جستجو

با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری و حضور میدانی سرپرست
وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت پذیرفت؛
 
افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه ام دی اف مازندران در بندر امیرآباد
 
 
 

بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی‌اف (فیبر فشرده) مازندران با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری و حضور میدانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بندر امیرآباد در شرق این استان افتتاح شد.
برای ساخت این واحد مرتبط با صنایع چوبی در مجموع ۹۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی سرمایه گذاری شد. معادل ۳۵ میلیون یورو از این اعتبار در قالب ارزی برای خرید ماشین آلات  از سوی دولت تخصیص داده شد.
حسین مدرس خیابانی در آیین بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه ام دی اف مازندران در بندر امیرآباد که به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری افتتاح شد، پیشرفت فیزیکی این طرح ها را بیش از ۸۰ درصد اعلام کرد.
وی پیش بینی کرد که  این واحدهای صنعتی حداکثر تا پایان دوره فعالیت دولت تدبیر و امید در سال آینده به بهره برداری برسد.
مدرس خیابانی گفت: در سال جاری نیز تاکنون ۳۸ پروژه صنعتی در سطح کشور با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی به بهره برداری رسید و برای حدود ۶ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.
سرپرست وزارت صنعت از برنامه دولت برای تولید ۲۶ میلیون تن زنجیره فولاد در سطح کشور خبر داد و افزود: تاکنون بر اساس برنامه ریزی ظرفیت زنجیره تولید فولاد در ایران به حدود ۱۶ میلیون تن رسید که پیش بینی می شود با طرح های در دست اجرا تا پایان سال جاری این ظرفیت ها به ۲۶ میلیون تن برسد.
مدرس خیابانی افزایش ظرفیت ذخیره سازی گندم و ساخت سیلو را یکی دیگر از فعالیت های مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت : هم اکنون ظرفیت ذخیره سازی و سیلوی غلات در کشور به ۲۲ میلیون تن رسیده که حدود ۴.۶ میلیون تن آن در دولت تدبیر و امید احداث شده است.

خودکفایی کشور
در تولید ام‌دی اف
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به افتتاح بزرگترین واحد تولید ام دی اف کشور در مازندران، گفت: با بهره برداری از این واحد صنعتی سلولزی، ظرفیت تولید ام دی اف در کشور به ۲.۲ میلیون تن می رسد و جمهوری اسلامی ایران نه تنها در تولید این محصول صنعتی به خودکفایی می رسد که زمینه صادرات آن نیز فراهم شده است.
مدرس خیابانی ظرفیت تولید ام دی اف در واحد تولیدی افتتاح شده در بندر امیرآباد مازندران را حدود ۳۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: در سال جاری در مجموع با سرمایه گذاری یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی حدود ۶۰۰ هزار تن به ظرفیت ام دی اف کشور افزوده شد که هر ۲ واحد صنعتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت آرین شیمی به  بهره برداری رسیده است.
وی مهم ترین مشکل صنایع سلولزی را عدم صدور مجوز برای واردات چوب با پوست اعلام کرد و از رییس جمهوری خواست تا این مجوز برای واحدهای سلولزی از جمله ام دی اف استان مازندران صادر شود.

4 هزارو۵۰۰ هکتار
 زمین مازندران به زراعت چوب اختصاص یافت
احمد حسین زادگان نیز اظهار کرد: زراعت چوب یکی از راهکارهای اساسی برای حفظ عرضه‌های منابع طبیعی است و این کار در اراضی شیبدار مازندران با قوت در دست انجام است.
وی گفت: در حفظ نباتات با قوت وارد عمل شده ایم و برای تهیه چوب مورد نیاز صنایع و ام دی اف تلاش شد تا قرنطینه در مبدا روسیه و همچنین بندر امیرآباد ایجاد شود که در حال روند اداری است.
استاندار مازندران با اعلام اینکه مردم و بخش خصوصی نشان دادند که بدون اتکا به نفت هم می توان سر پا ماند ، افزود : افتتاح کارخانه ام دی اف آرین شیمی که برای ساخت آن در مجموع ۹۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی سرمایه گذار شد ، بیانگر اتکا به بخش خصوصی است.
حسین زادگان گفت: رونق بخشی به تجارت و بنادر شمال از برنامه های مهم است و با پیوستن به اتحادیه اوراسیا شاهد صادرات از بنادر شمالی هستیم.
وی بیان داشت: پایانه های صادراتی از دیگر تاکیدات مهم بود که در مازندران پایانه صادرات شیلاتی و محصولات کشاورزی  در دست ساخت است و پایانه صادراتی شیلات تا ۲ ماه آینده و پایانه محصولات کشاورزی با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا هفته دولت افتتاح می شود.
استاندار مازندران گفت: پروژه های مختلفی با سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد تومانی در استان در دست
اقدام است.
وی افزود: در دوران کرونا و با مدیریت هوشمندانه ریاست جمهوری در حال گذر از تنگناهای مختلف هستیم و امیدواریم با همدلی و اتحاد توسعه بیشتری حاصل شود.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : در سایه تلاش و همکاری کادر درمانی و همکاری مردمی شاهد پیک ملایم کرونا در استان مازندران هستیم و در غرب استان مازندران به پایداری در کرونا رسیدیم و در آمل و شرق مازندران هم شاهد شیب ملایم و گذر از این ویروس هستیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی