جستجو

مدیرکل بیمه سلامت مازندران مطرح کرد:
 
استفاده از راهبردهای مختلف
 برای مبارزه با مواد مخدر
 
 
 

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، استفاده از راهبردهای مختلف برای مبارزه با مواد مخدر و درمان بیماران معتاد را ضروری دانست.
رسول ظفرمند در نشست مشترک با دبیر و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: ظرفیت‌های بالقوه و فراوانی در سیستم‌های مختلف بهداشتی، درمانی وجود دارد که می‌توان با استفاده از تمامی این ظرفیت‌ها برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر استفاده کرد.
وی افزود: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی و اجتماعی همچنین اقتصادی، به عنوان تهدیدی برای جوامع محسوب شده و موجب بروز مشکلات عدیده اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه می‌شود و بر همین اساس مقابله و مبارزه با سوداگران و اعتیاد، اقدامی راهبردی و موجب تقویت بنیان‌های اساسی جوامع است و بیمه سلامت در بحث حمایت‌های درمانی در کنار ستاد مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران افزود: فرد معتاد را باید به عنوان یک بیمار در نظر بگیریم و با همکاری و آگاه سازی مردم این بیماری را در جامعه به حداقل برسانیم.
وی استفاده از راهبردهای مختلف در مبارزه با مواد مخدر مانند شناخت پتانسیل و ظرفیت‌های متعدد نظیر استفاده از ظرفیت بزرگ پزشک خانواده و پرونده سلامت جهت رصد بیماران معتاد همچنین جلب مشارکت‌های عمومی در مقابله با اعتیاد را از جمله اقدامات بسیار مهم و اساسی برشمرد.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران از تلاش دستگاه‌ها و نهادهای فعال در این حوزه تقدیر و تشکر کرد و گفت: از همه افراد و گروه‌ها و تأثیر گذاران جامعه انتظار داریم تا برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد نقش آفرینی کنند.
وی همچنین از عموم مردم درخواست کرد تا با افزایش سطح آگاهی و حساسیت خود نسبت به خطرات مواد مخدر، در مقابل این پدیده شوم بایستند و آن را کنترل و از عوارض آن پیشگیری کنند.
احمد مظفری، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز ضمن تقدیر از مجموعه حمایت‌ها و خدمات بیمه سلامت به بیماران معتاد گفت: با استفاده از ظرفیت پزشک خانواده و پرونده سلامت می‌توان به بهبود وضعیت سلامت و درمان معتادان کمک شایانی نمود که این امر در کنترل و کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی نقشی وهم و اساسی دارد.
وی تاکید کرد: در استان بیش از ۶۰ هزار نفر از معتادان تحت درمان داروهای آگونیست هستند و سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر تلاش در راستای کاهش مصرف مواد پر خطر و حرکت به سوی مواد مخدر کم خطر و سنتی و در نهایت ترک اعتیاد است.

 


استقبال از آموزش‌های برخط تابستانه کانون پرورش فکری گیلان

 


مدیر کل کانون پرورش فکر گیلان با اشاره به استقبال مخاطبان و شرکت علاقه‌مندان از آموزش های برخط تابستانه این نهاد، اعلام کرد که ۱۶ کارگاه تخصصی برخط تابستانه در حال برگزاری است.
اسفندیار ضیایی اظهار کرد: از آغاز آموزش‌های برخط توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان شاهد استقبال خوب مخاطبان کودک و نوجوانان از این آموزش‌ها هستیم.
وی افزود: «عکاسی»، «نقاشی»، «پرورش صدا و کلام در قصه‌گویی»، «فن بیان و سخنوری»، «بازیگری»، «سرود» و هم‌چنین، «داستان‌نویسی»، «آشنایی با ارکان قصه‌گویی»، «آموزش اوریگامی»، «چگونه قصه‌بگوییم»، «کاردستی»، «راز دنیای ناشناخته نجوم» و «حال خوش زندگی (نوجوان خودباور)»، عناوین ۱۶ کارگاه‌های برخط در حال برگزاری است.
مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با اشاره به روند برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی این کارگاه‌ها، گفت: ثبت‌نام دوره‌های تخصصی از ۵ تیرماه امسال و با مراجعه علاقه‌مندان به سایت gilan.kpf.ir آغاز شد و این کارگاه‌های ۸ جلسه‌ای تا ۳۰ شهریور ماه جاری و با هدایت مدرسان و مربیان برجسته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه خواهد یافت. وی با بیان اینکه این کارگاه‌ها نخستین تجربه برگزاری کارگاه‌های برخط است، تصریح کرد: فرصت‌سازی از تهدیدهای همه‌گیری ویروس کرونا را رضایت‌بخش و امیدوارکننده است.
ضیایی با اشاره به تغییرات اساسی در ساختارهای کانون برای ارایه هم‌زمان خدمات فرهنگی در فضای حقیقی و مجازی، گفت: این کارگاه‌ها برای فارسی زبانان سراسر دنیا برنامه‌ریزی شده و با توجه به استقبال، گسترده مخاطبان، شاهد افزایش این کارگاه‌ها در فصل پاییز خواهیم بود.
وی از برگزاری کارگاه‌های حضوری مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون خبر داد و با اشاره به تغییر تعداد فعالیت‌ها کانون پرورش فکری از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت، افزود: افزایش گستره مخاطبان و تغییر ساختارهای این مجموعه فرهنگی، بسترهای مناسبی برای خدمات‌رسانی به علاقه‌مندان فراهم کرده و افزون بر برگزاری کارگاه‌های برخط، شاهد برپایی کارگاه حضوری با شرکت اعضای کودک و نوجوان این مجموعه در سطح استان گیلان هستیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی