جستجو

 
 
بورس تحصیلی نیما برای دانشجویان خارجی
 در دانشگاه مازندران
 
 
 

مدیر دفتر همکاری‌های امور بین‌الملل دانشگاه مازندران از اعطا شدن بورس تحصیلی نیما به دانشجویان خارجی در رشته زبان و ادبیات فارسی توسط این دانشگاه خبر داد.
«محمود عزیزی» گفت که در مرحله نخست، چهار دانشجوی خارجی برای تحصیل در دانشگاه مازندران با بورس نیما پذیرفته می‌شوند.
وی با اعلام این‌که صفحه مخصوص جذب دانشجو برای بورس نیما در درگاه الکترونیکی دانشگاه مازندران با همین نام باز شده است که متقاضیان می‌توانند در آنجا درخواستشان را ارایه کنند ، افزود: بورس تحصیلی نیما در حال حاضر فقط برای دانشجویان مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی خواهد بود و مشمول دیگر مقاطع تحصیلی نمی‌شود.
مدیر دفتر همکاری‌های امور بین‌الملل دانشگاه مازندران توضیح داد: دانشجویان خارجی باید رزومه تحصیلی‌، فعالیت علمی و پژوهشی، مقالات و همچنین نمرات مقاطع مختلف دانشجویی خود را در صفحه بورس نیما بارگذاری کنند و سپس پرونده‌های تشکیل‌شده در کمیته‌ای در درون دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مازندران بررسی و دانشجویان واجد شرایط از سوی خود اساتید انتخاب می‌شوند.
وی گفت: به دلیل همزبانی اولویت با کشورهای همسایه به‌خصوص دانشجویان کشورهای همسایه شمالی و شرقی ایران است، اما این ملاک هیچ تاثیری بر روی انتخاب دانشجو نداشته و ملاک فقط داشته‌های علمی و تحقیقاتی اوست.
عزیزی افزود: دانشجویانی که برای بهره‌مندی از بورس نیما ثبت نام می‌کنند باید حداقل معدل ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی را در کارنامه خود داشته باشند.
وی شرط سنی را برای دانشجویان دکترای عضو هیات علمی دانشگاه حداکثر ۳۵ سال و دانشجویان غیر هیات علمی حداکثر ۳۳ سال اعلام کرد.
مدیر دفتر همکاری‌های امور بین الملل دانشگاه مازندران گفت: نخستین دانشجویان بورس نیما برای سال تحصیلی آینده انتخاب می‌شود و تا آن زمان هیچ محدودیتی زمانی و تعداد برای ثبت نام متقاضیان وجود ندارد.
هیات مدیره دانشگاه مازندران اعطای بورسیه تحصیلی نیما به دانشجویان خارجی را برای تحصیل در مقطع دکترای رشته زبان و ادبیات فارسی مردادماه امسال با هدف اشاعه زبان و ادبیات فارسی در میان دیگر ملت‌ها و همچنین آشنایی آنان با تاریخ فرهنگی و ادبیاتی ایران تصویب کرد.
علت نامگذاری این بورسیه به نام نیما نیز پاسداشت و افتخار «نیما یوشیج»، شاعر مازندرانی و پدر شعر نوی فارسی بوده است.
دانشگاه مازندران با در اختیار داشتن حدود ۴۰۰ عضو هیات علمی و بیش از ۸۰ رشته در مقطع کارشناسی در دوره‌های روزانه و شبانه، بیش از ۱۰۰ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و ۶۶ رشته گرایش در مقطع دکترا، از دانشگاه‌های مهم کشور محسوب می‌شود.
دانشگاه مازندران در سال تحصیلی جدید شاهد رشد سه برابری تحصیل دانشجویان خارجی بود و اکنون تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه به عدد ۵۰۰ نفر رسیده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی