جستجو

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا خبر داد:
 
بهره برداری از سیستم
آرشیو بلندمدت اطلاعات
بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه نکا
 
 
 

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا از به بهره‌برداری رسیدن پروژه راه اندازی سیستم جدید آرشیو بلند مدت اطلاعات ( MOD SERVER ) در بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی نکا خبر داد.
 محسن نعمتی اظهارکرد: اجرای کامل بخش های مختلف این پروژه مانند طراحی، ساخت قطعه، برنامه نویسی و نصب سیستم با استفاده از توان متخصصان داخلی، رتبه کشور ما را به جایگاه دوم کشورهای دارنده فناوری سیستم ذخیره سازی اطلاعات DCS TXP زیمنس رسانده است.
وی هدف از اجرای این پروژه را ایجاد بستری مطمئن برای ذخیره سازی طولانی مدت اطلاعات نیروگاه سیکل ترکیبی عنوان کرد و افزود: براساس طراحی شرکت سازنده، ذخیره سازی اطلاعات بلندمدت در سیستم کنترل DCS تاکنون برروی دیسک های نوری خاص ذخیره سازی می شود که اشکالاتی در این روش وجود داشته و اکنون با راه اندازی سیستم جدید برطرف و اطلاعات نیروگاه برای سالیان طولانی در این سیستم ذخیره و قابل بازیابی خواهد بود.
 مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا ادامه داد: برای عملیاتی کردن این پروژه قبل از نصب سیستم جدید، قطعات سخت افزاری ۲ عدد از کامپیوترهای سیستمSU (سرور اطلاعات) و کامپیوتر ارتباطی سیستم( DCS ،PU) ارتقا و بروزرسانی شد.
وی تصریح کرد: همچنین برای انتقال اطلاعات به شبکه داخلی نیروگاه، کامپیوتر دیگری به همراه سیستم ارسال یکطرفه اطلاعات نصب و برنامه نویسی لازم انجام و اجرا گردید.
نعمتی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب اطلاعات نیروگاه سیکل ترکیبی در دو حالت آنلاین و آفلاین به صورت گرافیکی بر روی شبکه داخلی برای کاربران قابل رویت و ارسال پیامکی اطلاعات و رخدادهای آن نیز راه اندازی و در مدار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا یادآورشد: پیش از بومی سازی این سیستم در کشورتنها یک  شرکت از کشور جمهوری چک و به طور محدود موفق به بهینه سازی سیستم ذخیره اطلاعات DCS TXP زیمنس شده بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی