جستجو

نماینده ولی فقیه در مازندران:
 
در شرایط جنگ اقتصادی هستیم
 
 
 

نماینده ولی فقیه در مازندران، کشور را در شرایط جنگ اقتصادی اعلام و تأکید کرد که همه باید در این زمینه هوشیار باشند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه ساری افزود: علاج همه مشکلات، اقتصاد مقاومتی است.
امام جمعه ساری با اظهار این که تعداد بیکاران و مشکلات اشتغال زیاد است، گفت: باید در استان صنایع تبدیلی را جایگزین کنیم.
امام جمعه ساری اجرایی شدن تصمیمات حوزه اقتصادی در سریع‌ترین زمان را برای همه مسوولان ضروری دانست و گفت: مازندران ظرفیت‌های اقتصادی بی نظیری دارد که متاسفانه در مسیر بهره‌برداری بلااستفاده مانده است.
وی اظهار داشت: مسوولان اجرایی نباید نگاه به پایان دولت داشته باشند زیرا تعهد اصلی آنها به مردم است و باید تا زمانی که در مسوولیت خود هستند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

 


تمام نقشه‌های دشمنان
 تا امروز شکست خورده است


نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، تأکید کرد که دشمن در سایه FATF به‌دنبال عملی‌کردن اهداف شوم خود است.
آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت سالروز شهادت امام‌حسن مجتبی(ع) را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند اگر مردم همانطور که دنیا را باور کردید به قیامت ایمان داشتید هیچ گامی جز برای آخرت برنمی‌داشتید و دنیا را به آخرت ترجیح نمی‌دادید.
رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به سالروز شهادت امام رضا(ع) گفت: بسیاری از مردم گیلان در این ایام همواره در مشهد مقدس حضور پیدا می‌کردند اما امام رضا(ع) از همین فاصله دور به سلام‌ها و عرض ارادت‌ها پاسخ می‌دهند و آن حضرت فرمودند هرکسی به رزق کم قانع باشد خدا هم به عمل کم او راضی می‌شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه خداوند به‌سبب صبر و مقاومت این ملت در مقابله مشکلات به مردم عزت دهد و امروز این ملت در ایستادگی و مقاومت زبانزد شده است تصریح کرد: مردم! با وجود مشکلات اما شکر خدا را فراموش نکنید. انسان باید در زمان دارا و نداری خداوند را فراموش نکند و همواره شکرگزار باشد.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها برای برون‌رفت از مشکلات خودشان و فرافکنی‌ها، آخرین تحریم‌ها از جمله تحریم‌های بانکی را به ملت ایران تحمیل کردند خاطرنشان کرد: با بستن شبکه‌های مالی و تحریم بانکی درصدد به‌زانو درآوردن ایران هستند اما تا امروز تمام نقشه‌هایشان شکست خورده است.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه سایر نقشه‌های شوم دشمن نیز در سایه رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و صبر و مقاومت این مردم نقش برآب می‌شود گفت: برخی غرب‌باوران و لیبرالی‌ها همچنان در مقالات و میتینگ‌های خود این گونه اظهار نظر می‌کنند که ایران برای برون‌رفت از مشکلات فعلی باید به قانون FATF بپیوندد.

 


طرح تخصیص قیر رایگان
تصویب شد اما...


نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اختصاص قیر رایگان برای آسفالت معابر و خیابان‌های شهرهای زیر ۵۰هزار نفر جمعیت، در مجلس پیگیری می‌شود و منبع تامین مالی آن مشخص
 شده‌ است.
غلامرضا مرحبا گفت: طرح تخصیص قیر رایگان در مجلس یازدهم تصویب شد اما شورای نگهبان ملاحظاتی بر آن وارد کرد و پس از اصلاح در مجلس، دوباره به شورای نگهبان ارجاع شده است.
وی اظهار امیدواری کرد این طرح پس از تایید در شورای نگهبان و بررسی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، جهت نهایی شدن دوباره به صحن علنی مجلس بازگردد.
وی ادامه داد: منبع تأمین اعتبار و موارد استفاده قیر رایگان، از سوی نمایندگان مجلس مشخص شده و در خصوص رانت‌‌خواری و استفاده از آن در بازار آزاد نیز، جای نگرانی  وجود ندارد.
مرحبا اظهار کرد: برخی راه‌های روستایی بخش‌های مرکزی و لوندویل آستارا نیز وضعیت مناسبی ندارند و با توزیع قیر رایگان، به آسفالت و بهسازی آنها اقدام خواهد شد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: سودآوری راه‌‌آهن قزوین - رشت در گرو اتصال به خط ریلی آستارا - آستاراست و قرارگاه خاتم ‌الانبیا با هدف زیرسازی و آزادسازی مسیر آن در آستارا مستقر شده اما سرعت اجرا کند است.
وی بیان کرد: ‌استقرار نیافتن کامل گمرک و نبود فنس و تجهیزات حفاظتی از نواقص بارانداز ریلی آستار ا- آستاراست و از دولت جمهوری آذربایجان انتظار داریم هرچه سریع‌‌تر به تعهدات خود در تکمیل بارانداز عمل کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی