جستجو

 
 
تشریح اقدامات مخابرات
در جمع اهالی روستای رحمت آباد
 
 
 

مدیر مخابرات منطقه گلستان به منظور تشریح اقدامات انجام شده در مخابرات منطقه گلستان در جمع اهالی روستایی رحمت آباد حضور یافت .
 غلامعلی شهمرادی به همراه رحمت ا... نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در جمع اهالی روستای رحمت آباد حضور یافت و باتشریح اقدامات انجام شده ، به سوالات آنها پاسخ داد .
مدیر مخابرات منطقه گلستان با اعلام این مطلب که توسعه ارتباطات سیار در قالب عملیات فاز 8 در تمامی استان در حال اجرا است گفت : با اتمام این پروژه 160 سایت جدید تلفن همراه تاسیس و در بسیاری از سایت ها ارتقای تکنولوژی صورت خواهد گرفت .
وی با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب مناسب بر اساس نیاز مشتریان در هر نقطه از استان گفت : توسعه ارتباطات مخابراتی و ارتقای زیرساخت‌ها بصورت مداوم در دستور کار است و هدف ما این است که بهترین و به روزترین سرویسهای مخابراتی به مشتریان واگذار شود و اتمام فاز8 توسعه ارتباطات سیار در راستای همین هدف بوده و بی شک تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت ارتباطات تلفن همراه خواهد داشت.

 


اختصاص زمین برای نزدیک به دو هزار واحد مسکن ملی در گلستان


مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از اختصاص هزار و ۹۹۴ واحد زمین برای اجرای فاز اول طرح اقدام ملی مسکن در استان خبر داد.
حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: تعهد استان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۵ هزار و ۷۵۲ واحد است که در مرحله نخست تا کنون برای هزار و ۹۹۴ واحد آن در شهر‌های مختلف استان زمین اختصاص یافته است.
حسین محبوبی افزود: ۱۲ هزار و ۵۶۹ گلستانی در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند که ۴ هزار و ۶۵ نفرشان واجد شرایط هستند که از این تعداد تاکنون ۵۶۱ نفر تایید نهایی شدند.
محبوبی گفت: تاکنون برای ۵۲۹ نفر از متقاضیان تایید نهایی پروژه اقدام ملی مسکن در استان افتتاح حساب انجام شده است که اگر به موقع سهم آورده را واریز نکنند از سامانه حذف می‌شوند.
او گفت: در این طرح ۱۰۰ میلیون تومان وام با نرخ ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.
به گفته محبوبی، متقاضیان با وارد کردن شماره ملی در سامانه www.tem.mrud.ir می‌توانند آخرین وضعیت خود و سایر اطلاعات لازم اطلاع یابند.

 


سد میرداماد، ۲۰ درصد
نیاز آبی شهر گرگان را تامین می‌کند


سید محسن حسینی؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان در دیدار با نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که بیش از  90 درصد منابع تامین آب شهرستان گرگان از منابع آب زیرزمینی است، سد شصت کلاته (میرداماد) 7 میلیون متر مکعب تخصیص آب شرب دارد که ، این سد قادر به تأمین 20 درصد از نیاز آب شرب شهر گرگان در سال 1410  خواهد بود که با کمک وزارت نیرو و نمایندگان استان پیگیر گرفتن ردیف اجرایی برای آن هستیم.
وی افزود: شیرین‌سازی آب دریا، استفاده از منابع آب زیرزمینی و زیرسطحی لب‌شور، استفاده از آب‌های نامتعارف استفاده از منابع آب‌های سطحی استان‌ هم‌جوار و اتمام طرح‌های آبرسانی کنونی شهرستان گرگان از دیگر روش‌های تامین آب شرب شهرستان گرگان در سال‌های آینده است.
حسینی گفت: تعداد کل چاه‌های مجاز شهرستان گرگان5410 حلقه با استحصال 298 میلیون مترمکعب، شامل تعداد چاه‌های آب شرب 172حلقه با استحصال سالانه، 71 میلیون مترمکعب و تعداد چاه‌های آب صنعت و خدمات، 560 حلقه است.
وی اظهار کرد: تعداد چاه‌های آب کشاورزی شهرستان گرگان 4 هزار و 678 حلقه با استحصال سالانه 207 میلیون مترمکعب و تعداد چاه‌های فاقد پروانه این شهرستان 4 هزار و 530 حلقه با استحصال سالانه  50 میلیون مترمکعب است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان در این جلسه همچنین با اشاره به اقدام‌های انجام شده تاکنون آبرسانی به گرگان گفت: حفر 66 حلقه و تجهیز 60 حلقه چاه ، احداث 67000 مترمکعب مخزن ذخیره و جمع کننده، خرید لوله و اجرای خطوط جمع آوری و انتقال به طول 161.5 کیلومتر و خرید اراضی محل احداث طرح به مساحت 33.5 هکتار از جمله این اقدامات است.
رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به مشکل شهر گرگان در تامین آب شرب گفت: سد میرداماد (شصت کلاته) به دلیل اینکه می‌تواند بخشی از مشکل آب شرب شهرستان را حل کند برای ما بسیار مهم است و مجمع نمایندگان استان به ویژه نمایندگان مردم شهرستان گرگان و آق قلا آمادگی کامل را برای پیگیری و رفع موانع و مشکلات این سد را دارند.
وی ضمن اهمیت خدمت‌رسانی به مردم، اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان با لحاظ مسائل فنی و زیست محیطی در اجازه برداشت شن و ماسه به اداره راه و ترابری شهرستان برای حل مشکل آسفالت دوربرگردان‌های مسیرهای پرخطر این شهرستان تسهیل کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی