جستجو

 
 
برگزاری نخستین نشست
 دبیرخانه مرکزی
 بزرگداشت هفته مازندران
 
 
 

نخستین نشست دبیرخانه مرکزی بزرگداشت هفته مازندران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.
در این نشست که با حضور «عباس زارع» برگزار شد، اعضای دبیرخانه مرکزی متشکل از؛ «علی علوی»، «علی حسن نژاد»، «احمد ولی‌پور»، «محمدرضا حسن پور»، «محسن محمدی» و «منصور علی اصغری»، ضمن ارایه برنامه‌های پیشنهادی فرهنگی و هنری برای برگزاری بزرگداشت هفته مازندران به تبادل نظر در این زمینه پرداختند.
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این باره گفت: با توجه به وضعیت کنونی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، برنامه‌های هفته بزرگداشت مازندران با رویکرد متفاوت نسبت به سال‌های پیش انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: در این خصوص مقرر شد جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مرتبط استانی برای تشکیل ستاد برگزاری بزرگداشت آن هفته با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار برگزار شود و امیدواریم با کمک تمامی دستگاه‌های استانی و شهرستانی، همچنین تشکل‌های مردمی، بتوانیم برنامه‌های کیفی و شایسته در این زمینه برگزار نماییم.
 زارع هفته بزرگداشت مازندران را از ۱۳ تا ۲۰ آبان ماه عنوان کرد و افزود: آیین پایانی برنامه‌های هفته مازندران نیز در روز ۲۱ آبان ماه، همزمان با زادروز بزرگ مرد مازندرانی شعر و ادب معاصر ایران ، نیما یوشیج برگزار خواهد شد.

 

 

پرداخت وام ۲ میلیارد ریالی
 در رویداد فهما


مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان از اهدای بیش از ۲ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به ۴۷ کانون برتر مساجد استان در رویداد ملی فهما خبر داد.
«حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد» با بیان این‌که ۴۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد گیلان در رویداد ملی فهما به عنوان کانون‌های برتر استان معرفی شدند، اظهار کرد: در راستای حمایت از این کانون‌ها ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال (۲۸۰ میلیون تومان) وام قرض‌الحسنه بدان‌ها اختصاص می‌یابد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان این‌که مبلغ این وام برای کانون‌ها متغیر و بین ۵۰‪ ‬تا ۳۰۰ میلیون ریال است، اذعان کرد: این وام ویژه مسوولان کانون‌های برتر گیلان در فهما است.
وی اهدای مبلغ نقدی ۶۷۴ میلیون ریالی به کانون‌های برتر را از دیگر حمایت‌های انجام شده در این راستا دانست و تصریح کرد: همچنین اهدای ۱۷۰ کارتن کتاب به مبلغ ۵۹۰ میلیون ریال به‌منظور تقویت فرهنگ کتابخوانی به کانون‌های برتر فهما از دیگر اقدامات است.
رضوانی‌نژاد افزود: در مجموع از ابتدای سال جاری افزون بر چهار میلیارد ریال کتاب‪‎ ‬و وام قرض الحسنه به کانون‌های برتر (بالای ۱۰ هزار امتیاز) اختصاص یافته است.
وی با اشاره به امتیاز کسب شده توسط سایر کانون‌های مساجد استان اذعان کرد: اکثریت کانون‪‎‬های فرهنگی و هنری مساجد استان در رویداد فهما افزون بر پنج هزار امتیاز کسب کرده‌اند که تخصیص هدایای نقدی برای کانون‪‎‬های بین هشت تا ۱۰ هزار امتیاز نیز در دست پیگیری است.
رضوانی‌نژاد، ثبت فعالیت‌های کانون و اطلاعات اعضای کانون در سامانه بچه‌های مسجد را از مولفه‌های اصلی کسب امتیاز در رویداد فهما عنوان کرد و بیان داشت: این فعالیت‌ها در هشت موضوع و ۱۸ عرصه است که سال گذشته کانون‌های مساجد استان موفق به کسب بیش از هفت میلیون و ۶۰۰ هزار
 امتیاز شدند.
وی با بیان اینکه‪ ‬انتخاب دومین دوره رویداد پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران نیز با سه شبستان و ۱۲ رواق تعریف شده و نزدیک به ۹۰ درصد شاخص‌ها شناسایی و انتخاب می‌شود، خاطرنشان ساخت: فهمای سال 99 با عنوان «ایران قوی» از هفته دفاع مقدس شروع شده که کانون‪‎‬ها می‌توانند تا دهه فجر نسبت به ثبت فعالیت‌ها و اخذ امتیاز اقدام کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی