جستجو

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد اعلام کرد؛
 
رشد چشمگیر حمل ریلی کالا
 در بزرگ‌ترین بندر شمال کشور
 
 
 
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد از رشد ۸۸ درصدی حمل ریلی کالا از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اضافه کرد که تمام ظرفیت‌های راهبردی این بندر از جمله شقوق مختلف حمل و نقل را در سال جهش تولید جهت رونق اقتصاد منطقه
 به کار بسته ایم .
محمدعلی اصل سعیدی‌پور با اعلام این خبر گفت: از آغاز سال جاری تاکنون ۴۳ هزار‌ و ‌۳۵۸ تن کالا به صورت حمل ریلی در بندرامیرآباد جابه‌جا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، رشد ۸۸ درصدی را نشان می دهد.
وی ضمن تاکید بر اینکه از اولویتهای استراتژیک در بندر امیرآباد توسعه حمل و نقل ریلی از بندر و افزایش سهم حمل و نقل ریلی از کل تراکنشهای عملیاتی بندر می باشد خاطرنشان کرد که برنامه‌های عملیاتی بندر به گونه ای طراحی شده است که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تحولات بزرگی در حمل و نقل ریلی در بندر خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه ۳ درصد از میزان کل حمل و نقل در بندر امیرآباد را حمل ریلی به خود اختصاص داده است گفت: سیمان، ذرت و انواع نمک از عمده کالاهایی بوده که توسط  ۸۱۳ دستگاه واگن به صورت حمل ریلی در این بندر جابه‌جا شد.
مدیرکل بندرامیرآباد درپایان به برنامه های عملیاتی از جمله ساخت و بهره برداری از اسکله رو - رو ریلی، طراحی و جذب اپراتور عملیات ریلی، طراحی و بازنگری تعرفه‌های حمل و نقل ریلی، تربیت و آموزش نیروهای متخصص در زمینه عملیات ریلی و لجستیک بندری، ترغیب سرمایه گذاران به توسعه زیر ساخت ریلی در درون محوطه های عملیاتی و  ... اشاره نمودند.
 گفتنی است بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد تنها بندر متصل به شبکه راه آهن سراسری در شمال کشور است که با دارا بودن ۲۵ کیلومتر شبکه ریلی داخلی از سهم بی بدیلی در واردات، صادرات و ترانزیت کالا در منطقه برخوردار می‌باشد و با بهره برداری از تنها اسکله رو - رو ریلی کشور در این بندر در آینده نزدیک، ترانزیت کالا از این بندر به کشورهای CIS عراق و افغانستان افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی