جستجو

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان: 
 
علاج بخشی سد وشمگیر  به ۲۷۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 
 
 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان اعلام کرد که برای علاج‌بخشی سد وشمگیر به ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که تاکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان آن تأمین شده است.
سید محسن حسینی اظهار کرد: سد وشمگیر در شهرستان آق‌قلا و بر روی گرگانرود احداث شده و این سد در سال ۴۹ آبگیری شد و در سال‌های بعد سه مخزن فرعی برای آن ایجاد شد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با بیان اینکه، با توجه به نیاز استان، علاج‌بخشی این سد در دستور کار قرار گرفته است، گفت: شاید نتوانستیم اهمیت و حساسیت این پروژه را به دولت و مجلس منتقل کنیم برای همین معتقد هستیم اعتباری که برای این سد در نظر گرفته شده، منطقی نیست.
وی توضیح داد که وشمگیر، سدی ۵۰ ساله بوده که پروژه علاج‌بخشی هم حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
حسینی در خصوص وضعیت سد آقدکش در شهرستان آق قلا اظهار کرد: ساخت این سد از سال ۹۰ آغاز شده و تا پیش از سیل سال ۹۸ به طور متوسط سالانه فقط حدود یک میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده است.
وی درباره وضعیت این سد بیان کرد: این سد عملکردی دو وجهی دارد، انحراف و کنترل سیلاب که شهر آق قلا را از تهدید سیل نجات می‌دهد و همچنین مخزن ذخیره آب است. تکمیل این سد نیاز به ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که تا کنون ۲۳ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته که ۱۲ میلیارد تومان آن بعد از سیل فروردین ۹۸ بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفت: برای سال جاری ۱۴ میلیارد تومان برای این سد اعتبار پیش بینی شده که ما به دنبال استفاده از منابع حوادثی و جذب اعتبارات بیشتری برای سد آقدکش هستیم.
تعدیل روشنایی 4هزار چراغ معابر گلستان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان از تعدیل روشنایی و خاموش کردن 3 هزار و ۸۵۸ چراغ روشنایی معابر با هدف کاهش مصرف برق در فصل زمستان
خبر داد.
علی اکبر نصیری اظهارکرد: به دنبال کاهش دمای هوا و افزایش مصرف حامل های انرژی برای گرمایش منازل در اکثر نقاط کشور، طرح های متعددی در سراسر کشور اجرا شد که تعدیل چراغ های روشنایی معابردرون و برون شهری یکی از این طرح‌های اجرا شده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان هدف از اجرای این طرح را صرفه جویی در مصرف برق و کاهش تولید نیروگاه ها عنوان کرد و افزود: برای بهینه سازی مصرف گاز در زمستان سه هزار و ۸۵۸ چراغ روشنایی در معابر گلستان با هدف کاهش مصرف برق در فصل زمستان خاموش شد.
وی گفت: با اجرای این طرح حدود هزارو ۵۸۶ کیلووات در بار شبکه صرفه جویی می شود.
نصیری توضیح داد: خاموشی چراغ های معابر به صورت یک درمیان و در معابر اصلی شهری و جاده ها اجرا می شود و چراغ‌های روشنایی محلات شامل این طرح نیست.
وی بیان کرد: این طرح همزمان با سایر نقاط کشور در استان اجرا شده که تلاش می شود با تعدیل روشنایی معابر درون شهری مصرف برق زمستان کاهش یابد.
وی اضافه کرد: افزایش سرما در اکثر مناطق کشور منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت در تامین سوخت نیروگاه‌های کشور شده است و درصورتی که مشترکان ۱۰ درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند مشکلی بابت تامین برق وجود
نخواهد داشت.
دستگیری ۳ شکارچی متخلف در بندرترکمن
رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن از دستگیری 3 شکارچی غیرمجاز در سواحل این شهرستان خبرداد.
علی بیانی اظهارکرد: تیم گشت سیار یگان حفاظت محیط زیست در رصد و پایش از اکوسیستم های آبی بندرترکمن موفق به شناسایی و دستگیری سه شکارچی غیرمجاز شدند.
وی افزود: از شکارچیان متخلف سه قبضه سلاح شکاری، ۶۰ قطعه فشنگ، هشت قطعه مرغابی پلاستیکی طعمه و دیگر آلات شکار کشف و ضبط شد.
طبق گفته بیانی لاشه دو قطعه پرنده آبزی از نوع غاز سیاه و مرغابی سرسبز کشف و متهمان با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شدند.
رییس حفاظت محیط زیست بندرترکمن اضافه کرد: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما شاهد حضور طیف گسترده ای از پرندگان آبزی و کنارآبزی به زیستگاه های پیرامونی خلیج گرگان و جزیره آشوراده هستیم که از مهمترین این گونه ها می‌توان به انواع مرغابی ها، قوها، فلامینگو، پلیکان، چنگر و انواع غازها اشاره کرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی