جستجو

 
 
لزوم ارایه مدل‌های  توسعه حوزه فرهنگ و هنر براساس زیست بوم مازندران
 
 
 

پژوهش مبنای توسعه هدفمند است و باید با شناخت ظرفیت‌های موجود، مدل‌های توسعه و تعالی ارایه شود تا در مسیر تحقق افق‌های مطلوب گام برداریم.
«عباس زارع» در آیین تجلیل از این پژوهشگران فرهیخته استان مازندران با بیان مطلب فوق با اشاره به تشدید محدودیت‌های کرونایی و لزوم برگزاری مراسم ساده تقدیر از خدمات ارزشمند پژوهشگران، بیان کرد: با توجه به شرایط خاص استان برنامه‌ای ساده و بدون تشریفات
برگزار کردیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه سخنانش با اشاره به ارزش و جایگاه پژوهش، اذعان کرد: این فرهیختگان توانستند با سال‌ها تلاش، میراثی عظیم برای ما و نسل‌های آتی به ارمغان بگذارند که در طول تاریخ ماندگار شده و در توسعه همه‌جانبه استانی و ملی اثرگذار است.
زارع هم‌چنین بر نقش مهم پژوهش و پژوهشگران در بحث توسعه و شکوفایی حوزه فرهنگ و هنر تاکید کرد. در آیین تجلیل از این پژوهشگران فرهیخته استان مازندران از زحمات استاد «محمد علی (سیروس) مهدوی»، نویسنده کتاب «رجال بیهقی»، استاد «جهانگیر نصری اشرفی»، سرپرست مجموعه پنج جلدی «دانشنامه تبرستان و مازندران» و «واژه نامه تبری»، استاد «طیار یزدان پناه لموکی»، سرپرست مجموعه سه جلدی «پژوهش‌هایی درباره کرانه‌های دریای کاسپین»، دکتر «کیوان پهلوان»، نویسنده مجموعه ۱۵ جلدی «هویت‌شناسی مردم سرزمین نوروز» و مجموعه ۱۹ جلدی «فرهنگ گفتاری در موسیقی ایران»، استاد «نادعلی فلاح»، نویسنده مجموعه پنج جلدی «داستان‌های شفاهی مازندران» و سرکار دکتر «فریده یوسفی»، نویسنده «زن در فرهنگ عامه مردم مازندران» تقدیر به عمل آمد.
شایان ذکر است در این جلسه یاد استاد مرحوم «حسن انوشه»، سرپرست دانشنامه مازندران نیز گرامی داشته شد.

برگزاری اختتامیه
جشنواره مجازی مشق سردار
اختتامیه جشنواره مجازی مشق سردار، شبی با شعر سردار، مسابقه نقاشی تمثال سردار سلیمانی در محمودآباد برگزار شد.
اختتامیه مجازی مشق سردار با حضور سرهنگ «ابراهیم نژاد»، فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان، سرهنگ «افشار»، رییس بسیج ورزشکاران مازندران، «خوشخو»، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست اداره ورزش و جوانان و «ییلاقی»، معاون مدیر کل ورزش و جوانان، اعضای شورای اسلامی شهر محمودآباد و سرخرود در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد برگزار شد.
در حاشیه این مراسم از خانواده شهید سلیمی شهید ورزشکار شهرستان نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.
همچنین از هنرمندان مسابقه طراحی تمثال سردار سلیمانی به نمایندگی به استاد «معراج» و هنرمندان شب شعر سردار نیز به نمایندگی به استاد «حسین کاظمی» با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل به عمل آمد.
برندگان مسابقه کتابخوانی نیز که توسط کتابخانه عمومی شهرستان برگزار گردید، جوایز خود را از دست مسوولین و مدیران شهری دریافت نمودند.


آغاز فیلمبرداری جدیدترین سریال
شبکه پنج
با پایان پیش تولید مجموعه تلویزیونی «روزهای آبی» تصویربرداری جدیدترین سریال شبکه پنج سیما در شمال کشور آغاز شد.
همزمان با پایان پیش تولید سریال «روزهای آبی» به تهیه‎کنندگی «پرویز امیری» به عنوان اولین گروه بازیگران جدیدترین سریال شبکه پنج سیما معرفی شدند و گروه تولید برای آغاز تصویربرداری فصل اول این سریال عازم لوکیشنی در شمال کشور شدند.
«علی عبدی ده سرخ»، مجری طرح، «هاشم علی اکبری»، مدیر تولید، «رامین راستجو»، مدیر تصویربرداری، «بهروز عابدینی»، مدیر صدابرداری،سایرعوامل تولید مجموعه تلویزیونی «روزهای آبی» هستند و به زودی ترکیب کامل بازیگران نیز معرفی خواهند شد.
«روزهای آبی» پیرامون خانواده‌ای است که در شرایط مالی سخت قرار می‌گیرند و مجبور می‌شوند تا در روستایی ساکن شوند و ارتباط آنها با اهالی روستا ماجرایی کمدی و تا حدودی فانتزی را پدید می‌آورد.
فصل اول مجموعه تلویزیونی «روزهای آبی» در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای، به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما و تهیه‌کنندگی پرویز امیری برای پخش در بهار ۱۴۰۰
آماده می‌شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی