جستجو

 
 
آغاز محدودیت‌های کرونایی جدید  در ۵۷ایستگاه ورودی شهرهای مازندران
 
 
 

طرح محدویت‌های تردد خودرویی جدید که در کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا مازندران مصوب شد از ساعت ۸ صبح سه‌شنبه در ۵۷ ایستگاه ورودی تمامی شهرهای مازندران با جدیت بیشتر آغاز
شده است.
طبق مصوبه جدید ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا مازندران خودروی هر شهرستان تنها در محدوده همان شهرستان می‌تواند تردد داشته باشد و افرادی که محل کار و سکونت‌شان فرق دارد و یا برای کارهای ضروری نیازمند ورود به شهرستان‌های غیرمحل سکونتشان هستند باید برابر مصوبه ستاد اقدام به اخذ مجوز و یا برگه تردد کنند.
پلیس راهور مازندران نیز با افزایش نیروهای مستقر در ۵۷ ایستگاه در ورودی شهرهای استان با قدرت مصوبات جدید محدودیت‌های تردد خودوریی را شروع کرد و طبق پلاک خودروهای هر شهرستان که برای ماموران شناخته شده است، اجازه تردد داده می‌شود.
گزارش‌ها از فرمانداری ساری نیز نشان می‌دهد که شماری از شهروندان برای گرفتن برگه تردد به این نهاد حاکمیتی مراجعه کردند که بیشتر آنان با سختگیری‌های جدی مسوولان مربوط مواجه شدند و بدون مدارک و اسناد مبنی بر این که نشان بدهد تا تردد بین شهرستان لازم و ضروری است، برگه تردد برای آنان صادر نشد.
کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا مازندران از ۲ روز گذشته مصوبات جدید تردد خودرویی را تصویب و برای اعمال به نیروی انتظامی ابلاغ و برای اطلاع شهروندان، رسانه‌ای کرد.
طبق مصوبه جدید این کمیته تنها افراد بومی ساکن هر شهرستان مجاز به تردد در آن شهرستان هستند و ورود افراد غیرساکن ممنوع است. ملاک تردد افراد هم منوط به ارایه یکی از مدارک شامل کارت ملی متعلق به شهرستان ، پلاک خودرو یا بیمه نامه مرتبط با شهرستان، کارت شناسایی ادارات، کارخانه‌ها و نهادها یا برگ ماموریت اداری آنان و یا پروانه کسب و سند مالکیت است.
کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا مازندران تاکید کرده است که برای تردد افراد غیرساکن شهرستان در مواقع اضطراری مانند انجام کارهای پزشکی، قضایی و دیگر موارد، فرمانداران به صورت محدود و با قبول مسوولیت تنها مجاز به صدور برگه تردد حداکثر به مدت ۴۸ ساعت هستند.
همچنین افرادی که در شرایط اضطراری بدون مجوز مجبور به تردد در شهرستان‌های غیرمحل سکونت شوند، با ارایه مدارک مثبته به فرمانداری، در صورت تایید نسبت به حذف جریمه از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برای آنها اقدام خواهد شد.
طبق مصوبه کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا مازندران، افراد غیربومی و مسافر هم در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را ندارند و تنها می‌توانند از کنارگذرها و کمربندی‌ها عبور کنند.
طبق ارزیابی وزارت بهداشت پنج شهرستان مازندران شامل آمل، ساری، قائم‌شهر، فریدونکنار و نکا وضعیت
قرمز دارند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی